چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ - 27 Sep 2023
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ / ۱۸:۲۹
کد مطلب: 53194
۳

رئیس سازمان بهزیستی کشور، روز روانشناس و مشاور را تبریک گفت

رئیس سازمان بهزیستی کشور، روز روانشناس و مشاور را تبریک گفت
متن این پیام بدین شرح است:
 
بنام خدا
با توجه به تأثیرات مهم سلامت روان در تضمین احساس بهروزی روانی و اجتماعی، وابستگی میان نسلی، خود شکوفایی و توانایی‌های بالقوه فکری و هیجانی در حوزه‌های فردی، خانوادگی، نهادهای اجتماعی و ساختارهای کلان جامعه، نقش و جایگاه علم روانشناسی و مشاوره در تثبیت و ارتقاء نظام سلامت، مراقبت و تحکیم کیان خانواده‌ها و توسعه پایدار و متوازن کشور در چشم انداز و افقی بلند ترسیم می‌گردد.  

امسال در شرایطی روز روانشناس و مشاور (نهم اردیبهشت ماه) را گرامی می‌داریم که مشکلات و چالش‌های بحران پاندمی بیماری کووید - ۱۹ تاثیری غیرقابل انکار در وضعیت سلامت روان آحاد جامعه داشته است.  

در ماه های وقوع کرونا، روانشناسان و مشاوران در سراسر کشور بعنوان نیروهای ارزشمند و خدوم نظام سلامت روان در خط مقدم و در تعاملی مستقیم و مداوم با مردم برای کاهش رنج و آلام دردمندان و پیشگیری از آسیب‌ها و فشارهای روانی از هیچ کوششی دریغ ننموده اند.

تاثیرات این همه‌گیری بر سلامت روان و هزینه‌های مادی و غیرمادی مترتب بر آن موجب شده تا توجه کشورها و نهادهای بین‌المللی به اثربخشی اقدامات روانشناسان، مشاوران بیش از پیش معطوف گردد. در همین راستا سازمان ملل متحد شعار روز جهانی روانشناس را " مشارکت‌های روانشناختی در بازسازی مطلوب جهان پس از همه‌گیری کرونا" قرار داده است.  

سازمان بهزیستی کشور نیز بعنوان متولی سلامت اجتماعی با تاکید بر رویکرد پیشگیری، نسبت به تدوین شاخص‌های سلامت روانی، اجتماعی، شناخت روند تغییرات عوامل خطر و محافظ سلامت روانی اجتماعی، تدوین نظام رصد آسیب‌های اجتماعی، ارائه خدمات مشاوره‌ای و روانشناختی، طلاق، حمایت‌های روانی اجتماعی مبتنی بر جامعه پس از حوادث و بلایا (طرح محب)، فعالیت‌های آموزشی متعدد با هدف بهبود دانش و مهارت تخصصی ارائه دهندگان خدمات روانشناختی و مددکاری، گسترش مراکز اروژانس اجتماعی، تلاش در جهت ارتقاء حمایت‌های اجتماعی کارآمد، تقویت مسئولیت اجتماعی، ایجاد ظرفیت‌های قانونی و اجتماعی و ... اقداماتی معطوف به هدف و مبتنی بر یافته‌های علمی را مدیریت و اجرا می نماید.

در پایان ضمن تبریک روز روانشناس و مشاور به روانشناسان مجرب و مشاوران متعهد در سراسر کشور بویژه همکاران روانشناس و مشاور در ستاد بهزیستی کشور، مراکز استان‌ها و واحدهای تابعه و ابراز تشکر و قدردانی از اهتمام دلسوزانه این عزیزان که با تمام توان خود در کاهش رنج و آلام آحاد جامعه تلاش می‌نمایند، امیدوارم به لطف خداوند رحمان بزودی با گذر موفق از بحران کرونا ویروس، شاهد سلامتی همه مردم در سراسر جهان و تثبیت، رشد و بالندگی شاخص‌های سلامت روانی، اجتماعی در میهن اسلامی‌مان باشیم.  

 
دکتر وحید قبادی دانا
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور
 
 
مرجع : سازمان بهزیستی کشور
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
چرا اول مردان می‌گویند دوستت دارم؟!
کسانی که شما را دوست دارند حتی اگر هزار دلیل برای رفتن وجود داشته باشد هرگز رهایتان نخواهند کرد، آنها یک دلیل برای ماندن خواهند یافت.