شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - 31 Jul 2021
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ / ۰۰:۱۴
کد مطلب: 53697
۰

آسیب‌های روانشناختی آزار زنان و دختران

آسیب‌های روانشناختی آزار زنان و دختران
محسن سودمند در وبینار "دختران توانمند، شهر متعالی" جهاد دانشگاهی واحد الزهرا اظهار کرد: بخش‌های بی‌دفاع شهر نظیر پل‌های هوایی، کوچه‌های تاریک، ساختمان‌های مخروبه و .... موقعیت آسیب‌زایی برای دختران فراهم می‌کنند. بخشهایی نظیر شرکت‌ها، پاساژها و... نیز مستقیما این آزارها و عدم امنیت را ایجاد نمی‌کنند این در حالیست که نبود مکانهایی برای استراحت موقت و فعالیت شخصی دختران خود آزار رسان است.

وی افزایش نور معابر، پهن کردن پیاده رو ها، اختصاص پارکینگ‌های نزدیک به طبقه اول به زنان و طراحی اپلیکیشن مخصوص که مسیرهای پر خطر را به دختران نشان دهد را از جمله راهکارهای کاهش آزار شهر برای زنان دانست و گفت: امنیت روانشناختی امری سیاسی و اجتماعی است و باید تمام نهادها در این راستا تلاش کنند. امنیت از کودکی تا سالمندی با ما است که اگر از ابتدا نا امنی بر دختران تحمیل شود اصلاح آن سخت خواهد بود.

سودمند افزود: باید برنامه‌هایی برای جلوگیری از مصرف شیوع مواد داشته باشیم. مدلهای آموزش باید به سمت پیشگری اولیه معطوف شوند.

این روانشناس در پایان با تاکید بر لزوم پرورش شهروندان موثر در شهر، گفت: شهروند موثر اصول و آداب زندگی را می‌داند و حساسیت اجتماعی بالایی دارد و ما باید به سمت تربیت شهروند موثر پیش رویم. اگر طراحی شهرها به نفع دختران باشد به نفع تمام افراد شهر خواهد بود.
مرجع : خبرگزاری ایسنا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

عواملی که به افسردگی دامن می‌زنند!
تاب آوری در والدگری کودکان با نیازهای ویژه
بهترین راه برای درمان احساس تنهایی چیست؟
چه وقت به یک مرد نباید اعتماد کرد؟
از مشاوره ازدواج نترسید!
چطور در شبکه‌های اجتماعی بهتر گفت‌و‌گو کنیم؟
پانزده اصل ارتباطی والدين با نوجوانان
تاب آوری زنان و افکار دخترانه
با فرزندانی که با هم دعوا می‌کنند و یکدیگر را کتک می‌زنند چه کنیم؟
رابطه ثروت با طول عمر
«افسردگی مردانه» چیست؟
توصیه‌هایی برای پاک کردن ذهن از افکار آزار دهنده
تنها مانع موجود بر سر شادماني و نشاط، اعتقاد شما به وجود مانع بر اين راه است. به همين دليل راه را اشتباه مي رويد و گرفتار مشكل مي شويد. الهی قمشه ای