يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 9 May 2021
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ / ۰۸:۳۸
کد مطلب: 53258
۰

مثبت‌اندیشی و تأثیر آن در شانس

مثبت‌اندیشی و تأثیر آن در شانس
آمریکا دارای میلیون‌ها زن و مرد است که پیشینه‌ای سخت، با ویژگی ها و مشخصات متفاوتی دارند، اما اغلب آن ها با وجود همین سختی ها و با بیان جملات مثبت و تعیین اهداف بلندمدت، زندگی شگفت‌انگیزی را برای خود ساخته‌اند.
 
غالباً، افراد اطراف آن ها، موفقیت هایشان را به شانس نسبت می‌دهند، اما اگر با این افراد صحبت کنید و داستان‌های آن‌ها را از همان جایی که شروع کرده‌اند و به نقطه و جایی که الان رسیده اند، دنبال کنید، می‌فهمید که شانس ارتباط چندانی با موفقیت آن‌ها ندارد، چرا که این افراد، بیشتر با اهداف بلندمدت و افکار و جملات مثبت به اینجا رسیده‌اند و موفقیتشان ارتباطی به شانس ندارد.

تأثیر اهداف بلندمدت بر علت و معلول
قانون علت و معلول از هر دو طرف تأثیر می‌پذیرد و همچنین بیان می‌کند که اگر در زندگی شما مشکلاتی مانند کمبود پول، اضافه وزن، مشکلات در روابط شما، شغل نامناسب و یا مسائل دیگر وجود داشته باشد، می‌توانید تاثیر آن ها را پیدا کنید و با از بین بردن علل آن ها‌ و با تعیین اهداف بلندمدت، این اثرات منفی را از بین ببرید و از طریق تفکر و جملات مثبت و خودسازی، مسیر خودتان را دنبال کنید.

یادگیری اصول اثبات شده موفقیت از طریق جملات مثبت و خودسازی
در ساده‌ترین حالت، افراد موفق، شاد، سالم و مرفه، آن دسته ای هستند که اصول خودسازی را از طریق اهداف بلندمدت، تعیین هدف و جملات مثبت کشف کرده‌اند.

آن‌ها زندگی خود را طوری طراحی کرده‌اند که با آن اصول هماهنگ زندگی کنند و در نتیجه، لذت و رضایت بسیار بیشتری هم از زندگی خود تجربه می‌کنند و در طی چند سال، در زندگی خود به موفقیت های به مراتب بالاتر از متوسط دیگر افراد دست می‌یابند.
در دنیای اطراف شما، برندگان مشغول فعالیت هستند و به طور فعال در تلاشند تا از طریق افکار مثبت به اهداف بلندمدت خود برسند، در حالی که افراد کم تلاش و معمولی کار و فعالیت کمتری انجام می‌دهند و امیدوارند که خوش‌شانس باشند، این در حالی است که برندگان، همیشه موفقیت خود را ناشی از سخت‌کوشی، تعیین هدف و خودسازی می‌دانند و افراد معمولی  همیشه شکست‌های خود را به بدشانسی نسبت می‌دهند.


نتایج و عواقب تعیین هدف
نسخه دیگر قانون علت و معلول، قانون کنش و واکنش است.
این قانون که ابتدا توسط اسحاق نیوتون مطرح و توضیح داده شد، بیان می‌کند که "برای هر عملی، یک عکس‌العملی برابر و مخالف وجود دارد" به عبارت دیگر، همه اعمال عواقبی دارند.

این مسئله بسیار مهم است، زیرا در ابتدا می‌توانید در مورد اقدام به انجام کار، تصمیم بگیرید و از طریق افکار مثبت و تعیین هدف، کاری که انجام می‌دهید را کنترل کنید، اما همین که اقدام خاصی را شروع کردید، عواقب آن، اغلب از دست شما خارج می‌شود.

هنگامی که شما در مورد کار خاصی صحبتی کرده و یا آن را انجام داده‌اید، عواقب و نتایج مربوط به آن یک نیرو و انرژی است. به همین دلیل است که افراد موفق بیش از یک فرد عادی، در مورد عواقب بالقوه آنچه می‌گویند و انجام می‌دهند، فکر می‌کنند و از طرف دیگر، افراد ناموفق نسبت به اظهارات یا رفتار‌های خود بی‌فکر و حتی بی‌خیال هستند و در حقیقت، از افکار مثبت، خودسازی و تعیین هدف جلوگیری می‌کنند و اهداف طولانی‌مدت ندارند.

کلید لذت بردن بیشتر از آنچه مردم آن را شانس می‌نامند، این است که شما بیشتر به اقداماتی بپردازید که احتمالاً عواقب ناشی از اهداف بلندمدت و خودسازی شما را به دنبال خواهند داشت و در عین حال، باید با تفکر مثبت به صورت آگاهانه تصمیم بگیرید.


با مثبت‌اندیشی شانس خود را بسازید
اگر در بخش فروش یک شرکت کار می‌کنید، اقدامات روزمره برای دستیابی به اهداف بلندمدت خود از طریق جستجوی موارد مهم برای اهداف آینده، ارائه، پیگیری و کار مداوم برای تولید، مراجعه و در نهایت، نتیجه موفقیت در فروش، درآمد بالاتر و رضایت بیشتر را به همراه خواهد داشت.

هرچه بیشتر از این اقدامات انجام دهید، از نتایج لذت‌بخش بیشتری برخوردار خواهید شد و موفقیت شما از طریق تعیین هدف و خودسازی، تا حد زیادی تحت کنترل شما خواهد بود.
با داشتن اهداف بلند مدت، شانس خود را از طریق تفکر مثبت، تعیین هدف و خودسازی ایجاد خواهید کرد.


برگرفته از مقاله برایان تریسی
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

فواید ذهن آگاهی (مایندفولنس) چیست؟
چگونه در دام کتاب‌های روانشناسی زرد نیفتیم؟!
شکایت بردند که چرا این خانم با مدرک ارشد روانشناسی برنامه‌سازی روانشناسی انجام می‌دهد؟!
9 عادت اضطراب برانگیز
مدیریت اختلاف با خانواده همسر
افسردگی در بی تمرینی!
در دام روانشناسان قلابی اینستاگرامی نیفتید/ بازارمکاره مشاوره در اینستاگرام!
چند ترفند برای درمان وسواس فکری و عملی
معتادانِ کودک را به کمپ‌ها ارجاع نمی‌دهیم
چگونه در زندگی خوش‌بین باشیم؟
چند ترفند برای جلوگیری از رفتارهای پرخاشگرانه در ایام نوجوانی
آشنایی با شرح وظایف یک روانشناس
مانعی برای پرواز آرزوهایت نباش. آسمان همواره پذیرای قاصدک هایی است که امیدهایت را سوار بر آن کرده ای