پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - 11 Aug 2022
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۲۰:۴۵
کد مطلب: 53528
۱

افزایش خطر خودکشی در سالمندان مبتلا به زوال عقل

افزایش خطر خودکشی در سالمندان مبتلا به زوال عقل
بر اساس مطالعه دانشمندان دانشگاه ییل، سالمندانی که به زوال عقل دچار می‌شوند، بیشتر در معرض خطر خودکشی قرار دارند.

بر اساس مطالعه جدیدی که توسط یک محقق روانپزشکی از دانشگاه ییل انجام شده است، بزرگسالان بالای ۶۵ سال که به بیماری آلزایمر یا زوال عقل مبتلا شده‌اند، در مقایسه با افراد مسن که از زوال عقل رنج نمی‌برند، دو برابر بیشتر در پی خودکشی می‌میرند.

این یافته‌ها که در مجله انجمن آلزایمر منتشر شده است، نشان می‌دهد خطر خودکشی به ویژه در بزرگسالان ۶۵-۷۴ ساله و در ۹۰ روز اول پس از تشخیص زوال عقل افزایش یافته است.

تیموتی، استادیار روانپزشکی در دانشگاه ییل گفت: با افزایش سریع جمعیت سالمندی و افزایش مداوم میزان خودکشی در افراد مسن، این مطالعه جنبه مراقبت بیش از حد از افراد مسن مبتلا به زوال عقل را روشن می‌کند. امیدوارم این مطالعه باعث افزایش آگاهی و تشخیص زودهنگام افراد مسنی شود که در معرض خطر افکار و اعمال خودکشی هستند.

محققان دانشگاه کلمبیا، دانشگاه میشیگان، دانشگاه پنسیلوانیا سوابق ۲.۶۶ میلیون بزرگسال مسن را مطالعه کردند. آن‌ها دریافتند که در مقایسه با جمعیت عمومی، تعداد مرگ‌های ناشی از خودکشی در سال اول زوال عقل تازه تشخیص داده شده ۵۳ درصد بیشتر از حد انتظار است. طبق مطالعه، خطر در سه ماه اول تشخیص بسیار بیشتر بوده است.

به گفته محققان این مطالعه نیاز به ارزیابی دقیق‌تری از نیاز‌های بیمار و مراقبت و ارجاع خدمات و پشتیبانی دارد، به عقیده آن‌ها بهداشت روانی یک بیمار نیز باید به طور فعال کنترل شود. علاوه بر غربالگری خطر خودکشی و پشتیبانی مضاعف در زمان تشخیص زوال عقل، به ویژه مردان مسن و سالمندانی که با درد مزمن و سلامت روانی یا اختلالات ناشی از مصرف مواد مخدر زندگی می‌کنند، این مطالعه می‌تواند در مشاوره و کاهش خودکشی با اسلحه و یا دارو‌های خاص در سالمندان موثر باشد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

سلامت روانِ پزشکان جدید در خطر است
هشدار دانشمندان: مغز انسان برای بیداری در نیمه شب ساخته نشده است
۷ درسی که آدم‌ها یک عمر طول می‌کشد تا بیاموزند!
شما صاحب کدام شخصیت آب‌وهوایی هستید؛ بیزار از باران یا عاشق تابستان؟
آینده ای روشن با انتخابی آگاهانه
اختلال پدوفیلیا چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟
زنان اثرگذار در تاریخ روانشناسی
جدایی یک رویداد نیست یک فرایند است
چگونه از کودک‌مان در برابر پدوفیلی‌ها محافظت کنیم؟
افراد دارای خالکوبی و پیرسینگ، مشکلات کودکی بسیاری داشته‌اند!
درمان وسواس فکری بدون دارو
با شوهر خسیس خود چه کنیم؟
هم اکنون که در حال نفس کشیدن هستید، کس دیگری دارد نفس های آخرش را می کشد. پس دست از گله و شکایت بردارید و بیاموزید چگونه با داشته هایتان زندگی کنید.