شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - 31 Jul 2021
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ / ۰۹:۴۶
کد مطلب: 53665
۲
رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور:

بنیادی به نام دکتر محمود منصور ایجاد شود

بنیادی به نام دکتر محمود منصور ایجاد شود
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره مراسم یادبود و بزرگداشت شادروان محمود منصور استاد برجسته دانشگاه تهران و از پیشکسوتان بزرگ علم روان شناسی ایران و چهره ماندگار در سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور برگزار می شود.

محمد حاتمی در این مراسم اظهار داشت: ما امروز سوگواریم. صحبت کردن درباره محمود منصور جسارت می خواهد، اما اینجانب به عنوان دانشجوی کوچک ایشان درس جسارت در مکتب ایشان آموختم.

وی افزود: امروز به مناسبت فقدان بزرگ مرد علم روانشناسی دورهم جمع شده ایم. خدمت خانواده محترم، دختر بزرگوار ایشان و جامعه روان شناسی و مشاوره تسلیت عرض می کنم. پیشنهاد می کنم بنیادی به نام محمود منصور ایجاد شود تا نام و راه او جاودانه شود. محمود منصور از بین ما رفته اما راه او، سبک او دانش او از بین نرفته است؛ ما همه رهرو او هستیم.

حاتمی تصریح کرد: او دانشجویان زیادی را تربیت کرد. دکتر محمود منصور شخصیت منحصر به فردی بودند که در واقع ما سبک معلمی، شیوه اداره کلاس و شیوه ارتباط با دانشجویان را از او آموختیم. راستی و صداقت، مردانگی و جسارت را از دکتر محمود منصور یادگرفتیم.

وی افزود: از ایشان یاد گرفتیم باید کمترین وقت خودمان را هدر ندهیم و در جهت ارتقای علم و دانش تلاش کنیم. ایشان تا آخرین دقایق عمر مبارک شان مساله روان شناسی و ارتقا آن جزو دغدغه هایشان بودند. دکتر منصور آثاری را از خود به جا گذاشته اند که همیشه به عنوان چراغی در محافل دانشگاهی ایران باقی خواهد ماند.

حاتمی خاطرنشان کرد: من واقعا امروز به جامعه روان شناسی کشور تسلیت عرض می کنم، تسلیتی که جایگزینی برای دکتر محمود منصور نخواهیم داشت. دکتر محمود منصور هیچ گاه از حافظه تاریخی علم روانشناسی ایران فراموش نخواهد شد.

وی اضافه کرد: امروز به عنوان رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره عرض می کنم ما باید افکار و آمال محمود منصور را چراغ راه خود قرار دهیم و برای رسیدن به آن تلاش کنیم.

گفتنی است دکتر محمود منصور، ۱۹ خردادماه سال ۱۴۰۰ دیده از جهان فروبست. او در سال ۱۳۰۹ خورشیدی در شهرستان اراک به دنیا آمد. ادامه زندگینامه را اینجــــا بخوانید.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

عواملی که به افسردگی دامن می‌زنند!
تاب آوری در والدگری کودکان با نیازهای ویژه
بهترین راه برای درمان احساس تنهایی چیست؟
چه وقت به یک مرد نباید اعتماد کرد؟
از مشاوره ازدواج نترسید!
چطور در شبکه‌های اجتماعی بهتر گفت‌و‌گو کنیم؟
پانزده اصل ارتباطی والدين با نوجوانان
تاب آوری زنان و افکار دخترانه
با فرزندانی که با هم دعوا می‌کنند و یکدیگر را کتک می‌زنند چه کنیم؟
رابطه ثروت با طول عمر
«افسردگی مردانه» چیست؟
توصیه‌هایی برای پاک کردن ذهن از افکار آزار دهنده
موفقیت هایی که نصیب افراد صبور می شود،همان فرصت هایی است که توسط افراد عجوا رها می شود