سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ - 30 Nov 2021
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ / ۲۱:۳۴
کد مطلب: 54411
۰

آغاز مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون پذیرش دستیار تخصصی

آغاز مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون پذیرش دستیار تخصصی
بر این اساس آن دسته از داوطلبانی که در چهل  و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی مجاز به انتخاب رشته محل می‏باشند و در مهلت مقرر موفق به انتخاب رشته محل نشده اند و یا نیاز به ویرایش انتخاب رشته محل خود را دارند میتوانند تا روز جمعه ۲۲ مردادماه با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی نسبت به ویرایش و انتخاب رشته محل اقدام نمایند.
 
داوطلبان لازم است پس از ثبت نهایی انتخاب رشته محل، اقدام به چاپ و نگهداری فرم مذکور نمایند.همچنین داوطلبان می بایست پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما اقدام به انتخاب رشته محل کنند.

شایان ذکر است امکان حذف کامل و انصراف از انتخاب‏ها پس از ثبت نهایی وجود نخواهد داشت.

چهل و هشتمین آزمون دستیاری تخصصی پزشکی صبح روز سه شنبه ۸ تیرماه در ۲۸ حوزه امتحانی دانشگاه های علوم پزشکی برگزار شد.بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی، تعداد ۱۲ هزار و  ۶۰۱ نفر در این دوره از آزمون ثبت نام کرده بودند که از این تعداد  ۷ هزار و ۱۳۸ نفر زن و مابقی مرد بودند. از میان افراد ثبت نام کننده، ۸۴.۵ درصد کارت ورود به جلسه را دریافت کردند.

تعداد ۵۹ نفر از داوطلبان آزمون فوق مبتلا به کرونا بودند که بر اساس اعلام وزارت بهداشت این افراد در مکانی جداگانه آزمون خود را برگزار کردند.

نمره کل از ۶۰۰ برای هر شرکت کننده نمره کل از ۶۰۰ درج شده است، برای هر پاسخ صحیح سه نمره مثبت و برای هر پاسخ غلط یک نمره منفی در نظر گرفته شده است و از مجموع این نمرات، نمره کل بدست آمده است که در کارنامه داوطلب درج شده و داوطلب می تواند با ملاحظه پاسخ نامه خود که در سایت آمده است و با توجه به کلید نهایی این نمره را محاسبه کند. آن دسته از داوطلبان که حداقل نمره ۱۵۰ را کسب کرده باشند، اجازه انتخاب رشته خواهند داشت.

رتبه در سهمیه های تایید شده از جمله رزمندگان ۲۵ درصد، رزمندگان ۵ درصد، بومی مناطق محروم کل و استانی در کارنامه درج شده است.کسانی که سهمیه آنها مورد تایید ارگان های مربوطه قرار نگرفته است، در کارنامه آنها این موضوع درج شده است به طور مثال" سهمیه مناطق محروم شما مورد تایید نمی‏باشد.

براساس تصمیمات اتخاذ شده در نشست شورای آموزشی پزشکی و تخصصی، با توجه به پاندمی بیماری کووید-۱۹ ،مقرر شد در این دوره مصاحبه جهت پذیرش در رشته های " روان پزشکی" و "زنان و زایمان" صورت نپذیرد.

ظرفیت تکمیل نشده سهمیه مناطق محروم دانشگاه های علوم پزشکی به سایر داوطلبان آزاد با رعایت مقررات پذیرش تعلق می‏یابد.پس از ثبت نام تکمیل فرم ثبت نام به  هیچ عنوان تغییر سهمیه یا تغییر دانشگاه منطقه محروم جهت گذراندن تعهدات خاص امکانپذیر نمی‏باشد.

تغییر رشته و انتقال پذیرفته‏ شدگان سهمیه مناطق محروم ممنوع بوده و امکانپذیر نمی‏باشد و در صورت درخواست انتقال دانشگاه میتواند نسبت به لغو حکم دستیاری فرد پذیرفته شده اقدام نماید.

پیش از این روزهای ۱۳ و ۱۴ مرداد ماه برای انتخاب رشته پذیرفته‏شدگان چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی در نظر گرفته شده بود که با اعلام مرکز سنجش  آموزش پزشکی، این مهلت تمدید شد.

 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چگونه تصمیماتی ماهرانه و سالم بگیریم؟
چهار دلیل برای اینکه همیشه گرسنه هستید
درون سازی و برون سازی از دیدگاه پیاژه
این موارد نشان می‌دهد شما افسرده‌اید
بحران ‌خاموش در بین مردان!
عادتهای روا‌نشناختی رایج که عملکرد ذهنی و هوش را دچار اختلال می‌کند
قوانین تلویزیون دیدن کودکان چیست؟
چرا برخی مردان دست به خشونت علیه زنان می‌زنند؟
احتمال اختلال اضطراب در مبتلایان به بیش فعالی ۴ برابر بیشتر است
زبان بدن تا چه اندازه در ارتباط تاثیرگذار است؟
هرگز این جملات را به فرد مضطرب نگویید
برای انسان نابینا شیشه و الماس فرقی ندارد اگر کسی قدرتان را ندانست فکر نکنید شیشه اید یقین بدانید که او نابیناست ...