پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - 5 Oct 2023
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۸ شهريور ۱۴۰۰ / ۰۴:۲۹
کد مطلب: 54893
۱

خون و خیانت

خون و خیانت
عشق‌ ممنوعه یا همان روابط فرازناشویی، همیشه با پایانی تلخ و بی‌آبرویی همراه بوده است. گاهی نیز برای این که بی‌آبرویی افشا نشود، ماجرا تلخ‌ترشده و به جنایت ختم می‌شود. ماجرایی که در چند روز گذشته به سوژه ثابت صفحات حوادث تبدیل‌شده و جنایت‌هایی تلخ را رقم می‌زند.


این هفته به بررسی جنجالی‌ترین جنایت‌های در چند روز گذشته پرداخته‌ایم که نقطه مشترک آنها، عشق‌ ممنوعه بوده است.

سوءظن به عشق‌ ممنوعه
هنوز یک‌ساعت نیست که شیفت کشیک قتل تغییر کرده که ماموران کلانتری شهرک ولیعصر با بازپرس جنایی تماس می‌گیرند و از حادثه‌ای هولناک در این منطقه خبر می‌دهند.
براساس اعلام مامور کلانتری مرد جوانی همسرش را به قتل رسانده و با مجروح‌کردن جوان ناشناس و مادرزنش از محل جنایت فرار کرده است.
با حضور تیم جنایی در محل حادثه پدر مقتول به کارآگاهان گفت: امروز دامادم با من و همسرم تماس گرفت که به خانه‌اش برویم. ما ساعت 6 صبح آنجا بودیم، دقایقی بعد پسر جوانی وارد خانه شد که ما فکر کردیم او مهمان آنهاست اما دامادم به محض ورود با چاقو به سمت او حمله و پسر جوان را مجروح کرد.
در این هنگام او ضربه محکمی هم به دخترم زد که غرق در خون روی زمین افتاد. ما می‌خواستیم جلوی او را بگیریم اما انگار دامادم دیوانه شده بود و هر کاری می‌کردیم او آرام نمی‌شد و محمود با چاقو ضربه‌ای به بازوی همسرم زد و او را هم مجروح کرد. بعد هم با عصبانیت و تهدید از خانه خارج شد.
مرد میانسال در مورد علت درگیری گفت: بهمن(مرد مجروح) همکار دخترم بود اما دامادم مدعی بود او با نازنین رابطه دارد و روز حادثه هرچه دخترم گفت هیچ رابطه‌ای بین آنها نیست محمود قبول نکرد و با چاقو همه را مجروح کرد و با انتقال مجروحان به بیمارستان، بهمن و دخترم جان خود را از دست دادند و تحقیقات برای دستگیری قاتل فراری ادامه دارد.

قاتل ادمین
در یک پرونده جنجالی که سروصدای زیادی به پا کرد ادمین پیج هواداری بهنوش بختیاری به قتل رسید. در آن زمان خانم بازیگر اعلام کرد این فرد روحانی بوده اما خیلی زود معلوم شد خانم بازیگر اشتباه کرده و مقتول روحانی نبوده است. اما ماجرا از کجا شروع شد؟ 21تیرماه زن و شوهری هنگام سلفی‌گرفتن در محدوده چیتگر جسدی را دیده و به پلیس خبر دادند.

تحقیقات برای دستگیری قاتل ادامه داشت تا این که 22مرداد پلیس استان مرکزی متوجه شد قاتل فراری در یک مرغداری در یکی از روستاهای نزدیک اراک اقدام به گروگانگیری کرده است. بعد از سه ساعت مرد گروگانگیر تسلیم شد.

مرد جوان به قتل علیرضا، ادمین پیج هواداری بهنوش بختیاری اعتراف کرد و مدعی شد: او مدیرعامل یک شرکت بود و همسرم به عنوان منشی نزد او کار می‌کرد. به رفتارهای همسرم مشکوک شدم و با بررسی تلفن همراهش متوجه شدم با مدیرعامل ارتباط دارد.

روز قتل مدیرعامل را 5صبح سوار خودرو کرده و وقتی عکس همسرم را در گوشی او دیدم با چاقو کشتمش. اسلحه خریدم تا همسرم را هم بکشم که شناسایی و دستگیر شدم.

قتل کارمند دیجی‌ کالا برای ازدواج با همسرش
زن جوان نمی‌دانست چه پازل هولناکی برای شوهرش می‌چیند اما او تصمیمش را برای قتل مسعود گرفته بود. اواخر خرداد امسال اهالی محله کیانمهر با شنیدن صدای گلوله به خیابان آمده و با مرد غرق در خونی که سوار خودرو بود روبه‌رو شدند.
آنها پلیس را خبر کردند و با حضور تیم‌جنایی مشخص شد مقتول کارمند انبار دیجی‌کالا بوده و فرد ناشناسی به سمت او شلیک کرده است.

در ادامه آرزو، همسر 20ساله مقتول مورد تحقیق قرار گرفت و ماموران به او مشکوک شدند. بررسی‌ها نشان می‌داد آرزو مدتی است با یکی از فامیل‌های دورش دوست است و پسر جوان هم در اقدامی جنون‌آمیز برای این که به زن جوان برسد، شوهر او را به قتل رسانده است. چند روز بعد از این اعترافات عامل جنایت دستگیر شد.

