کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

افتتاح خط 1570 ویژه فوریت های روانی اجتماعی دانش آموزان+عکس

5 مرداد 1400 ساعت 20:56

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گفت: اورژانس اجتماعی دانش‌آموزان از جمله زیرساخت‌های مهم نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان ( نماد) خواهد بود.


معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در سی و پنجمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور از اخذ مجوز راه اندازی خط نماد یا اورژانس اجتماعی دانش‌آموزان خبر داد.
 
علیرضا کاظمی درباره افتتاح خط ملی نماد اظهار کرد: خط ملی نماد یا خط ۱۵۷۰ اورژانس اجتماعی دانش‌‌آموزان یکی از زیرساخت‌های مهم نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان است که در کنار ابزارهای دیگر در حوزه سامانه نماد به ما کمک می‌کند مدل‌های مختلف فوریت‌های روانی و اجتماعی دانش‌آموزان را در سراسر کشور در قالب یک سیستم یکپارچه فراهم کنیم.

وی به اهداف این طرح اشاره کرد و گفت: دسترسی آسان به مراکز مشاوره، یکپارچه سازی خدمات مشاوره و به روزآوری روش‌های جدید، واکنش سریع در فوریت‌های روانی اجتماعی دانش‌آموزان از اهداف این طرح است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود: فرایند این کار از سال ۹۸ آغاز شده و بعد از دو سال تلاش با کمک ۳۲ استان کشور و با همت و پیگیری مدیران کل استان‌ها، همکاران در اداره کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی زیر ساخت آن تهیه و تجهیزات موردنظر این موضوع نصب شد. همزمان نیز پیگیری کردیم تا مجوز آن از وزارت ارتباطات گرفته شود.

کاظمی دستورالعمل اجرایی این خط را اعلام کرد که طی بخشنامه‌ای به استان‌ها ابلاغ شده است. وی ادامه داد: این خط در این اجلاس با حضور وزیر آموزش و پرورش افتتاح شد امیدواریم در سال‌های بعد به مدارس و مناطق سراسر کشور به عنوان گامی در جهت ارتقای سلامت روان دانش‌آموزان ارتقا پیدا کند.
 در این بخش از برنامه لوح یادبود خط نماد از سوی وزیر آموزش و پرورش امضا شد.
همچنین وزیر آموزش و پرورش با برقراری ارتباط تلفنی با یکی از استان‌ها در جریان اجرای این طرح قرار گرفت.

 


 


کد مطلب: 54181

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/54181/افتتاح-خط-1570-ویژه-فوریت-های-روانی-اجتماعی-دانش-آموزان-عکس

میگنا
  https://www.migna.ir