جمعه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 14 May 2021
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ / ۰۷:۴۳
کد مطلب: 53061
۲
علائم محبوب نبودن شما میان دوستانتان

نشانه هایی برای اینکه شما در یک جمع اضافی هستید!

نشانه‌هایی که می‌گویند وقت دوری از رفقای قدیمی و انتخاب دوستان جدید است
نشانه هایی برای اینکه شما در یک جمع اضافی هستید!
آیا وقتی که بعد از گذراندن یک شب با دوستانتان به خانه برگشته‌اید، احساس کرده‌اید که افسرده شده‌اید، از خود متنفر هستید تا جایی که آرزو کنید که‌ ای کاش فقط کسی نیمی از آنچه که آن شخص را دوست دارند، شما را هم دوست داشته باشند؟
همه ما چنین تجربه‌ای داشته‌ایم و در چنین موقعیتی قرار گرفته‌ایم که به یکباره متوجه شده ایم این افراد، دوستان به اصطلاح مناسبی برای ما نیستند. چرا که درواقع، این افراد همان کسانی هستند که از پشت خنجر می‌زنند و زندگی و دیدگاهشان به حدی کوچک است که در زندگی بزرگ شما جایی ندارند.

اگر شما فردی هستید که اغلب افراد دور و برتان دوست ندارند در اطرافتان باشند و از نحوه رفتار آن ها با خودتان مطلع هستید، می‌توانید از طریق گفت وگو با آن‌ها، بیشتر به این موضوع پی ببرید.

به عنوان مثال، در بسیاری از مواقع، شخصی که با او صحبت می کنید به دلیل این که به شما علاقه ای ندارد، به دنبال راه فرار از شماست و می خواهد از شما دور شود.

این مشکل به شما ربطی ندارد. اگر شخصی یا گروهی از افراد باعث می‌شوند که شما نسبت به خودتان احساس بدی داشته باشید، یک نشانه است تا به فکر فراموش کردن این جمع و انتخاب دوست‌های جدید برای خود باشید. همه ما چنین تجربه‌ای داشته‌ایم و در آن لحظه شرم‌آور قرار گرفته‌ایم که می‌فهمیم این دوستان به اصطلاح افراد خوبی نیستند. این افراد در واقع همان کسانی هستند که از پشت خنجر می‌زنند و زندگی کوچکی دارند و در زندگی بزرگ شما جایی ندارند.

اصلا به خود نگرانی راه ندهید و چنین افرادی را به حال خود رها کنید چرا که در نهایت، آن‌ها هستند که ضرر می‌کنند و شما می‌توانید براحتی به دنبال دوستان واقعی جدیدی باشید اما این بار در انتخاب دوست مراقب باشید و به همین منظور، بهتر است  نشانه های دیگری که برخی از افراد دوست ندارند در اطرافتان باشند را بشناسید و با این تفاسیر، در انتخاب دوستان جدید خود دقت کنید.


اگر شما آن دوستی باشید که هیچکس دوست ندارد در اطرافتان باشد، می‌دانید که دیگران چه رفتاری با شما خواهند داشت و بلافاصله می‌توانید با نحوه گفتگو با آن‌ها این موضوع را درک کنید. به عنوان مثال، اگر به نظر می‌رسد شخصی که با او صحبت می‌کنید برای فرار به دنبال اتاق است، شما را دوست ندارد. در این مورد خوب باشید و آن‌ها را به حال خود رها کنید. در نهایت، باید گفت آن‌ها هستند که ضرر می‌کنند و شما می‌توانید برای پیدا کردن دوستان بهتر اقدام کنید، اما بهتر است نشانه‌هایی را بشناسید که چرا کسی نمی‌خواهد در اطرافتان باشد و با این تفاسیر در انتخاب دوستان جدیدتان دقت کنید.


دوستانتان هیچ وقت به سمت شما نمی‌آیند
تصور کنید یک روز به کافه مورد علاقه خود می‌روید و جمعی از دوستانتان را آنجا می‌بینید و به سمت آن‌ها می‌روید. اما حالا، به تمام مواردی فکر کنید که هنگام بیرون آمدن از جمع دوستانتان دیده‌اید. آیا آن‌ها نیز به سمت شما می آمدند و یا این شما بودید که به سمت دوستانتان می رفتید؟ اگر این شما هستید که همیشه به دنبال دوستانتان می روید، شاید وقت آن رسیده است که به دنبال افراد دیگری بگردید که می‌خواهند با شما باشند.


