جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - 2 Jun 2023
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ / ۰۰:۱۰
کد مطلب: 53107
۳

چگونه عشق یکطرفه را فراموش کنیم؟

چگونه عشق یکطرفه را فراموش کنیم؟
این موضوع کاملاً طبیعی است که وقتی به شخصی علاقه داشته باشید و او این احساس را به شما نداشته باشد ناراحت، ناامید و تا حدّ کمی بی هدف شوید.

 
حتی اگر عشق شما جبران ناپذیر باشد و یا این که تلاش زیادی برای فردی که دوستش دارید هم انجام دهید باز هم رابطه شما یک رابطه یکطرفه است و با توجه به این که  فراموش کردن این رابطه برای شما خیلی سخت است و ممکن است در حال حاضر نتوانید این کار را انجام دهید امّا  باید بدانید که ادامه زندگی، شما را قوی‌تر، مستقل‌تر و آماده دیدار با شخصی می‌کند که واقعاً شما را دوست دارد.
با استفاده از این نکات و ترفند‌ها می‌توانید اولین قدم‌ها را برای حرکت به سمت جلو بردارید و عشق یکطرفه خود را فراموش کنید.


آنچه اتفاق افتاده را بپذیرید
نگه داشتن خود در تاریکی، بیشتر به شما آسیب می زند. بنابراین، به جای وانمود کردن، بهتر است که قبول کنید عشقتان یکطرفه بوده است و اگرچه این مسئله می‌تواند دردناک باشد، اما می‌تواند اولین قدم مهم در فراموش کردن عشقتان باشد.

 در حالی  که وانمود کردن به این که حالتان خوب است، باعث ایجاد حس خوب در شما می‌شود، امّا در بلندمدت، آسیب‌های عاطفی زیادی به شما خواهد زد.

کسی که دوست دارید یگانه عشق شما برای زندگی نیست
حتی اگر هنوز آن شخص را دوست دارید، این دوست داشتن و رابطه پاسخگوی نیاز عاطفی شما نیست.

داشتن این احساسات برای یک مدت کوتاه خوب است، اما سعی کنید خودتان را متقاعد کنید که آن شخص شریک خوبی برای زندگی شما نیست و این مسئله ممکن است زمان گیر باشد، امّا با این کار، شما می‌توانید عشق یکطرفه خود را فراموش کنید.

اگر متوجه شدید که احساسات شما نسبت به آن شخص دوباره در حال قلیان است، به یاد بیاورید که وقتی متوجه شدید عشق شما یکطرفه است، چه حسی داشتید، چون این کار می‌تواند به شما کمک کند تا خیال‌پردازی درباره فرد مقابل را متوقف کنید.


به خودتان اجازه دهید ناراحت باشید
جواب رد شنیدن به شما آسیب می‌زند و ممکن است برای مدتی احساس ناراحتی و تنهایی کنید، اما بهترین راه برای متوقف کردن این احساسات، روبه‌رو شدن با آن‌ها است، نه سرکوب کردن آن‌ها و به یاد داشته باشید که گذشتن از این احساسات هیچگونه محدودیتی ندارد. بنابراین، اگرچه تا مدتی ناراحت هستید  امّا با واقعیتی روبرو می شوید که می تواند برای زندگی شما بهتر باشد.

ناراحت نشدن از غم تمام شدن یک رابطه می‌تواند به حالات عاطفی بدتری از جمله افسردگی و اضطراب منجر شود و بهتر است احساسی که دارید را درون‌ریزی نکنید و برای ابراز احساسات خود راه‌های سالم‌تری پیدا کنید.


منتقد درونی خود را به چالش بکشید
اگرچه ممکن است افکار منفی، انرژی زیادی از شما بگیرد، اما نباید اینگونه باشد. بنابراین، اگر در خصوص کنترل عشق یکطرفه خود منفی فکر می کنید، سعی کنید آن  را به چالش بکشید. هرچند که داشتن اینگونه افکار طبیعی است، اما این نوع فکر کردن می‌تواند شما را با گذشت زمان ناامید کند.

به عنوان مثال، ممکن است با خودتان فکر کنید که کسی شما را دوست ندارد و با گفتن جمله «من در گذشته روابط رضایت‌بخشی داشته‌ام، اما این یکی از آن‌ها نبود» افکارتان را به چالش بکشید.

شاید هم پیش خود فکر کنید که همیشه تنها خواهید ماند، اما می‌توانید با این سؤال خودتان را به چالش بکشید: «از کجا که این فکر درست باشد؟، من نمی‌توانم آینده را پیش‌بینی کنم. ممکن است الآن در رابطه‌ای نباشم، اما دوستان و خانواده‌ای دارم که مرا دوست دارند و علاوه بر این، ممکن است کسی را در آینده پیدا کنم.»


حواس خودتان را پرت کنید
دوست دارید چه کار‌هایی انجام دهید؟
برای خودتان سرگرمی‌های جدید ایجاد کنید، در طبیعت وقت بگذرانید، چون شما می‌توانید با مثبت نگه داشتن احساسات، روحیه خود را بالا نگه دارید.
ورزش کردن، یک روش عالی برای دور نگه داشتن ذهنتان از این موضوع است و با این کار می‌توانید باعث ترشح اندورفین در خونتان شوید که باعث افزایش روحیه شما می‌شود.

علاوه بر ورزش کردن، می‌توانید فعالیت‌هایی همچون مطالعه کردن، شنا کردن، پیاده‌روی کردن و یاد گرفتن موسیقی را امتحان کنید.


خودمراقبتی را تمرین کنید
هر روز برای خودتان یک کار خوب انجام دهید، اما توجه کنید که لازم نیست این کار چندان بزرگ باشد و می‌تواند در حد استراحت کردن در یک وان پر از حباب، ماسک گذاشتن روی صورت، پیاده‌روی کردن در فضای خارج از خانه یا گوش دادن به موسیقی موردعلاقه‌تان باشد.
سعی کنید با خود با مهربانی رفتار کنید تا بتوانید از آسیب و اندوهی که در وجود خود احساس می‌کنید، بهبود پیدا کنید.

به نظر می رسد، مراقبت از خود برای همه متفاوت است. بنابراین، نگران نباشید و تا زمانی که احساس خوبی به دست آورید چند کار مختلف را امتحان کنید.

 
ترجمه از فاطمه میرزایی
باشگاه خبرنگاران جوان
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تاثیر خیانت بر روی همسر وفادار چیست؟
چگونه به دام «فرسودگی تحصیلی» نیفتیم؟
احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
معنویت در حل مشکلات روانی بیرون‌زاد راهگشاست
برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه قدرت و جرات لازم است وگرنه هر ماهی مرده ای هم می تواند از طرف موافق جریان آب حرکت کند.