جمعه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 14 May 2021
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ / ۱۳:۵۱
کد مطلب: 53019
۱

ترفندهای روانشناسی که زندگی را به کامتان شیرین می‌کند

ترفندهای روانشناسی که زندگی را به کامتان شیرین می‌کند
ارتباط برقرار کردن و سر و کله زدن با افراد ممکن است در هر برهه‌ای از زمان برای همه سخت باشد. این ارتباط برقرار کردن چه مربوط به کار باشد و چه برای تفریح، مهم است و به همین منظور، این ترفند‌های روانشناسی را یاد بگیرید تا کار‌ها بسیار راحت تر انجام شوند، اما نباید این روش‌ها را با روش‌هایی برای سوء استفاده از دیگران برای به دست آوردن خواسته‌های خود اشتباه بگیرید، بلکه آن‌ها را باید به منظور ساده کردن بهبود ارتباطات و روابط کلی با دیگران یاد بگیرید.


وقتی پاسخی ناخوشایند دریافت کردید، به چشمان طرف مقابل نگاه کنید
بعضی اوقات، جواب سؤالی که دریافت می‌کنیم را دوست نداریم و آن را نمی‌فهمیم، اما توجه کنید به جای تکرار سؤال یا پرسیدن سؤال دیگر، به چشمان شخص مقابل نگاه کنید، زیرا این کار باعث می‌شود که فرد تحت فشار قرار بگیرد و این امر او را مجبور می‌کند که افکار خود را بیشتر شرح دهد.

وقتی کسی سر شما فریاد می‌زند، آرام بمانید
برای حفظ آرامش خود تلاش جدی کنید. افرادی که با صدای بلند صحبت می‌کنند، معمولاً عصبانی هستند و گاهی اوقات، رفتار‌های ما به طور ناخواسته می‌توانند آن‌ها را تحریک کنند.
معمولا احساس خشم به سرعت فروکش کرده و فرد احساس گناه می‌کند و معمولاً این فردِ عصبانی است که اول درخواست بخشش می‌کند.


برای جلوگیری از مورد حمله قرار گرفتن، نزدیک فرد عصبانی بنشینید
اگر می‌خواهید به یک جلسه بروید و می‌دانید که در آن جلسه با یک شخص پرخاشگر روبرو هستید و می‌دانید که ممکن است بحث داغ شود یا ممکن است مورد انتقاد منفی قرار بگیرید، تلاش کنید که در کنار آن شخص پرخاشگر بنشینید.
ممکن است از این موضوع احساس ناراحتی و ناخوشایندی داشته باشید، اما تنها شما این طور نیستید، چراکه بر اساس تحقیقات، اگر نزدیک یک فرد پرخاشگر باشید، خشم آن فرد نسبت به شما کمتر خواهد شد.


اگر می‌خواهید محبوب باشید، نام همه را به خاطر بسپارید
اگر می‌خواهید نزد همسن و‌ سالان و همکاران خود محبوب باشید، آن‌ها را با نام کوچک صدا بزنید، چراکه وقتی فردی را با نام کوچک مورد خطاب قرار دهید، آن فرد احساس خاص بودن می‌کند.

افکار خود را هنگام احساس استرس یا اضطراب یادداشت کنید
همه ما در برهه‌ای از زمان استرس یا اضطراب ذهنی داریم. افکار خود را در یک دفتر بنویسید و سپس آن را ببندید.
باور کنید یا نکنید، شما راحت‌تر می توانید روی کار خود تمرکز کنید، زیرا اکنون افکار خود را با شخصی در میان گذاشته‌اید و هنگامی که آن‌ها را به اشتراک بگذارید، احساس خواهید کرد که بار ذهن شما کاهش یافته است.


