کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

افزایش خطر خودکشی در سالمندان مبتلا به زوال عقل

باشگاه خبرنگاران , 12 خرداد 1400 ساعت 20:45

به گفته محققان این مطالعه نیاز به ارزیابی دقیق‌تری از نیاز‌های بیمار و مراقبت و ارجاع خدمات و پشتیبانی دارد، به عقیده آن‌ها بهداشت روانی یک بیمار نیز باید به طور فعال کنترل شود.


بر اساس مطالعه دانشمندان دانشگاه ییل، سالمندانی که به زوال عقل دچار می‌شوند، بیشتر در معرض خطر خودکشی قرار دارند.

بر اساس مطالعه جدیدی که توسط یک محقق روانپزشکی از دانشگاه ییل انجام شده است، بزرگسالان بالای ۶۵ سال که به بیماری آلزایمر یا زوال عقل مبتلا شده‌اند، در مقایسه با افراد مسن که از زوال عقل رنج نمی‌برند، دو برابر بیشتر در پی خودکشی می‌میرند.

این یافته‌ها که در مجله انجمن آلزایمر منتشر شده است، نشان می‌دهد خطر خودکشی به ویژه در بزرگسالان ۶۵-۷۴ ساله و در ۹۰ روز اول پس از تشخیص زوال عقل افزایش یافته است.

تیموتی، استادیار روانپزشکی در دانشگاه ییل گفت: با افزایش سریع جمعیت سالمندی و افزایش مداوم میزان خودکشی در افراد مسن، این مطالعه جنبه مراقبت بیش از حد از افراد مسن مبتلا به زوال عقل را روشن می‌کند. امیدوارم این مطالعه باعث افزایش آگاهی و تشخیص زودهنگام افراد مسنی شود که در معرض خطر افکار و اعمال خودکشی هستند.

محققان دانشگاه کلمبیا، دانشگاه میشیگان، دانشگاه پنسیلوانیا سوابق ۲.۶۶ میلیون بزرگسال مسن را مطالعه کردند. آن‌ها دریافتند که در مقایسه با جمعیت عمومی، تعداد مرگ‌های ناشی از خودکشی در سال اول زوال عقل تازه تشخیص داده شده ۵۳ درصد بیشتر از حد انتظار است. طبق مطالعه، خطر در سه ماه اول تشخیص بسیار بیشتر بوده است.

به گفته محققان این مطالعه نیاز به ارزیابی دقیق‌تری از نیاز‌های بیمار و مراقبت و ارجاع خدمات و پشتیبانی دارد، به عقیده آن‌ها بهداشت روانی یک بیمار نیز باید به طور فعال کنترل شود. علاوه بر غربالگری خطر خودکشی و پشتیبانی مضاعف در زمان تشخیص زوال عقل، به ویژه مردان مسن و سالمندانی که با درد مزمن و سلامت روانی یا اختلالات ناشی از مصرف مواد مخدر زندگی می‌کنند، این مطالعه می‌تواند در مشاوره و کاهش خودکشی با اسلحه و یا دارو‌های خاص در سالمندان موثر باشد.


کد مطلب: 53528

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/53528/افزایش-خطر-خودکشی-سالمندان-مبتلا-زوال-عقل

میگنا
  https://www.migna.ir