همه‌چیز را به روی شما می‌آورند
این اتفاق ممکن است به دو صورت رخ دهد؛ اول زمانی اتفاق می‌افتد که دوست متظاهر شما به شوخی می‌گوید کسی از شما خوشش نمی‌آید که در این صورت در حال دادن یک سرنخ به شما است تا دیگر در اطراف آن‌ها نباشید. دومین بار زمانی این اتفاق می‌افتد که یک فرد خوب در گروه دوستانتان دلش نمی‌خواهد شما بیش از این آسیب ببینید و به صورت مستقیم به شما می‌گوید که افراد آن گروه از شما خوششان نمی‌آید و از شما سوء استفاده می‌کنند بنابراین، بهتر است جای دیگری به دنبال دوست باشی.


زیاد دردسر کشیدن
آیا تا به حال از شخصی، یک سؤال اجتماعی خوب پرسیده‌‎اید که فرد در پاسخ دادن به این سؤال به دردسر بیفتد؟
آیا واقعا خوب بودن تا این حد دشوار است؟
گاهی اوقات، افراد دیگر می‌خواهند با سخت جواب دادن به سؤال شما این پیام را برسانند که حضور شما در اطراف آن‌ها دردسر ساز است و از بودن شما در آن مکان، آزرده خاطر هستند.

در این گونه مواقع، به خودتان سخت نگیرید و در عوض، لبخند بزنید و مؤدبانه رفتار کنید. یعنی سعی کنید همیشه فرد بهتری باشید و از طرف دیگر، به دنبال دوستان واقعی دیگری باشید و در اجتماعات نیز شرکت کنید و به دنبال جمع‌هایی باشید که دیگران خودِ واقعی‌شان را نشان می‌دهند.


هیچ کس، وقتِ بودن با شما را ندارد
این موقعیت را در نظر بگیرید که شما در طول شب، با دوستان خود تماس گرفته‌اید تا ببینید آیا وقت دارند که با شما زمان بگذرانند یا خیر؟ اما پاسخ‌هایی شبیه به هم ‌شنیده اید که یکی می‌گوید سرش شلوغ است و دیگری می‌گوید آنفلوانزا گرفته است و در حقیقت، هریک از آن ها به هر بهانه‌ای هم شده، وقت گذراندن با شما را رد می‌کنند.

در حالی که بعضی از افراد، دلایل موجهی برای معاشرت نکردن با شما را دارند، امّا گروهی از دوستان شما هم هستند که اگرچه برای شما وقت ندارند اما زمان کافی برای معاشرت کردن با دیگر دوستان مشترکان را دارند و گویی، شما آن فرد عجیب و غریب در میان آن ها هستید. بنابراین، وقت آن است که یک یا دو دوست واقعی جدید پیدا کنید که در واقع می‌خواهند با شما معاشرت کنند.


چیزی را با شما شریک نمی‌شوند
کسانی که نمی‌خواهند با شما دوست باشند، علاقه‌ای به تقسیم کردن چیزی با شما ندارند و افرادی هم که دوستان واقعی شما نیستند، به شما چیزی قرض نمی‌دهند، زیرا نمی‌خواهند دوباره شما را ببینند و علاوه بر این، دوست ندارند که شما پیش آن‌ها باشید.


حرف های  بدی پشت سر شما زده می‌شود
ممکن است، به یکی از دوستان متظاهر خود در مورد مسئله‌ای بسیار شخصی اعتماد کرده و انتظار نداشته اید که او راز شما را فاش کند اما باید بدانید که گاهی مجبورید خلاف انتظار خود را داشته باشید.

شما با اعتماد کردن به دیگران و گفتن رازتان به آن‌ها، بهانه‌ای دست آن‌ها می‌دهید که در مورد شما شایعاتی درست کنند و در نهایت، متوجه می شوید که حرفی که پشت سر شما زده شده است از زبان همان شخصی بوده که به او اعتماد کرده بودید.
شایعات، ویرانگر و در اغلب اوقات، بیش از حد دور از واقعیت هستند و اولین قانون کلی در این مطلب، این است که هرگز مسائل بسیار شخصی را با دوستان متظاهر خود در میان نگذارید.

