دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 10 May 2021
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ / ۰۷:۴۷
کد مطلب: 52990
۱

دنیا برای فرد مبتلا به زوال عقل چگونه به نظر می‌رسد؟

دنیا برای فرد مبتلا به زوال عقل چگونه به نظر می‌رسد؟
به گزارش العالم، یک شرکت مراقبت‌های منزل در کانادا به نام Amica Senior Lifestyles مدلی را برای کمک به مراقبان و بستگان افراد مبتلا به زوال عقل در درک چالش‌های زندگی آن‌ها طراحی کرده است.
 
این شرکت هشدار داده است که زوال عقل یک سفر کاملاً فردی است که می‌تواند منجر به انبوهی از اثرات شناختی شده و به همین ترتیب، تجربیات بین افراد متفاوت خواهد بود.

زوال عقل یک نگرانی جهانی است، اما اغلب در کشور‌های ثروتمندتر با امید به زندگی بیشتر دیده می‌شود. طبق آمار انجمن آلزایمر، بیش از ۸۵۰۰۰۰ نفر در انگلیس با زوال عقل زندگی می‌کنند و پیش بینی می‌شود این تعداد تا سال ۲۰۴۰ بیش از ۱.۶ میلیون نفر باشد. اکثریت قریب به اتفاق افراد مبتلا به زوال عقل ۶۵ سال یا بیشتر دارند، اگرچه این عارضه می‌تواند بزرگسالان جوان را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

هدر پالمر متخصص علوم مغز و اعصاب و مشاور رفاه شناختی در سبک زندگی ارشد آمریکا می‌گوید: برای ما دشوار است که تصور کنیم جهان چگونه ممکن است برای افراد مبتلا به زوال عقل تغییر کند. با مشاهده تغییر رفتار در هنگام ورود به اتاق تا بی توجهی به گیاهان، زوال عقل می‌تواند تاثیراتی با اشکال مختلف در زندگی فرد داشته باشد. با این حال، با استفاده از ابزار‌ها و روش‌های متفاوت، افراد مبتلا به زوال عقل هنوز هم می‌توانند عملکرد خوبی داشته باشند یا حتی بهتر شوند. 


درک مبتلایان به زوال عقل از تصویر پارک
اغلب افراد مبتلا به بیماری آلزایمر یا سایر بیماری‌های زوال عقل وسایل را در جایی غیر محل اصلی آن قرار می‌دهند؛ اگرچه این معضل ممکن است در موارد خفیف گیج کننده باشد، اما در موارد حاد می‌تواند خطرناک باشد.

این موارد به طور ذاتی برای برخی از افراد مبتلا به زوال عقل که هنگام پیاده روی به محیط اطراف خود توجه کمتری دارند، می‌تواند خطرناک تر باشد که این امر خطر لغزش، زمین خوردن و یا صدمه زدن به خود با اشیای تیز را افزایش می‌دهد.

بیماری‌ نورودژنراتیو نیز می‌تواند باعث قاطی شدن روز و شب در نظر فرد مبتلا شود؛ به گونه‌ای که آن‌ها روز روشن را نیمه شب تصور می‌کنند و این می‌تواند یک چالش خطرناک باشد. بسیاری از افراد مبتلا به زوال عقل از رسیدگی به خانه، گیاهان، حیوانات خانگی و حتی خود غافل می‌شوند.تغییر درک مبتلایان به زوال عقل از اتاق نشیمن
عکس‌های قبل و بعد ابتلا نشان می‌دهد که چگونه یک فضای طبیعی زندگی می‌تواند برای افراد مبتلا به زوال عقل به طرز ترسناکی تغییر شکل داده شود. اختلالات شناختی همچنین می‌تواند منجر به افزایش حساسیت به نور و سایر مشکلات بینایی، از جمله مشکلات درک فاصله و عمق شود.
 

اثرات زوال عقل در آشپزخانه
افراد مبتلا به زوال عقل همچنین نسبت به ترک عادت‌های قدیمی و سازگار شدن با روال‌های جدید مشکلات بیشتری دارند. برای مثال این امر با دادن غذا به حیوانی خانگی که وجود ندارند بروز می‌یابد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

کرونا بیشترین آسیب را به سلامت روان مردم زد
فواید ذهن آگاهی (مایندفولنس) چیست؟
چگونه در دام کتاب‌های روانشناسی زرد نیفتیم؟!
شکایت بردند که چرا این خانم با مدرک ارشد روانشناسی برنامه‌سازی روانشناسی انجام می‌دهد؟!
9 عادت اضطراب برانگیز
مدیریت اختلاف با خانواده همسر
افسردگی در بی تمرینی!
در دام روانشناسان قلابی اینستاگرامی نیفتید/ بازارمکاره مشاوره در اینستاگرام!
چند ترفند برای درمان وسواس فکری و عملی
معتادانِ کودک را به کمپ‌ها ارجاع نمی‌دهیم
چگونه در زندگی خوش‌بین باشیم؟
چند ترفند برای جلوگیری از رفتارهای پرخاشگرانه در ایام نوجوانی
تنها مانع موجود بر سر شادماني و نشاط، اعتقاد شما به وجود مانع بر اين راه است. به همين دليل راه را اشتباه مي رويد و گرفتار مشكل مي شويد. الهی قمشه ای