کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

روانشناس دنبال بالفعل کردن معنای درک روح و روان

سازمان بهزیستی , 11 ارديبهشت 1400 ساعت 13:39

مدیر بهزیستی شهر تهران روز روانشناس و مشاوره را تمرین تلاش کنندگان در بالفعل کردن معنای روح و روان بیان کرد.


سیدسعید آرام در این رابطه اظهار داشت: روز روانشناس یعنی روز اندیشه در رفتار آدمی و درک معناهای والای روح و روان و تلاش برای بالفعل کردن آنها و رسیدن به آرامش و اطمینان و دوری از افسردگی و اضطراب، از اساسی‌ترین نیازهای سرِشتی انسان و از دیرباز، جزو مسائل اساسی بشر بوده‌است.

آرام در ادامه بیان داشت: همین مسئله، موجب شده تا در ادیان و آیین‌های کهن بشری، ضمن تشریح علل آرامش روحی و روانی، راهکارهایی برای پاسخ به این نیاز اساسی بشر ارائه شود. از سویی دیگر، بهداشت و سلامت روان، یکی از نیازهای اجتماعی نیز هست؛ چراکه عملکرد مطلوب جامعه، مستلزم برخورداری از کسانی است که از نظر سلامت و بهداشت روانی در وضعیت مطلوبی قرار داشته باشند.

وی با بیان اینکه امسال سازمان ملل متحد شعار روز جهانی روانشناس را " مشارکت‌های روانشناختی در بازسازی مطلوب جهان پس از همه‌گیری کرونا" قرار داده است، خاطرنشان کرد: در روزهای کرونایی نقش بی بدیل روان شناسان و مشاوران در بهبود وضعیت روانشناختی و التیام آلام رفتاری و ذهنی مردم بسیار حائز اهمیت بوده و تلاش این عزیزان در بالا بردن حس پذیرش افراد، ارائه سبک زندگی متناسب با ویروس کرونا، اصلاح باورهای نادرست افراد در خصوص ویروس و مدیریت هیجان و احساس افراد، وضعیت روانشناختی مردم را بهبود بخشید و کمک شایانی به حوزه سلامت کشور کرد.

آرام ادامه داد: تلاشهای ایثارگرانه، خاضعانه و تاثیر گذار و گاه زندگی بخش روانشناسان و مشاوران در سازمان بهزیستی ستودنی است. مدیر بهزیستی شهر تهران در پایان اذعان داشت: امیدوارم به لطف خداوند رحمان و با تداوم و استمرار تلاشهای این عزیزان، شاهد افزایش نشاط اجتماعی و بهبود سلامت روانی اجتماعی در سطح جامعه باشیم.


کد مطلب: 53224

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/53224/روانشناس-دنبال-بالفعل-کردن-معنای-درک-روح-روان

میگنا
  https://www.migna.ir