کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

اهداف سال جدید من

فاطمه سادات زاهدی

20 فروردين 1400 ساعت 9:40

سال پیش پر بود از اتفاقات و اخبار ناگوار. در این سال فشارهای روانی زیادی به ما وارد شد و با پیدایش ویروس کرونا با شرایطی کنار آمدیم که تا به حال تجربه شان نکرده بودیم.


اینکه توانستیم خودمان را با شرایط جدید و ناشناخته وفق بدهیم، اتفاق خوبی بود. اما مهم تر از آن، این است که ببینیم با روش های سالمی با مشکلات کنار آمدیم یا خیر. یادمان نرود که کمک گرفتن از روش های ناسالم نه تنها هیچ کمکی به ما نمی‌کند، بلکه ممکن است ما را به باتلاقی بیندازد که به تنهایی نتوانیم از آن بیرون بیاییم. به همین خاطر، در سالی که گذشت، اهمیت سلامت روان را بیش از قبل فهمیدیم. ما یادگرفتیم که همه چیز آن طور که ما فکر می‌کنیم پیش نمی‌رود و باید خودمان، ذهن و روانمان را برای روزهای سخت و پیش بینی نشده آماده کنیم.

در این نوشتار قصد داریم اهدافی را برای سال 1400 جهت افزایش آرامش روان به شما معرفی نماییم و آنها را در این سرلوحه زندگی خود قرار دهیم:

1- من به عنوان یک انسان سالم به خودم متعهد می‌شوم هرروز فعالیت جسمانی داشته باشم. درست است که با وجود کرونا، باشگاه ها و سالن های ورزشی زیادی تعطیل شدند اما می‌توانم خودم را به لذت قدم زدن در پارک و بوستان با حفظ پروتکل ها ی بهداشتی مهمان کنم.

2- تصمیم می‌گیرم که در سال جدید به سلامتی و بهداشت روان خودم اهمیت بیشتری بدهم و این باور اشتباه را که هرکسی به روانشناس مراجعه می‌کند ... است را دور بیندازم، چرا که از استادی شنیدم هر آن کس که برای خود و زندگی اش ارزش قائل است و خود را مهم می‌داند برای آرامش و کسب مهارت های جدید به مشاور و روانشناس مراجعه می‌کند و هیچ تفاوتی بین مراجعه به روانشناس و مشاور با مراجعه با جراح قلب و عروق نیست، هردو برای کمک به حال خوب من در حال انجام خدمت هستند.

3- یاد می‌گیرم آرامش داشته باشم و زمانی از روز را به استراحت و کارهای مورد علاقه ام اختصاص بدهم. فعالیت هایی که در گذشته برایم لذت بخش بوده و کارها و اهدافی که روزی آرزویم بوده اند را امسال در اولویت انجام قرار می‌دهم.

4- زمان استفاده از صفحات نمایش، تبلت، موبایل و فضای مجازی را محدود می‌کنم و به جای آن به مطالعه کتاب های مورد علاقه ام و کتاب های پیشنهادی دوستانم می‌پردازم.

5- درباره خودم حرف های مثبت می‌زنم و به خودم احترام می‌گذارم و و خودم را بیشتر از قبل دوست می‌دارم.
6- بیش از حد به خودم سخت نمی‌گیرم و اجازه اشتباه می‌دهم. من هم انسان هستم و جایزالخطا.
7- در لحظه زندگی می‌کنم، حسرت گذشته را نمی‌خورم و نگران آینده نیستم. اینجا و اکنونم را در می‌یابم.
8- اجازه نمی‌دهم خودم یا دیگران برچسب یا لقب خاصی ( منفی ) را به من نسبت بدهند.

 
*فاطمه سادات زاهدی-کارشناس ارشد مشاوره


کد مطلب: 52967

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/52967/اهداف-سال-جدید

میگنا
  https://www.migna.ir