دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - 20 Sep 2021
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۵ شهريور ۱۴۰۰ / ۱۲:۴۴
کد مطلب: 54840
۰

درخشش ۲ دانشمند خوزستانی در بین پژوهشگران جهان

درخشش ۲ دانشمند خوزستانی در بین پژوهشگران جهان
رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز روز یکشنبه اظهار داشت: بر اساس آخرین نتایج رتبه بندی پایگاه استنادی Essential Science Indicators (ESI) ، دکتر علی اکبر بابایی (استاد گروه بهداشت محیط)، دکتر مهدی سیاح(استاد گروه روانپزشکی) در جمع دانشمندان یک درصد پر استناد برتر نظام رتبه بندی جهانی ESI انتخاب شدند.

دکتر فرهاد ابول نژادیان افزود: پیش از این دکتر محمداسماعیل مطلق (استاد گروه کودکان)، دکتر مهدی احمدی مقدم (استاد گروه بهداشت محیط)، دکتر مرتضی خفائی (دانشیار گروه بهداشت عمومی)، دکتر فاخر رحیم (استادیار مرکز تحقیقات تالاسمی و همو گلوبینوپاتی) و دکتر حسین صفری (استادیار گروه جراحی مغز و اعصاب) در این فهرست قرار گرفته بودند.

وی ادامه داد: اکنون تعداد نمایندگان دانشگاه جندی شاپور اهواز در بین دانشمندان جهان به عدد هفت افزایش یافت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: حرکت رو به رشد تحقیقات و فناوری در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در ۲ سال گذشته و در شرایطی همه گیری کرونا لحظه ای متوقف نشد تا با توسعه مرزهای دانش، معضلات نظام سلامت بیش از پیش برطرف شود.

ابول نژادیان بیان کرد: بر اساس این گزارش تا سال ۲۰۲۰ فقط ۰/۱ درصد از اعضای هیات علمی دانشگاه جندی شاپور اهواز در فهرست دانشمندان برتر قرار گرفته بودند که این میزان در سال ۲۰۲۱ به ۹.۴ درصد ارتقاء یافت. وی ادامه داد: تا سال ۲۰۲۰ سهم دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور از دانشمندان برتر علوم پزشکی کشور یک درصد بود که این میزان در سال ۲۰۲۱ با جهش قابل توجهی به ۳.۷ درصد ارتقا یافت.

وی این موفقیت را نشان از کیفیت بالای پژوهش ها، توانمندی و عزم متعالی این افراد در امر خطیر پژوهش و تلاش برای گسترش علم و تحقیقات در فضای دانشگاهی دانست و گفت: بی شک این اتفاق موجب دلگرمی و افزایش انگیزه برای سایر اعضای خانواده بزرگ جندی شاپور خواهد بود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

اختلالی که با تغییر فصل خود را نشان می‌دهد
پنج مهارت افراد موفق که در مدرسه یاد نمی‌گیریم
چرا بلاگرنماها مضر هستند؟/ خسارات مادی و معنوی بلاگرها به کاربران فضای مجازی چیست؟
خود شفقتی برای اختلال اضطراب اجتماعی
۱۷ روش یادگیری دوست داشتن خود و شاد بودن
چگونه احساس تنهایی نکنیم ؟
ششمین مرحله سوگواری چیست؟ آیا این مراحل را درست فهمیده‌ایم؟
خودکارآمدی؛ چرا باید خودمان را باور داشته باشیم؟
چرا هیچ‌وقت به اندازۀ کافی وقت نداریم؟
رفتار‌های ویرانگر والــدیــن!
نشانه‌هایی که می‌گویند شما با افراد سمی و سخت‌گیر در ارتباط هستید!
تفاوت بیماری و اختلال چیست؟!
کسانی که شما را دوست دارند حتی اگر هزار دلیل برای رفتن وجود داشته باشد هرگز رهایتان نخواهند کرد، آنها یک دلیل برای ماندن خواهند یافت.