پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - 5 Aug 2021
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ / ۰۹:۰۳
کد مطلب: 53631
۰

مغز شما چند ساله است؟

مغز شما چند ساله است؟
این ابزار که توسط محققان "ساعت شناختی" لقب گرفته است، ابزاری برای سنجش سلامت مغز بر اساس عملکرد شناختی است و ممکن است در آینده برای پیش بینی احتمال مشکلات حافظه و تفکر که با افزایش سن فرد ایجاد می‌شود، استفاده شود.
 
سخنگوی این تیم تحقیقاتی می‌گوید: "بیماری آلزایمر، که شایع‌ترین علت زوال عقل است، و سایر بیماری‌های مغز با گذشت زمان به تدریج با افزایش سن جمع می‌شوند. سن به طور گسترده‌ای به عنوان عامل اصلی خطر ابتلا به بیماری آلزایمر شناخته می‌شود، اما یک پیش بینی کننده بسیار ناقص است، زیرا همه با افزایش سن دچار زوال عقل نمی‌شوند. ساعت شناختی جدید ما اندازه گیری سلامت مغز را ارائه می‌دهد که در مورد عملکرد مغز یک شخص بیشتر از سن تقویمی به ما می‌گوید. به این ترتیب، ساعت می‌تواند به ما کمک کند تا تشخیص دهیم چه کسی بیشترین خطر را در معرض نقص شناختی در سال‌های آینده دارد. "

بویل افزود: "برای برخی از افراد، شناخت با پیری نسبتاً ثابت باقی می‌ماند. اما، برای دیگران، شناخت با گذشت زمان به آرامی کاهش می‌یابد و افت‌های شیب دار نشان می‌دهند. "

ساعت شناختی برای اولین بار با استفاده از داده‌های ۷۵۰۱ شرکت کننده در پروژه حافظه و پیری، بدون نقص شناختی آغاز شد و تا ۲۴ سال تحت ارزیابی سالانه شناختی قرار گرفت. ارزیابی شناختی شامل آزمون دولتی خرد ذهنی بود، آزمایشی که به طور گسترده در عملکرد شناختی در بین افراد مسن مورد استفاده قرار می‌گیرد و جهت گیری، توجه، حافظه، زبان و مهارت‌های دیداری-مکانی را اندازه گیری می‌کند.

سن شناختی شاخص سلامت مغز است. بویل گفت: "ما دریافتیم که به طور متوسط ​​، شناخت تا یک سن شناختی در حدود  ۸۰ سال پایدار می‌ماند، سپس تا ۹۰ سال متوسط ​​رو به کاهش می‌رود و تا زمان مرگ با سرعت بیشتری کاهش می‌یابد. علاوه بر این، ما دریافتیم که سن شناختی پیش بینی بسیار بهتری نسبت به سن تقویمی زوال عقل، اختلال شناختی خفیف و مرگ و میر است. همچنین با جنبه‌های دیگر سلامت مغز ارتباط بیشتری دارد. "

محققان سپس ساعت را در یک نمونه مستقل از ۲۵۹۲ شرکت کننده در پروژه بهداشت و پیری شیکاگو استفاده کردند تا صحت آن را برای پیش بینی نتایج مانند زوال عقل آلزایمر، اختلال شناختی خفیف و مرگ و میر تأیید کنند، آن‌ها دریافتند که سن شناختی پیش بینی بهتری از این نتایج نسبت به سن تقویمی است.
مرجع : انتخاب
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

حسی هستید یا شهودی؟!
نداشته هایمان می‌توانند دلیل خوشبختی مان باشند!
چند راهکار برای این که حال خود را عالی کنیم
تصمیم‌های ما خودآگاه است یا ناخودآگاه؟
۵ نمونه از عجیب‌ترین موارد روانشناسی در تاریخ
چرا حتما باید "مِن مِن" کنیم؟
سوال‌هایی که خجالت می‌کشید از مرد‌ها بپرسید؟
چرا در اجسام چهره‌هایی می‌بینیم که واقعا وجود ندارند!
تأثیر مخرب ویروس کرونا بر حافظه
چرا این دختر فکر می‌کند "زشت" است؟!
عوامل شخصیتی که کارایی واکسن کووید ۱۹ را تعیین می‌کند
تنبیه روانی کودکان ممنوع
زندگی درس حساب است، خوبیها را جمع، بدیها را کم ، خوشی ها را ضرب و شادیها را تقسیم کنیم