جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - 18 Jun 2021
تاریخ انتشار :
شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰ / ۰۸:۱۲
کد مطلب: 53476
۰

چرا از داوطلبین مطالعات واکسن تست روانشناسی گرفته می‌شود؟

چرا از داوطلبین مطالعات واکسن تست روانشناسی گرفته می‌شود؟
محمدحسین فلاح در گفت وگو با میزان در خصوص دلیل استفاده از روانپزشک در کارآزمایی بالینی واکسن رازی گفت: بر اساس الزام کمیته اخلاق برای تمام تیم هایی که کارآزمایی بالینی واکسن های کرونا را انجام می دهند، هر فردی که می خواهد به عنوان داوطلب وارد مطالعه شود باید از جنبه های مختلف مورد بررسی روانپزشکی قرار گیرد چرا که یکسری از افراد از این موضوع ترس دارند که در صورت داوطلب شدن برای تزریق واکسن ممکن است دچار کرونا شوند و مهترین انگیزه این اقدام هم همین است که افرادی که در این کارآزمایی شرکت می کنند نسبت به کرونا و واکسن زدن ترس شدید و وسواس نداشته باشند.

وی ضمن اشاره به اینکه البته بهره گیری از روانپزشک در این کارآزمایی دلایل دیگری هم دارد، افزود: هر فرد داوطلب قبل از ورود به کارآزمایی مورد مصاحبه روانپزشکی قرار می گیرد و نتیجه مصاحبه در پرونده اش درج می گردد و در صورتی که روانپزشک او را تایید کند و در این خصوص مشکلی نداشته باشد، داوطلب وارد مطالعه می شود.

بیشتر بخوانید: قطعی برق می تواند بر کارایی واکسن ها موثر باشد" آیا قطعی برق می تواند در روند تولید واکسن تاثیرگذار باشد؟ سرپرست معاونت های برنامه ریزی و پشتیبانی و تحقیقات و فناوری موسسه رازی در پاسخ این سوال که آیا قطعی برق می تواند در روند تولید واکسن تاثیرگذار باشد؟، توضیح داد: به طورکلی قطعی برق می تواند بر انجام هر نوع فعالیتی موثر باشد، ولی خوشبختانه ما برق اضطراری داریم و هنگامی که برق قطع می شود از آن استفاده می کنیم و برای دستگاه ها و تجهیزاتی که در تولید و نگهداری موادی که باید در فریز های منفی 20 و منفی 70 و یخچال های 2 تا 8 درجه نگهداری شوند، نقش دارند از برق اضطراری خاص استفاده می کنیم، اما به هر حال توان برق اضطراری ما محدود است و اگر قطعی ها ادامه دار شود و ما تمهیداتی در این خصوص نداشته باشیم، می تواند برایمان مشکل ساز باشد.

آیا تا کنون مطالعاتی در خصوص تاثیرگذاری واکسن رازی بر روی انواع واریانت ها صورت گرفته است؟ فلاح در پاسخ به این سوال که آیا تا کنون مطالعاتی در خصوص تاثیرگذاری واکسن رازی بر روی انواع واریانت ها صورت گرفته است؟، اظهار کرد: در فاز دوم مطالعاتی تیتر سرمی داوطلبانی که به آن ها واکسن تزریق شده است را می گیریم و با واریانت های مختلف مواجهه می دهیم و نتیجه اش در همان فاز دوم اعلام می گردد و این اقدام در فاز اول انجام نشد چرا که در مرحله نخست ما بیشتر به دنبال سلامت و بی خطر بودن واکسن بودیم اما این موضوع در فاز دوم مشخص می شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

ازدواج سفید چیست؟
آینده دخترانی با مادران بداخلاق؛ از بیماری روانی تا فرار
شیوه برخورد با افرادی که مدام در محیط کار ابراز وجود می‌کنند
شکست عصبی چیست و چگونه درمان می‌شود؟
بلایی که گوش دادن به موسیقی قبل از خواب به سرتان می‌آورد
آیا مشاوره روانشناسی راهی برای تسکین یا نصیحت های بی پایان است؟
اختلال چندشخصیتی چیست؟
پایان عجیب‌ترین سال تحصیلی مدارس
علائمی که خبر از اختلال وسواس فکریتان می‌دهند!
این علامت ها درمردان یعنی افسرده شدند
تفاوت استرس و اضطراب و درمان آنها در روانشناسی
سایکوپت؛ اختلالی برای اشخاص ضد اجتماعی
کسانی که شما را دوست دارند حتی اگر هزار دلیل برای رفتن وجود داشته باشد هرگز رهایتان نخواهند کرد، آنها یک دلیل برای ماندن خواهند یافت.