شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - 3 Jun 2023
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ / ۰۱:۱۱
کد مطلب: 54420
۱

معکوس شدن روند پیری مغز با باکتری روده

معکوس شدن روند پیری مغز با باکتری روده
به گزارش نیواطلس، در سال‌های اخیر مطالعات گسترده‌ در ارتباط با میکروبیوم روده نشان داده است که جمعیت باکتری‌های روده ارتباط قابل توجهی با سلامت ما دارد. اختلالاتی مثل اوتیسم، پارکینسون، افسردگی و حتی شخصیت به گونه‌ای با باکتری‌های روده ارتباط دارند.

در مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۷ بر روی برکه‌ماهی‌ها انجام شد مشخص شد که پیوند میکروب‌های مدفوعی از ماهی‌های جوان به ماهی‌های پیر طول عمر ماهی‌های پیر را ۳۷ درصد افزایش می‌دهد. با این حال تحقیقات کمی در مورد پیوند مدفوع در پستانداران انجام شده است.

این تحقیقات جدید که روی موش‌ها انجام شده است بر پیری مغز متمرکز بود و در آن مدفوع موش‌های سه ماهه به موش‌های ۲۰ ماهه پیوند داده شد.

در پایان آزمایش تغییرات شناختی و فیزیولوژیکی در موش‌های پیر مشاهده شد. دانشمندان با استفاده از یک آزمایش دریافتند که حافظه‌ فضایی موش‌های پیر و عملکرد آن‌ها در یادگیری بهبود یافته‌ است.

محققان همچنین مغر این حیوانات را با دقت بیشتری بررسی کردند و دریافتند که زوال بخش هیپوکامپ مغز که ناشی از پیری است در این موش‌ها معکوس شده است.

پائول راس(Paul Ross)، مدیر مرکز تحقیقات "APC Microbiome" در ایرلند، خوش‌بینانه امیدوار است که این یافته‌ها به درمان میکروبی در آینده برای جلوگیری از پیری مغز کمک کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تاثیر خیانت بر روی همسر وفادار چیست؟
چگونه به دام «فرسودگی تحصیلی» نیفتیم؟
احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
معنویت در حل مشکلات روانی بیرون‌زاد راهگشاست
هم اکنون که در حال نفس کشیدن هستید، کس دیگری دارد نفس های آخرش را می کشد. پس دست از گله و شکایت بردارید و بیاموزید چگونه با داشته هایتان زندگی کنید.