چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - 22 Sep 2021
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ / ۱۱:۱۷
کد مطلب: 54276
۰

وضعیت برد - برد برای اعضای هیئت علمی و دانشگاه در «طرح الف و ب»

وضعیت برد - برد برای اعضای هیئت علمی و دانشگاه در «طرح الف و ب»
به گزارش میگنا مالک میرهاشمی در گفت‌وگو با خبرگزاری آنا با تشریح مزایا و فواید طرح الف و ب اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: مزایا و فواید این طرح به تکاپو درآوردن اعضای هیئت علمی برای انجام فعالیت‌هایی غیر از تدریس صرف و آموزش است و در این راستا، نتایج مفیدی برای اعضای هیئت علمی و دانشگاه به دنبال خواهد داشت.

به گفته عضو هیئت علمی گروه روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن، بخشنامه طرح الف و ب در حقیقت وضعیت برد- برد برای هر دو طرف (استاد و دانشگاه) به همراه دارد و در صورت تحقق آن عضو هیئت علمی و دانشگاه نفع خواهند برد.

وی عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در راستای افزایش مشارکت اعضای هیئت علمی و ایجاد پویایی در فعالیت‌های آنان و استفاده از توان این گروه از نخبگان جامعه به‌منظور تحقق بخشیدن به استعدادها، ایجاد تنوع در فعالیت‌ها، مشارکت در درآمدزایی در قالب فعالیت‌های آکادمیک، طرح طبقه‌بندی الف و ب را کلید زد.

میرهاشمی افزود: طرح الف و ب در قالب بخشنامه همکاری اعضای هیئت علمی با دانشگاه صادر شد و اعضای هیئت علمی برای برخورداری از مزایای این طرح ازجمله افزایش حق مرتبه علمی باید علاوه بر تدریس در فعالیت‌های مختلف پژوهشی، فناورانه، فرهنگی، مشاوره‌ای دانشگاه شرکت داشته باشند.

عضو هیئت علمی گروه روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن با ارزیابی طرح‌ الف و ب در مقایسه با طرح‌های اجراشده در دانشگاه‌های دولتی و مؤسسات دیگر به آنا گفت: مقایسه وضعیت اجرای این طرح با طرح‌های موازی چندان مناسب نیست، هرچند به‌طور ذاتی هر دو برانگیزاننده هستند؛ اما با توجه به اختلاف فاحش درآمدی حقوق و مزایای اعضای هیئت علمی دولتی و دانشگاه آزاد اسلامی مقایسه چندان جالب نخواهد بود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

زن‌ها بوی ترس را می‌فهمند؟
قوانین خانه امن
اختلالی که با تغییر فصل خود را نشان می‌دهد
پنج مهارت افراد موفق که در مدرسه یاد نمی‌گیریم
چرا بلاگرنماها مضر هستند؟/ خسارات مادی و معنوی بلاگرها به کاربران فضای مجازی چیست؟
خود شفقتی برای اختلال اضطراب اجتماعی
۱۷ روش یادگیری دوست داشتن خود و شاد بودن
چگونه احساس تنهایی نکنیم ؟
ششمین مرحله سوگواری چیست؟ آیا این مراحل را درست فهمیده‌ایم؟
خودکارآمدی؛ چرا باید خودمان را باور داشته باشیم؟
چرا هیچ‌وقت به اندازۀ کافی وقت نداریم؟
رفتار‌های ویرانگر والــدیــن!
یک رابطه خوب زمانی است که کسی پذیرای گذشته، پشتیبان امروز و مشوق فردایتان باشد.