چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - 22 Sep 2021
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ / ۰۷:۱۵
کد مطلب: 54138
۰

درگذشت مؤلف کتب علوم بر اثر ابتلا به کرونا

درگذشت مؤلف کتب علوم بر اثر ابتلا به کرونا
به گزارش روابط عمومی انتشارات فاطمی، استاد احمد خواجه نصیر طوسی (1304-1400) معلم، مولف، مترجم، ویراستار و مروج علم و اخلاق چشم از جهان فروبست.

استاد طوسی همراه دکتر محمود بهزاد و هوشنگ شریف‌زاده نویسنده کتابهای علوم تجربی دوره راهنمایی بودند که در اوایل دهه پنجاه در مدارس تدریس می شد.

موضوع فصل اول کتاب علوم آن سالها این بود: ”اندیشه و کردار دانشمندان چگونه است؟”. این فصل با این هدف در ابتدای کتاب علوم آمده بود که جامعه ما به تولید علم برسد؛ نه اینکه مصرف کننده باشد.
 
استاد طوسی تحصیلات دانشگاهی خود را در مقطع کارشناسی ارشد رشته شیمی در دانشسرای عالی دانشگاه تربیت معلم ( خوارزمی فعلی) به پایان رساند.

وی کارشناس ارشد و معاون سازمان کتاب های درسی، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد سابق و ویراستار ارشد گروه شیمی و مجله شیمی مرکز نشر دانشگاهی بود. استاد طوسی از اواخر دهه شصت همکاری خود را به عنوان کارشناس و سرویراستار گروه علوم پایه با انتشارات فاطمی آغاز کرد.

زمانی که گروهی از برترین استادان و کارشناسان آموزش و پرورش که عمدتا در حوزه علوم پایه و ریاضیات تخصص داشتند از سال ها قبل در انتشارات فاطمی گرد یکدیگر جمع شده بودند تا تلاشی هدفمند و موثر برای ارتقای آمورش و یادگیری دانش آموزان و معلمان بردارند.

ترجمه مجموعه 6جلدی طرح فیزیک هاروارد (برگزیده کتاب سال جمهوری اسلامی ایران)، مجموعه 2جلدی فیزیکدانان بزرگ و همکاری در ویرایش بیش از 50 عنوان از کتابهای انتشارات فاطمی در حوزه علوم پایه تنها بخشی از همکاری ارزشمند استاد طوسی با انتشارات فاطمی است.

پیکر پاک استاد احمد خواجه نصیر طوسی روز جمعه اول مردادماه، با تلاش موسسه فرهنگی فاطمی و حمایت و همکاری صمیمانه معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در قطعه نام آوران بهشت زهرا به خانه ابدی سپرده شد. روحش شاد
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

زن‌ها بوی ترس را می‌فهمند؟
قوانین خانه امن
اختلالی که با تغییر فصل خود را نشان می‌دهد
پنج مهارت افراد موفق که در مدرسه یاد نمی‌گیریم
چرا بلاگرنماها مضر هستند؟/ خسارات مادی و معنوی بلاگرها به کاربران فضای مجازی چیست؟
خود شفقتی برای اختلال اضطراب اجتماعی
۱۷ روش یادگیری دوست داشتن خود و شاد بودن
چگونه احساس تنهایی نکنیم ؟
ششمین مرحله سوگواری چیست؟ آیا این مراحل را درست فهمیده‌ایم؟
خودکارآمدی؛ چرا باید خودمان را باور داشته باشیم؟
چرا هیچ‌وقت به اندازۀ کافی وقت نداریم؟
رفتار‌های ویرانگر والــدیــن!
در نگاه کسانی که پرواز را نمی فهمند ، هر چه بیشتر اوج بگیری کوچکتر خواهی شد.