شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ - 23 Sep 2023
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ / ۰۹:۴۶
کد مطلب: 53665
۲
رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور:

بنیادی به نام دکتر محمود منصور ایجاد شود

بنیادی به نام دکتر محمود منصور ایجاد شود
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره مراسم یادبود و بزرگداشت شادروان محمود منصور استاد برجسته دانشگاه تهران و از پیشکسوتان بزرگ علم روان شناسی ایران و چهره ماندگار در سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور برگزار می شود.

محمد حاتمی در این مراسم اظهار داشت: ما امروز سوگواریم. صحبت کردن درباره محمود منصور جسارت می خواهد، اما اینجانب به عنوان دانشجوی کوچک ایشان درس جسارت در مکتب ایشان آموختم.

وی افزود: امروز به مناسبت فقدان بزرگ مرد علم روانشناسی دورهم جمع شده ایم. خدمت خانواده محترم، دختر بزرگوار ایشان و جامعه روان شناسی و مشاوره تسلیت عرض می کنم. پیشنهاد می کنم بنیادی به نام محمود منصور ایجاد شود تا نام و راه او جاودانه شود. محمود منصور از بین ما رفته اما راه او، سبک او دانش او از بین نرفته است؛ ما همه رهرو او هستیم.

حاتمی تصریح کرد: او دانشجویان زیادی را تربیت کرد. دکتر محمود منصور شخصیت منحصر به فردی بودند که در واقع ما سبک معلمی، شیوه اداره کلاس و شیوه ارتباط با دانشجویان را از او آموختیم. راستی و صداقت، مردانگی و جسارت را از دکتر محمود منصور یادگرفتیم.

وی افزود: از ایشان یاد گرفتیم باید کمترین وقت خودمان را هدر ندهیم و در جهت ارتقای علم و دانش تلاش کنیم. ایشان تا آخرین دقایق عمر مبارک شان مساله روان شناسی و ارتقا آن جزو دغدغه هایشان بودند. دکتر منصور آثاری را از خود به جا گذاشته اند که همیشه به عنوان چراغی در محافل دانشگاهی ایران باقی خواهد ماند.

حاتمی خاطرنشان کرد: من واقعا امروز به جامعه روان شناسی کشور تسلیت عرض می کنم، تسلیتی که جایگزینی برای دکتر محمود منصور نخواهیم داشت. دکتر محمود منصور هیچ گاه از حافظه تاریخی علم روانشناسی ایران فراموش نخواهد شد.

وی اضافه کرد: امروز به عنوان رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره عرض می کنم ما باید افکار و آمال محمود منصور را چراغ راه خود قرار دهیم و برای رسیدن به آن تلاش کنیم.

گفتنی است دکتر محمود منصور، ۱۹ خردادماه سال ۱۴۰۰ دیده از جهان فروبست. او در سال ۱۳۰۹ خورشیدی در شهرستان اراک به دنیا آمد. ادامه زندگینامه را اینجــــا بخوانید.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
چرا اول مردان می‌گویند دوستت دارم؟!
خوشبختی یعنی بدست آوردن یک زندگی و تقسیم آن با دیگران!