موارد شخصی فقط برای دوستان واقعی و قدیمیِ چندین ساله است که حتی در این صورت هم باید مراقب میزان اطلاعاتی که به اشتراک می‌گذارید، باشید.


کسی موفقیت شما را جشن نمی‌گیرد
آیا کسی را می‌شناسید که توسط دیگران تحسین شود؟
برخی از افراد، حتی اگر کوچک ترین کاری را انجام دهند مورد تحسین قرار می گیرند تا جایی که برای آن ها جشن گرفته می شود. این در حالی است که شاید شما جزء افرادی باشید که هیچ گاه انتظار چنین چیزی از اطرافیانتان را نداشته باشید چرا که می دانید برای شما این کار را انجام نمی دهند و این موضوع بسیار آزاردهنده است.

وقتی به دوستان متظاهر خود خبر مهمی می دهید، آن ها به خبر شما اهمیتی نمی‌دهند؛ به طوری که حتی اگر برای خبر خوب خود یک تبریک هم دریافت کنید، خوش شانس هستید، اما نیازی نیست خودتان را آزار دهید چراکه موفقیت شما برای چنین افرادی هیچ اهمیت و معنایی ندارد. بنابراین، به فکر دوستان واقعیِ جدیدی برای خود باشید.


به صورت مستقیم به شما توهین می‌کنند
فرض کنید حال شما به خاطر موضوعی بد است و به یک نفر احتیاج دارید که در مورد آن صحبت کنید، اما وقتی کنار یکی از به اصطلاح دوستان خود در مورد این موضوع صحبت می‌کنید، شما را با یک جمله «برای من مهم نیست» بیشتر ناراحت می‌کند، اما یک دوست خوب در این مواقع به شما چه می‌گوید؟ اگر می‌بینید که به طور مداوم توسط دوستان تظاهرکننده خود آسیب می‌بینید، بهتر است خیلی بی سر و صدا از زندگی آن‌ها بیرون بروید و سعی کنید حال خودتان را بهتر کنید، چون افراد خوبی هم در این دنیا هستند که می‌توانند با شما دوست باشند. فقط کافی است از منطقه امن خود خارج شوید و آن‌ها را پیدا کنید.


شما زمانی ارزش دارید که فرد دیگری در اطراف نباشد
فرض کنید که ناگهان، یکی از دوستان متظاهر شما به شما زنگ می‌زند و می‌خواهد زمانی را با شما بگذراند و شما هم قبول می‌کنید که با او باشید. مشکل اینجاست که وقتی با او بیرون می‌روید، او فقط در مورد این موضوع صحبت می‌کند که سرِ دوستان دیگرش شلوغ بوده است.
در این میان، یکی دیگر از دوستانش به طور ناگهانی وقتش آزاد می‌شود و او شما را رها می‌کند تا با دوست دیگرش باشد و به شما اهمیتی نمی‌دهد. در این صورت، سعی کنید برای محافظت از احساسات خودتان هم شده، دور چنین دوستانی را خط بکشید.


کسی با شما ارتباط چشمی برقرار نمی‌کند
دوباره به همان موقعیت قبلی بازگردید و تصور کنید باز هم جمعی از دوستانتان دور هم جمع شده‌اند که به سمت آن‌ها می‌روید و سعی می‌کنید توجه آن‌ها را به خود جلب کنید، اما هیچکس شما را نمی‌بیند. آیا آن‌ها واقعا گرم صحبت کردن با یکدیگر هستند و یا سعی می‌کنند که به شما نگاه نکنند؟ اگر متوجه شده‌اید که دوستان شما به طور مکرر از برقرار کردن ارتباط چشمی با شما اجتناب کرده‌ و سعی کرده‌اند که شما را نبینند، بدانید که آن‌ها نمی‌خواهند با آن‌ها دوست باشید. این موضوع درست است و حقیقت دارد که ممکن است این افراد جلوی روی شما، با شما رفتار خوبی داشته باشند، اما آیا پشت سرتان هم این طور هستند؟چرا خودتان را به خاطر چنین افرادی اذیت می‌کنید؟  

