جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - 2 Jun 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ / ۰۸:۴۸
کد مطلب: 52977
۰

۴ قدم آسان برای دستیابی به اهداف در سال جدید

۴ قدم آسان برای دستیابی به اهداف در سال جدید
آیا دوست دارید که امسال به بهترین و موفقیت‌آمیزترین سال زندگیتان تبدیل شود؟
من می‌خواهم توضیح دهم که چه کاری می‌توانید انجام دهید تا این اتفاق برایتان بیفتد و اگرچه این نکات بسیار کاربردی و آسان هستند، اما برای موفقیت شما بسیار مفید خواهند بود.

چگونه به اهداف خود برسید؟
یکی از ارزشمندترین دارایی‌های شما از نظر مالی، قدرت درآمد شماست که سرمایه انسانی یا مالکیت معنوی نیز نامیده می‌شود و کاری که شما باید انجام دهید این است که به طور مداوم، توانایی درآمد خود را افزایش دهید.
تصور کنید از نردبان بالا می‌روید؛ وقتی از پایین نردبان شغلی شروع می‌کنید، اغلب افراد توانایی کسب درآمد ندارند، اما بعد از ۱۰ یا ۲۰ سال بعضی‌ها ۲۰ تا ۵۰ برابر بیشتر از دیگران درآمد دارند، حتی اگر آن‌ها در همان مکانی که کار کردن را شروع کردند، به فعالیت خود ادامه دهند.

راز این افراد چیست؟
تفاوت در این است که افراد برتر با گذراندن حرفه خود به طور مداوم مهارت‌های جدید کسب می‌کنند، چون هر مهارت جدید توانایی شما را برای گرفتن نتایج عالی و ارزش شما را افزایش می‌دهد و همین مسئله باعث بالا رفتن توانایی شما برای کسب درآمد بیشتر می شود.
اگر می‌خواهید امسال درآمد بیشتری کسب کنید و اهداف خود را محقق کنید، ارزش بیشتری برای خودتان قائل شوید.
تنها راهی که می‌توانید از طریق آن، ارزش بیشتری برای خود قائل شوید، یادگیری و به کارگیری مهارت‌های جدیدی است که به شما امکان می‌دهد نتایج بهتری به دست آورید. یعنی نتایجی که مردم برای آن‌ها هزینه بیشتری پرداخت می‌کنند.

 طریقه نوشتن اهداف برای سال آینده
برخی از افراد نمی‌دانند نوشتن اهداف جدید خود را چگونه آغاز کنند، اما برای این کار، تنها کافی است که از خود بپرسند: «می‌خواهم در طول ۱۲ ماه به چه چیزی برسم؟»
خیلی زود ۱۰ هدفی که به ذهنتان می‌رسد و می‌خواهید در ۱۲ ماه آینده به آن‌ها برسید را یادداشت کنید و سپس فکر کنید که کدامیک از اهدافتان می‌تواند تأثیر خاصی در زندگی شما داشته باشد که برای اغلب ما اهداف مالی، برای بعضی زیبایی اندام، رابطه هدفمند، تجارت و یا هر هدف دیگری مهم است.

 فقط روی یک هدف تمرکز کنید
هدف مهم خود را بنویسید و برای آن یک تاریخ تعیین کنید و سپس لیستی از تمام کار‌هایی که می‌توانید برای رسیدن به این هدف انجام دهید، تهیه کنید و بعد، سؤال بعدی را از خود بپرسید: «کدام مهارت برای دستیابی به این هدف، بیشترین کمک را به من خواهد کرد؟»
به همه مهارت‌هایی که دارید فکر کرده و به یک مهارت توجه کنید  و روی یادگیری همان مهارت تمرکز کنید که این کار می‌تواند به شما در رسیدن به مهم‌ترین هدفتان کمک کند.
این فرمول، دلیل رفتن افراد از پایین ترین نقطه به بالاترین نقطه هر چیزی است که می خواهند و به همین دلیل است که موفق‌ترین افراد، عاداتی کاملاً واضح و هدفمند دارند.
شما باید یک هدف کاملاً واضح داشته باشید و مهارت‌هایی که باید در آن‌ها تخصص کسب کنید، کاملاً روشن باشند و شما را به هدفتان برسانند. هنگامی که مهارت‌های جدیدی کسب می‌کنید، این مهارت ها به شما کمک می‌کنند تا از نردبان موفقیت بالا بروید.
هنگامی که توانایی درآمد خود را افزایش می‌دهید، فرصت‌های جدیدی برای خود ایجاد می‌کنید. بنابراین، برای دستیابی به مهم‌ترین هدف خود مهارت‌های جدیدی را اضافه کرده و به رشد خود ادامه دهید.

 زمانتان را مدیریت کنید
این روزها، همه ما در کار‌های زیاد غرق شده‌ایم و زمان کم می‌آوریم.
شما باید از روز قبل برای روز بعد خود برنامه‌ریزی کنید و ساده‌ترین راه برای این کار تهیه لیستی از تمام کار‌هایی است که باید در روز آینده انجام دهید. بنابراین، اگر می‌خواهید وقت خود را برای هر کاری سرمایه‌گذاری کنید، باید کاری را انجام دهید که بیشترین بازده انرژی جسمی و ذهنی را داشته باشد.
برخی از افراد تمام روز کار کرده و چند دلار درآمد کسب می‌کنند و برخی دیگر تمام روز کار می‌کنند و هزاران دلار درآمد کسب می‌کنند.

شما می‌خواهید کدامیک باشید؟
لیستی از تمام کار‌هایی که باید در روز آینده انجام دهید را تهیه کنید و مهم‌ترین کار خود را مشخص کنید. کدام یک از این کار‌ها بیشترین ارزش را در کار شما خواهند داشت؟ ابتدا روی این مورد کار کنید تا آن را به طور کامل انجام دهید.

 چگونه یک عادت خوب در خود ایجاد کنیم؟
هر روزتان را با انجام دادن یک کار در صبح آغاز کنید. این یکی از ترفند‌های بزرگ روانشناسی موفقیت است.
سعی کنید مهم‌ترین کار خود را صبح انجام هید و قبل از انجام کار دیگری هر روز همین برنامه را داشته باشید. این کار را به مدت ۳ هفته بار‌ها و بار‌ها تکرار کنید، چراکه خواهید دید این کار به یک عادت تبدیل می‌شود.

با ایجاد مهارت‌هایی برای دستیابی به آن، روی مهم‌ترین هدف خود تمرکز کنید. ابتدا با انجام مهم‌ترین کار‌ها وقت خود را مدیریت کنید و عادت جدیدی ایجاد کنید که ابتدا مهم‌ترین کار خود را در اولویت قرار دهید.
اگر این ۴ نکته را رعایت کنید، من قول می‌دهم که در سال‌های آینده موفقیت بزرگی کسب می‌کنید و عادت‌های بزرگی درون خود ایجاد خواهید کرد.


برگرفته از مقاله برایان تریسی
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
معنویت در حل مشکلات روانی بیرون‌زاد راهگشاست
تعریف و طبقه بندی کودکان استثنایی
اعلام ضوابط کارورزی، برگزاری کارگاه و دوره‌های توانمندسازی روانشناسی
مشکل فکر های بسته این است که دهانشان پیوسته باز است...