دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ - 25 Sep 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۰ / ۱۰:۳۴
کد مطلب: 53935
۰

درد‌هایی خطرناک که باید جدی گرفته شوند

درد‌هایی خطرناک که باید جدی گرفته شوند
درد‌هایی خطرناک که باید جدی گرفته شوند:

۱- سردرد‌های ناگهانی که به یکباره و با شدت آغاز می‌شوند در برخی از موارد با سرگیجه و تاری دید همراه هستند. این درد‌ها بیشتر مربوط به آنوریسم منطقه‌ای بالن شکل روی شریان هاست. در ۵۰ درصد موارد درد‌های این چنینی نشانه خونریزی در مغز هستند که به دلیل پارگی آنوریسم رخ می‌دهد. همانطور که گفته شد همیشه سردرد علت این نوع مشکلات جدی نیست، اما شدت و نوع سردرد می‌تواند نگران کننده باشد.

۲-دندان دردی که با فشردن دندان‌ها به هم تغییر می‌کنند: درد‌های خطرناک در دندان عادت فشردن دندان‌ها موجب آسیب جدی به مینای دندان می‌شود و به مرور زمان ریشه دندان را مورد آسیب قرار می‌دهد. اگر دندان درد دارید و مدام دندان هایتان را فشار می‌دهید بعد از گذشت مدتی با فشردن دندان‌ها به هم متوجه می‌شوید که فک هم واکنش نشان می‌دهد پس حتما باید به دندان پزشک مراجعه کنید چرا که ریشه دندان شما در معرض خطر نابودی است و از آنجایی که عصب‌های موجود در ریشه به بخش‌های دیگر هم ارتباط دارد می‌تواند بستری برای بروز بیماری‌های خطرناک باشد.

۳-درد‌های دستگاه گوارش و شکمی: شاید بیشتر درد‌های شکمی را به درد معده نسبت دهیم، اما این درد متفاوت است. دردخطرناکی که در شکم بروز می‌کند و به سمت راست کشیده می‌شود می‌تواند شما را زیر تیغ جراحی ببرد. این درد در طول ۲۴ ساعت با شدت بیشتری ادامه می‌یابد. اگر چنین احساسی دارید باید بدانید که در معرض ترکیدگی آپاندیس و یا انتقال میکروب روده به داخل فضای شکمتان هستید.

۴- درد پشت که همراه با تب باشد: تصور نکنید که درد پشت و حالت تهوعی که همراه با تب است نشانه‌ی یک معده درد ساده است چرا که این حالت بیشتر در زمانی رخ می‌دهد که باکتری‌های ادراری به کلیه نفوذ کرده اند. این اختلال با عفونت ادراری آغاز می‌شود و با درد‌های شدیدو تب ادامه می‌یابد.

۵-در یک نقطه خاص در ساق پا: این حالت درد ساق پای شما ممکن است نشانه ترومبوز ورید عمقی باشد. این حالت یعنی وجود لخته خون در یکی از شریان‌های ساق پا که بیشتر به دلیل استفاده از قرص‌های ضد بارداری و قرار گرفتن طولانی مدت در ماشین و هواپیما رخ می‌دهد. دلیل عجله برای رفع این درد می‌تواند این باشد که با ماندگاری طولانی مدت لخته خون اندازه آن بزرگتر شده و یا به سمت ریه‌ها حرکت می‌کند.درد‌های خطرناک در ساق پا که منجر به بیماری‌های خطرناک ریوی می‌شوند.

۶- گرفتگی‌های قاعدگی که با دارو هم بهبود نمی‌یابند: این حالت را در اصطلاح اندومتریوز می‌نامند، مشکلی که مانع باروری می‌شود و در اکثر زنانی که قاعدگی‌های دردناک دارند بیشتر دیده می‌شود، ولی اگر تکرار شود خطرناک است پس بهتر است قبل از بی نتیجه بودن درمان به پزشک مراجعه کنید.

۷- درد‌های شدید در تیغه شانه: نشانه‌ای از حمله‌ قلبی بی نشانه، بله درست است که ۳۰ درصد افرادی که دچار حمله قلبی شده اند درد‌های وسط قفسه سینه و قسمت پشت شانه را نادیده گرفته اند. از دیگر نشانه‌های شایع حملات قلبی می‌توان به درد در فک، تنگی نفس و حالت تهوع اشاره کرد. اگر این حالات در شما وجود دارد بدون معطلی به پزشک مراجعه کنید.


منبع: منیبان
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
چرا اول مردان می‌گویند دوستت دارم؟!
تونل هابه ما آموختند که حتی دردل سنگ هم راهی برای عبور هست، تونل ها راست میگویند ؛ راه است ، حتی از دلِ سنگ! " آنجا كه راه نیست ، خداوند راه را می گشاید... "