 
وقتی وارد جایی می‌شوید، صحبت کردن پایان می‌یابد
آیا تا به حال وارد یک فضا شده‌اید که بلافاصله بعد از ورود شما تمام حرف‌ها متوقف شده باشد؟ وقتی چنین اتفاقی می‌افتد، واضح است که آن افراد نمی‌خواهند شما چیزی در مورد صحبت‌های آن‌ها بدانید و این موضوع به اندازه کافی انسان را آزرده می‌کند. به این ترتیب وقتی با چنین موقعیتی روبه‌رو شدید، بهتر است از آن فضا خارج شوید، چون لازم نیست جایی باشید که در آن راحت نیستید و به یاد داشته باشید که شما کار‌های مهم‌تری نسبت به گشتن با چنین افرادی دارید. نشانه‌هایی که به ما می‌گویند باید در گروه دیگری باشیم.

 
آخرین نفر از همه چیز مطلع می‌شوید
وقتی شما آخرین نفر و یا بعد از یک موضوع از آن با خبر می‌شوید، بدترین حس دنیا است، اما این مسئله برای هر کسی که با افراد اشتباهی دوست شده، پیش آمده است و معمولاً به این صورت اتفاق می‌افتد که شما به سمت دوستانتان می‌روید تا با آن‌ها صحبت کنید، اما آن‌ها در مورد اتفاقاتی که چند روز پیش برایشان افتاده بود، حرف می‌زنند. آن‌ها از هیجان و خنده‌هایشان حرف می‌زنند در حالی که شما خانه بودید و هیچ کاری برای انجام دادن نداشتید پس اگر می‌خواهید چنین ضربات روحی به شما وارد نشود، بهتر است که برای خود دوستان دیگری پیدا کنید و سعی کنید که وقت خود را با آن‌ها بگذرانید.


نمی‌توانید آن‌ها را در شبکه‌های اجتماعی پیدا کنید
این مسئله، اتفاقی است که بیش از انتظار ما رخ می‌دهد، اما اگر ناگهان، متوجه شدید که هیچکدام از دوستانتان در شبکه‌های اجتماعی فعالیتی ندارند، بدانید که از طرف آن‌ها بلاک شده‌اید. بلاک کردن شخص در شبکه‌های اجتماعی یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای نادیده گرفتن اوست، اما اگر در این خصوص، از افرادی که این کار را می‌کنند بپرسید، احتمالا بگویند که دیگر در شبکه اجتماعی فعالیتی ندارند یا قصد دارند حساب کاربری جدیدی بسازند و می‌خواهند در فرصتی دیگر، برایتان درخواست دوستی ارسال کنند.
 
***

این مشکل ارتباطی به شما ندارد، چرا که اگر شخصی یا گروهی از افراد باعث می‌شوند که شما نسبت به خودتان احساس بدی داشته باشید، یک نشانه است تا به فکر فراموش کردن این جمع و انتخاب دوست‌های جدیدی برای خود باشید.  


ترجمه از فاطمه میرزایی
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چرا در دوران قرنطینه اینقدر خرید آنلاین می‌کنیم؟!
در روان‌پزشکی به چه بیمارانی «بیماران بی‌بصیرت» گفته می شود؟!
کم خوابی چه بلایی سرتان می‌آورد؟
سلامت روان، اولویت هیچ سازمان و مسئولی نیست
تفاوت گذاشتن بین فرزندان چه تاثیری در روحیه آن ها دارد؟
علم روانشناسی اقدام به خودکشی کادر درمان در دوران پاندمی را چگونه توضیح می‌دهد؟
کرونا بیشترین آسیب را به سلامت روان مردم زد
فواید ذهن آگاهی (مایندفولنس) چیست؟
چگونه در دام کتاب‌های روانشناسی زرد نیفتیم؟!
شکایت بردند که چرا این خانم با مدرک ارشد روانشناسی برنامه‌سازی روانشناسی انجام می‌دهد؟!
9 عادت اضطراب برانگیز
مدیریت اختلاف با خانواده همسر
کلمات بیش از آنچه که شما تصور می کنید تاثیر گذارند. همیشه پیش از صحبت کردن فکر کنید.