 
۵ ترفند روانشناسی جالب که برگ برنده شما در زندگی می‌شوند
 
وقتی نمی‌توانید تصمیم بگیرید گزینه‌های کمتری به خودتان بدهید
برخی معتقدند که داشتن گزینه‌های بیشتر و اطلاعات بیشتر بهتر است و در واقع ترجیح می‌دهند گزینه‌های بیشتری برای انتخاب داشته باشند و با این حال، باید گفت که داشتن گزینه‌های زیاد باعث سردرگمی و تصمیم‌گیری اشتباه است.
شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد داشتن چهار گزینه به صورت همزمان، حداکثر عددی است که می‌توانیم در نظر بگیریم و همچنان انتخاب کنیم، از این رو برای اینکه بتوانید یک تصمیم‌گیری مؤثر داشته باشید، باید برای خود فقط چند گزینه همزمان داشته باشید.
داشتن گزینه‌های محدود به شما این امکان را می‌دهد تا با داشتن فرصت کافی، گزینه‌های مختلف را امتحان کنید و هر یک را در نظر بگیرید.

وضعیت مناسب می‌تواند باعث افزایش اعتماد به نفس شود
این ترفند روانشناسی، هم در کار و هم در زندگی عادی به کار می‌رود و می‌تواند زندگی دوستانه شما را به شدت بهبود ببخشد و به شما کمک کند تا در محل کار خود از نردبان بالا بروید.

چگونه می‌توانید اعتماد به نفس پیدا کنید؟
بهترین راه برای انجام این کار از طریق وضعیت بدن است، بدین معنی که اگر فضای بیشتری را اشغال کنید، احتمالاً احساس اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت، چرا که در اصل، وضعیت بدنی به عنوان زبان قدرت شناخته می‌شود.

راهی مطمئن برای پیروزی در «سنگ، کاغذ، قیچی»
این ترفند، قطعاً یکی از جذاب‌ترین ترفند‌ها است. وقتی می‌خواهید بازی «سنگ، کاغذ، قیچی» را انجام دهید، قبل از آن یک سؤال تصادفی از حریف خود بپرسید، چرا که این سوال به طور معمول، حریفتان را گیج می‌کند و بیشتر اوقات، حریف ها "قیچی" را نشان می‌دهند.

کاری کنید که دیگران احساس کنند به کمکشان نیاز دارید
اگر به کمک دیگران نیاز دارید، از عبارت «به کمکتان نیاز دارم تا ...» استفاده کنید، چرا که مردم دوست دارند که دیگران به آن‌ها نیاز داشته باشند، اما از احساس عذاب وجدان متنفرند که به این ترتیب، با گفتن این عبارت، کمک لازم را دریافت خواهید کرد.

قبل از دست دادن با کسی، دستتان را گرم کنید
آیا می‌دانستید دست‌های سرد نشانه بی‌اعتمادی هستند؟
وقتی می‌خواهید شخصی را لمس کنید یا با او دست دهید، مطمئن شوید که دستان شما گرم است، زیرا دست‌های گرم باعث ایجاد جو صمیمی می‌شوند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چرا در دوران قرنطینه اینقدر خرید آنلاین می‌کنیم؟!
در روان‌پزشکی به چه بیمارانی «بیماران بی‌بصیرت» گفته می شود؟!
کم خوابی چه بلایی سرتان می‌آورد؟
سلامت روان، اولویت هیچ سازمان و مسئولی نیست
تفاوت گذاشتن بین فرزندان چه تاثیری در روحیه آن ها دارد؟
علم روانشناسی اقدام به خودکشی کادر درمان در دوران پاندمی را چگونه توضیح می‌دهد؟
کرونا بیشترین آسیب را به سلامت روان مردم زد
فواید ذهن آگاهی (مایندفولنس) چیست؟
چگونه در دام کتاب‌های روانشناسی زرد نیفتیم؟!
شکایت بردند که چرا این خانم با مدرک ارشد روانشناسی برنامه‌سازی روانشناسی انجام می‌دهد؟!
9 عادت اضطراب برانگیز
مدیریت اختلاف با خانواده همسر
هیچوقت برای تبدیل شدن به کسی که میخواستین باشین دیر نیست... فقط کافیست اولین قدم را بردارید.