دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ - 25 Sep 2023
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۴ شهريور ۱۴۰۰ / ۲۱:۵۵
کد مطلب: 54659
۲

علیرضا کاظمی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش شد

علیرضا کاظمی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش شد
شایان ذکر است «علیرضا کاظمی» پیش از این معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، مدیر کل آموزش و پرروش استان خراسان رضوی بود که اکنون به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش دولت سیزدهم معرفی شده است.

سرپرست آموزش و پرورش، زاده 1344 در قاین استان خراسان جنوبی دارای سوابق و فعالیت‌های درخشانی در عرصه تعلیم و تربیت است و علاوه بر مسئولیت‌های فرهنگی و اجتماعی، سابقه ۱۷ ماه حضور فعال در جبهه‌های حق علیه باطل در کسوت روحانیت و طلبگی را در کارنامه خود دارد.

سوابق اجرایی و اداری:
ریاست اداره آموزش و پرورش تایباد، از گردانندگان حلقه صالحین در مرکز آموزشی ثامن الحجج مشهد، عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی واحد تایباد، معاون پژوهش، برنامه ریزی منابع انسانی سازمان آموزش و پرورش خراسان رضوی، معاون آموزشی و فرهنگی دانشکده ثامن الحجج، رییس گروه معارف دانشگاه فرهنگیان مشهد و ... از مناصب اجرایی علیرضا کاظمی محسوب می‌شود و آخرین پست سازمانی وی قبل از عزیمت به تهران، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی و عضو هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان، پردیس شهید بهشتی مشهد است.

مدارج علمی
وی علاوه بر تحصیلات حوزوی، دارای مدارک مختلف دانشگاهی از جمله کارشناسی الهیات و معارف اسلامی از دانشگاه علوم اسلامی رضوی، کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه فردوسی مشهد و کارشناسی ارشد فقه و مبانی حقوق از دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد و هم اکنون دانشجوی دکترای مدیریت راهبردی در دانشگاه عالی دفاع ملی است.

سرپرست فعلی آموزش و پرورش، علاوه بر مدارج علمی و قابلیت‌های اجرایی، دارای تالیفات متعدد در زمینه تاریخ و جغرافیای اسلامی است که می‌توان به تالیفاتی چون، جغرافیای تاریخی ماوراءالنهر، تاثیر مذهب بر عناصر هنری شام، تحولات فرهنگی و تعلیم و تربیت در قرن پنجم، فتوح اسلامی در مغرب وایبریا، رهبرد‌های فرهنگی دولت زمینه ساز ظهور و روند شناسی انقلاب اسلامی در ۵ مجلد نام برد.

او همچنین در حال تدوین پایان نامه دوره دکترای خود با عنوان راهبرد‌های ارتقا ملی در برنامه درس ملی در سند تحول بنیادین است و مقالاتی، چون، سیر تحول مکاتب در مدیریت استراتژیک و نیز نقد سند تحول راهبردی آموزش و پرورش ازمنظر مدیریت منابع انسانی را به رشته تحریر در آورده است.

گفتنی است چهارشنبه عصر در جلسه رای اعتماد مجلس شورای اسلامی حسین باغگلی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش نتوانست مجلس را قانع کند و رای اعتماد کسب نکرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
چرا اول مردان می‌گویند دوستت دارم؟!
چه سكوتی دنیا را فرا می‌گرفت اگر هركس به اندازه عملش صحبت می‌كرد