جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - 18 Jun 2021
تاریخ انتشار :
جمعه ۷ خرداد ۱۴۰۰ / ۰۱:۱۵
کد مطلب: 53466
۰

خطر چربی دور قلب برای سلامتی مردان و زنان

خطر چربی دور قلب برای سلامتی مردان و زنان
نتایج مطالعات محققان دانشکده پزشکی آیسان نیویورک نشان می‌دهد داشتن چربی اضافی در اطراف قلب موجب افزایش ریسک نارسایی قلبی، بخصوص در زنان، می‌شود.

به گزارش ساینس دیلی، زنان مبتلا به مقادیر بالای چربی پریکارد (اطراف قلب) دو برابر بیشتر دچار نارسایی قلبی می‌شوند، در حالی که در مردان ۵۰ درصد این احتمال وجود دارد. این مطالعه برای شناسایی ارتباط بین چربی پریکارد و نارسایی قلبی به طور بالقوه می‌تواند منجر به مداخله زودرس و پیشگیری از بیماری‌های قلبی شود.

«ساتیش کنچای»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «نزدیک به دو دهه است که ما می‌دانیم چاقی براساس اندازه گیری ساده قد و وزن، می‌تواند خطر ابتلاء به نارسایی قلبی را دو برابر کند، اما اکنون با استفاده از فن آوری تصویربرداری، یک گام فراتر رفته تا نشان دهیم که چربی اضافی اطراف قلب، شاید به دلیل قرار گرفتن در نزدیکی عضله قلب، خطر این وضعیت بالقوه کشنده نارسایی قلبی را افزایش می‌دهد.»

در این مطالعه سی تی اسکن تقریباً ۷۰۰۰ زن و مرد در رده سنی ۴۵ تا ۸۴ سال در سراسر ایالات متحده با نژادهای متنوع برای اندازه گیری چربی پریکارد استفاده شد. هنگام شروع مطالعه، هیچ یک از شرکت کنندگان شواهدی از بیماری قلبی نداشتند.

محققان بیش از ۱۷ سال این شرکت کنندگان را تحت نظر داشتند و خاطرنشان کردند که تقریباً ۴۰۰ نفر از آنها دچار نارسایی قلبی شدند. بررسی داده‌های آنها نشان داد که چربی اضافی پریکارد با خطر بالاتر نارسایی قلبی در زنان و مردان ارتباط دارد.

نتایج نشان داد حجم بالای چربی پریکارد خطر ابتلاء به نارسایی قلبی را تقریباً ۱۰۰ درصد یا دو برابر در زنان و حدود ۵۰ درصد در مردان افزایش داد. برای این مطالعه، محققان حجم چربی اضافی یا "زیاد" اطراف قلب را در زنان ۷۰ سانتی متر مکعب (۲.۴ اونس مایع) یا بیشتر و در مردان ۱۲۰ سانتی متر مکعب (۴ اونس مایع) یا بیشتر تعریف کردند. مقادیر کمتر از آن "عادی" در نظر گرفته شد.

دکتر کنچای در ادامه می‌افزاید: «تحقیقات ما شواهد مهمی ارائه می‌دهد که چربی اضافی پریکارد به طور قابل توجهی خطر نارسایی قلبی را افزایش می‌دهد. برای تأیید یافته‌های ما به مطالعات بیشتری نیاز است.

تحقیقات آینده در این زمینه همچنین باید بر روی روش‌هایی مانند داشتن رژیم غذایی سالم برای قلب و تحرک بدنی برای دستیابی و حفظ وزن مطلوب بدن و کاهش و جلوگیری از رسوب چربی در اطراف قلب متمرکز شود.»
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

ازدواج سفید چیست؟
آینده دخترانی با مادران بداخلاق؛ از بیماری روانی تا فرار
شیوه برخورد با افرادی که مدام در محیط کار ابراز وجود می‌کنند
شکست عصبی چیست و چگونه درمان می‌شود؟
بلایی که گوش دادن به موسیقی قبل از خواب به سرتان می‌آورد
آیا مشاوره روانشناسی راهی برای تسکین یا نصیحت های بی پایان است؟
اختلال چندشخصیتی چیست؟
پایان عجیب‌ترین سال تحصیلی مدارس
علائمی که خبر از اختلال وسواس فکریتان می‌دهند!
این علامت ها درمردان یعنی افسرده شدند
تفاوت استرس و اضطراب و درمان آنها در روانشناسی
سایکوپت؛ اختلالی برای اشخاص ضد اجتماعی
ميزان هوش، با توانايى تغيير كردن، اندازه گيرى ميشود. آلبرت انشتين