جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ - 29 Sep 2023
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۸ فروردين ۱۴۰۰ / ۱۷:۰۱
کد مطلب: 52808
۰

رصد خدمات روانشناسی و مشاوره در بستری امن توسط بهزیستی

رصد خدمات روانشناسی و مشاوره در بستری امن توسط بهزیستی
بهزاد وحیدنیا با بیان اینکه در سال 1400 سازمان بهزیستی استانداردهای مشاوره مجازی را تعریف کرده و اکنون درحال ارزیابی‌های اداری آن هستیم، گفت: سامانه جامع تامین خدمات روانشناسی را نیز طراحی می‌کنیم تا بستر مناسب IT را برای توسعه خدمات مشاوره روانشناسی و بهتر شدن نظارت آن فراهم کنیم. امید است که بتوانیم طی 4 ماهه اول سال 1400 نیز از این سامانه رونمایی کنیم.
 
وحیدنیا در ادامه مزایای طراحی سامانه جامع تامین خدمات روانشناسی را تشریح کرد و افزود: در واقع قصد داریم تا سرویس مدیریت خدمات روانشناسی را به صورت یکپارچه داشته باشیم؛ به طور مثال همه مراکز مشاوره‌ای که با سازمان در تعامل هستند، در سرویس عضو می‌شوند و خدمات خود را ثبت و ضبط می‌کنند، مراجعینی که سرویس دریافت می‌کنند در بستر امن و قابل نظارت خدمات خود را دریافت خواهند کرد و خدمات تخصصی رصد می‌شود.

مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی یادآور شد: سیستم تامین یارانه و کمک هزینه‌های مشاوره‌ای به این سامانه وصل خواهد شد، افرادی که نیازمند خدمات هستند نیز می‌توانند بهتر و سریع‌تر و با شان والاتری این خدمات را دریافت کنند. همچنین سیستم مشاوره‌های تلفنی به این سامانه وصل می‌شود. 

وی به دیگر مزایای این سامانه نیز اشاره کرد و گفت: مداخلات روانی و اجتماعی در قالب محب (که مداخلات داوطلبانه است) در این سیستم برای بحران‌ها ثبت و ضبط می‌شود. برنامه‌های آموزشی که توسط سازمان بهزیستی برگزار می‌شود نیز در این سامانه اطلاع‌رسانی خواهد شد. در مجموع مردم با اطمینان بیشتری می‌توانند مراجعه‌ کنند و از سرویس خدمات ارتقایی و روانشناختی بهره‌مند شوند. 
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

کلینیک روانشناسی چیست؟
آداب حرف زدن با تلفن که باید بلد باشیم
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاشند که وقت نمی کنند دنبال آن بروند.