جمعه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 14 May 2021
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ / ۱۴:۵۶
کد مطلب: 53092
۰

۶ عارضه "وازکتومی" که در دهه ۷۰ به آن اشاره نمی‌شد!

مبحث کنترل جمعیت، از مباحث مهمی است که سالهاست در جمهوری اسلامی ایران با مخارج سنگین و نگرشی کاملاً یک‌طرفه توسط عده‌ای خاص دنبال می‌شود و کلیه مجاری قانونگذاری، اجرایی و بخش عمده تبلیغات کشور را به‌دنبال خود می‌کشاند. متولیان این امر، با انحصاری کردن این مقوله در حیطه اقتدار خود و ارائه آمارها و اطلاعات قابل تشکیک تلاش می‌کنند افکار عمومی را به همان جهتی سوق دهند که خود می‌خواهند و متأسفانه تا کنون در این زمینه موفق بوده‌اند؛ عوارض این نگرش یکسویه و حاکمیت آن بر همه شئون، به‌تدریج در حال ظاهر شدن است و اگر با آن مقابله نشود، مشکلات زیادی به‌وجود خواهد آورد.

اصولاً طبق توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی روش‌هایی در هر جامعه به موفقیت می‌انجامد که مطابق با فرهنگ آن جامعه باشد؛ و چون جامعه ما اسلامی است مشخص است که نظر علمای اسلامی در این موضوع باید ملحوظ باشد تا برنامه‌ها قرین موفقیت باشد. با مختصری تحقیق خواهیم دید که اکثریت قریب به اتفاق علما با وازکتومی مردان مخالف هستند؛ در مورد عوارض پزشکی و نقص عضو حاصله از وازکتومی این حق مردم ماست که قبل از این اقدام پزشکی،‌ عواقب را به‌طور کامل بدانند، همان‌طور که در خارج از کشور عمل می‌شود؛‌ این عوارض به‌اختصار شرح داده می‌شود:

1 ـ غیر قابل برگشت بودن عقیمی: اولین و مهم‌ترین عارضه بستن لوله‌های مردان آن است که حداقل در نیمی از موارد، عقیمی حاصله دائمی و غیر قابل برگشت است؛‌ علت این موضوع آن است که حتی اگر لوله‌ها باز شوند،‌ به‌علل ایمنی در زمان بسته بودن لوله‌ها، سلول‌های باروری بیضه و تولید آنتی‌کور‌ ضد آنها خاصیت باروری را برای همیشه از دست می‌دهند.

2 ـ خونریزی و تجمع لخته در محل عمل (هماتوم): دو درصد و حتی تا 29 درصد در بعضی گزارش‌ها دیده می‌شود.

3 ـ عفونت محل عمل: بالا بودن میزان عفونت عمل در گزارش‌های خارج از کشور باعث تعجب پزشکان بوده و بین 12 تا 38 درصد گزارش شده است.

4 ـ در تعدادی از بیماران درد بیضه و تورم مزمن موضع بستن لوله (گرانولوم) ایجاد می‌شود که باعث اختلال افکار بیمار می‌شود و کارایی شغلی او را کاهش می‌دهد.

5 ـ ناتوانی جنسی: یکی از عوارضی که بعد از بستن لوله در مردان دیده می‌شود ناتوانی جنسی است که بیشتر منشأ روحی دارد.
6 ـ عوارض عمومی: در مقاله‌هایی ادعا شده است که بستن لوله‌ها در مردان شیوع سرطان پروستات، خطر عوارض قلبی عروقی و تصلّب شرائین را افزایش می‌دهد. می‌بینیم که در کشورهای دیگر چقدر با دقت تمام مسائل را قبل از بستن لوله توضیح می‌دهند؛‌ آیا در مورد اقدامات ضدباروری در کشور ما نیز این‌گونه عمل شده است، متأسفانه در اکثر موارد جواب منفی است!


بخشی از کتاب "کاهش جمعیت ضربه‌ای سهمگین بر پیکر مسلمین" - تألیف علامه طهرانی
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چرا در دوران قرنطینه اینقدر خرید آنلاین می‌کنیم؟!
در روان‌پزشکی به چه بیمارانی «بیماران بی‌بصیرت» گفته می شود؟!
کم خوابی چه بلایی سرتان می‌آورد؟
سلامت روان، اولویت هیچ سازمان و مسئولی نیست
تفاوت گذاشتن بین فرزندان چه تاثیری در روحیه آن ها دارد؟
علم روانشناسی اقدام به خودکشی کادر درمان در دوران پاندمی را چگونه توضیح می‌دهد؟
کرونا بیشترین آسیب را به سلامت روان مردم زد
فواید ذهن آگاهی (مایندفولنس) چیست؟
چگونه در دام کتاب‌های روانشناسی زرد نیفتیم؟!
شکایت بردند که چرا این خانم با مدرک ارشد روانشناسی برنامه‌سازی روانشناسی انجام می‌دهد؟!
9 عادت اضطراب برانگیز
مدیریت اختلاف با خانواده همسر
برای کشتی های ساکن، موج های دریا تصمیم می گیرند!