دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 10 May 2021
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ / ۱۴:۳۹
کد مطلب: 53067
۱

۳ اصل مهم موفقیت و رسیدن به اهداف

۳ اصل مهم موفقیت و رسیدن به اهداف
اگر در زندگی به دنبال فرصت باشید، می‌توانید از امنیتی که در ذهن خود به آن فکر می‌کنید، برخوردار شوید، اما اگر فقط به دنبال امنیت و رسیدن به یک نقطه اتمام‌پذیر باشید، در نهایت، نه فرصتی کسب خواهید کرد و نه امنیتی. این اصول موفقیت را دنبال کنید تا نه تنها فرصت‌های بیشتری در زندگی برای موفقیت پیدا کنید، بلکه امنیت بیشتری هم در شغل خود به دست آورید تا بتوانید به موفقیت برسید.

شانس را برای خودتان بسازید
برای تعیین و دستیابی به اهداف خود از این سه اصل موفقیت استفاده کنید، زیرا این اصول از سه قانون فیزیکی (قانون حرکت، قانون اینرسی و قانون احتمال) گرفته شده اند.

شما می‌توانید این اصول را به همان اندازه ای که در هر کاری انجام می‌دهید یا موفق به انجام آن نمی‌شوید، به کار بگیرید.
شما با بیرون آمدن از منطقه امن و دستیابی به اهداف خود می توانید به تنهایی شانس خود را بالا ببرید. بنابراین، ابتدا باید یاد بگیرید که چرا مردم بر اساس این سه اصل، موفق می‌شوند یا شکست می‌خورند.

قانون حرکت
اولین اصل موفقیت، قانون حرکت است. در فیزیک، قانون حرکت می‌گوید که جسمی در حال حرکت تمایل دارد که در حرکت بماند، مگر اینکه توسط یک نیروی خارجی، از حرکت او جلوگیری شود.

قانون اینرسی
دومین اصل موفقیت، قانون اینرسی است که می‌گوید جسم در حالت ایستاده تمایل به آرامش دارد، مگر اینکه توسط یک نیروی خارجی وادار شود.
این دو قانون حاکی از آن است که ممکن است شروع هدف شما دشوار باشد، زیرا شما باید با خارج شدن از منطقه امنیت خود و نیروی اینرسی مبارزه کنید، اما وقتی به سمت چیزی که برای شما مهم است، حرکت کردید، ادامه پیشرفت بسیار آسان‌تر از زمانی است که در جایی از مسیر متوقف شوید و باید دوباره شروع کنید.

هنگامی که افراد موفق را مشاهده می‌کنید، متوجه می‌شوید که وقتی آن‌ها کار‌های خود را شروع می‌کنند، ورق را برمی‌گردانند و سپس، دائماً در حال عوض کردن روند صحنه هستند، زیرا می‌دانند اگر از حرکت بایستند، راه افتادن دوباره بسیار دشوار است. بنابراین، از همان اول حرکت کنید و به حرکت خود ادامه دهید.

قانون احتمال
سومین اصل موفقیت، قانون احتمالات است.
اگر می‌خواهید سریع‌تر موفق شوید، فقط کار‌های بیشتری را انجام دهید. سر خود را شلوغ‌تر کرده، کمی بیشتر کار کنید و روز‌های خود را زودتر آغاز کنید، زیرا خواهید دید که شانس را به نفع خودتان کرده‌اید.

بر اساس قانون احتمال، هر چقدر کار‌های بیشتری انجام دهید، احتمال انجام دادن کاری که شما را به موفقیت نزدیک کند، بیشتر است، چراکه شما با انجام دادن کار‌های بیشتر، شانس خود را بالا می برید.


چگونه می‌توان به اهداف خود دست یافت؟
کشف چگونگی دستیابی به اهداف خود، هنگامی شروع می‌شود که شما یک هدف و یک برنامه دارید. بنابراین، پس از حرکت به سمت هدفتان، متوقف نشوید. هر روز کاری انجام دهید تا خود را به هدف نزدیک کنید. اجازه ندهید که اندازه هدف یا مدت‌زمان لازم برای تحقق آن شما را دلسرد کند و یا شما را از رسیدن به آن باز دارد.

اهدافتان را یادداشت کنید
در طول روند برنامه‌ریزی خود، هدف بزرگتان را به کار‌های کوچک و فعالیت‌هایی تقسیم کنید که می‌توانید هر روز درگیر آن‌ها شوید. برای پیگیری آن‌ها هم یک چک‌لیست درست کنید. لازم نیست کار‌های زیادی انجام دهید، اما هر روز، هر هفته، هر ماه باید با تکمیل وظایف و فعالیت‌های از پیش تعیین شده خود در جهت اهداف مشخصتان پیشرفت کنید.


برگرفته از مقاله برایان تریسی
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

کرونا بیشترین آسیب را به سلامت روان مردم زد
فواید ذهن آگاهی (مایندفولنس) چیست؟
چگونه در دام کتاب‌های روانشناسی زرد نیفتیم؟!
شکایت بردند که چرا این خانم با مدرک ارشد روانشناسی برنامه‌سازی روانشناسی انجام می‌دهد؟!
9 عادت اضطراب برانگیز
مدیریت اختلاف با خانواده همسر
افسردگی در بی تمرینی!
در دام روانشناسان قلابی اینستاگرامی نیفتید/ بازارمکاره مشاوره در اینستاگرام!
چند ترفند برای درمان وسواس فکری و عملی
معتادانِ کودک را به کمپ‌ها ارجاع نمی‌دهیم
چگونه در زندگی خوش‌بین باشیم؟
چند ترفند برای جلوگیری از رفتارهای پرخاشگرانه در ایام نوجوانی
شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!