شنبه ۴ تير ۱۴۰۱ - 25 Jun 2022
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۲ تير ۱۴۰۰ / ۰۶:۳۷
کد مطلب: 53847
۰

تاثیر خواب در بهبودی رفتار کودکان اوتیستیک

تاثیر خواب در بهبودی رفتار کودکان اوتیستیک
به گزارش مدیکال اکسپرس، خواب خوب شبانه راه حل بسیاری از مشکلات است. مطالعه اخیر محققان نیوزلندی نشان می‌دهد خواب خوب نقشی مهم در بهبودی رفتار کودکان مبتلا به اوتیسم ایفا می‌کند.
 
محققان دانشگاه کانتربوری در مطالعه اخیرشان ارتباط بین خواب و چالش‌های رفتاری در کودکان مبتلا به اوتیسم را مورد بررسی قرار داده‌اند.

"لوری مک لی" (Laurie McLay)، دانشیار ارشد این مطالعه گفت: ارتباط بین خواب و چالش‌های رفتاری در کودکان کاملاً ثابت است، اما محققان در مطالعات بسیار کمی به بررسی این موضوع پرداخته‌اند که آیا افزایش کمیت و کیفیت خواب کودکان بر رشد و عملکرد آنها تاثیر شگرفی دارد یا خیر.

دکتر "مک لی" افزود: مشکلات خواب بین ۴۰ تا ۸۰ درصد کودکان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم را تحت تأثیر قرار می‌دهد. کودکان اوتیسمی نیز رفتارهای چالش برانگیز مرتبط با مشکلات خواب را تجربه می‌کنند. بنابراین این موضوع سبب می‌شود که خواب یکی از معدود رفتارهای محوری باشد که در صورت تقویت ممکن است تاثیر مفیدی بر رفتار، عملکرد و سلامت کودکان در روز داشته باشد.

محققان این مطالعه را به دنبال مطالعات پیشین که طی آن الگوی خواب کودکان مبتلا به اوتیسم مورد بررسی قرار گرفته بود، انجام دادند.
مطالعه بیشتر نشان داد که درمان خواب کودک و داشتن یک خواب خوب سبب بهبود رفتارهای درونی کودک مانند اضطراب، افسردگی، کناره گیری اجتماعی و همچنین رفتارهای بیرونی مانند پرخاشگری و شدت علائم اوتیسم شده است. این موضوع اهمیت ارزیابی و بررسی مشکلات خواب در بهبودی رفتار کودکان مبتلا به اوتیسم را برجسته می‌کند.

 
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

به کودک‌تان نامه بنویسید
این رفتارها مردان را روانی می‌کند!
چرا روان‌آزار‌ها، کاریزماتیک و جذابند؟!
توانایی نه شنیدن
این جملات منفی را به دلبندتان نگویید
اصلی‌ترین اختلافات در دوران عقد و نامزدی
مردم خبر زده شده‌اند!
اعتیاد به دارو‌های آرام بخش چیست؟
تاثیر خشونت والدین بر کودکان
ارتباط خود زنی و پردازش درد
همراهی با افراد سمی و پیج‌های اینفلوئنسر‌ها آسیب‌زا است؟
روان‌شناس ایستاده
تونل هابه ما آموختند که حتی دردل سنگ هم راهی برای عبور هست، تونل ها راست میگویند ؛ راه است ، حتی از دلِ سنگ! " آنجا كه راه نیست ، خداوند راه را می گشاید... "