قتل مرد مزاحم
در ماجرایی دیگر، شک به ارتباط همسر با پسر جوان ماجرایی هولناک را رقم زد. تیرماه امسال خانواده مرد جوانی به پلیس مراجعه و از ناپدیدشدن پسرشان بهزاد خبر دادند. خانواده مرد گفتند او برای کار به پرند رفته و عصر اطلاع‌داده که به خانه برمی‌گردد اما 24ساعت از ناپدیدشدن او می‌گذرد.

در ادامه ماموران به تحقیق درباره ناپدیدشدن مرد جوان پرداخته و 48ساعت بعد جسد مردی که گلویش بریده شده بود در افسریه پیدا شد. ماموران در بررسی بانک اطلاعاتی گمشدگان متوجه شدند مشخصات ظاهری جسد با مشخصات بهزاد مشابه است و با حضور خانواده جسد او شناسایی شد.

در بخش دیگری از تحقیقات، ماموران رد پای یک زن را در زندگی بهزاد پیدا کردند که با شناسایی سحر او بازداشت شد و از جنایتی هولناک پرده برداشت. او در بازجویی گفت: یک روز درحال بازگشت از پرند بودم که به عنوان مسافر سوار خودروی بهزاد شدم، سفره دلم را برایش باز کردم و از آن روز ارتباط پیامکی ما شکل گرفت. چند روز بعد حسن شوهرم قضیه را فهمید و با برادرم در میان گذاشت، آنها مجبورم کردند با مرد غریبه قرار بگذارم. روز حادثه هر دو سوار خودرو شدند و بهزاد را کشتند. با دستگیری حسن او مدعی شد برادر زنش مرتکب قتل شده است.

عشق اشتباهی مرد بلاگر را قاتل کرد
مرد بلاگر که کارش عکاسی مدل است وقتی پایش به خانه مرد بدنساز باز شد عاشق همسر او شد. زن جوان هم که خود را دلبسته مرد بلاگر می‌دید همیشه به‌خاطر دعواهایش با شوهرش به او پناه می‌برد و مرد بلاگر را امیدی برای پایان خستگی‌هایش می‌دانست اما این عشق ممنوعه هر روز بیشتر می‌شد و لیلا از همسرش دورتر. تیرماه خانواده مرد جوانی به پلیس مراجعه و اعلام کردند پسرشان از فروردین ناپدیدشده و همسرش ادعا می‌کند برای کار به امارات رفته است. آنها می‌گفتند: پسرمان تلفنش را جواب نمی‌دهد و فقط گاهی اگر در واتس‌آپ برایش پیغامی بگذاریم، جوابگو است.

ما به همسرش شک داریم و فکر نمی‌کنیم او به خارج رفته باشد. در ادامه با تحقیقات گسترده، زن جوان به جنایت هولناک اعتراف کرد و گفت: من به خاطر دعوا و اختلاف از همسرم دل‌خوشی نداشتم تا این که با مرد بلاگر آشنا شدم. او کار مدلینگ می‌کرد و کم‌کم ارتباط من و بهرام بیشتر شد تا این که به هم علاقه‌مند شدیم. یک روز او همسرم را با چاقو به قتل رساند و جسدش را دو نفری به اطراف تهران بردیم و رها کردیم.


نگاه کارشناس:
چرا سراغ روابط فرازناشویی می‌روند؟
روابط فرازناشویی که به آن خیانت همسر گفته می‌شود در حالی در جامعه به صورت مخفی وجود دارد که بررسی کارشناسان نشان می‌دهد مردان بیشتر از زنان مرتکب خیانت می‌شوند و انگیزه زنان در 67 درصد قتل‌ها برقراری روابط فرازناشویی بوده است.
بر اساس پژوهش‌های صورت گرفته 90درصد که از سوی خبرگزاری مهر منتشر شده زنان به دلیل کمبود‌های عاطفی در زندگی مشترک به سمت روابط فرازناشویی می‌روند.

از طرف دیگر انگیزه بیش از 96درصد مردان در برقراری این روابط مسائل جنسی است. پس از ازدواج، افراد از همسران خود انتظار دارند در طول زندگی مشترک، از نظر عاطفی و جنسی وفادار بمانند و برقراری روابط فرازناشویی را خیانت می‌دانند.

به گفته کارشناسان سه نوع اختلال شخصیتی در افراد وجود دارد. در نخستین گروه فرد انزواطلب و بدبین است. در گروه دوم فرد هیجان‌خواه و خودشیفته بوده و گروه آخر افرادی با اضطراب هستند. گروه اول و سوم زیاد تمایلی به روابط فرازناشویی ندارند اما در گروه دوم گرایش به روابط فرازناشویی زیاد بوده و اغلب به صورت روابط‌جنسی است. این افراد رفتاری تکانشی دارند و خود محور هستند.
دکتر مهدی صابری، رئیس بخش روانپزشکی سازمان پزشکی‌قانونی درباره خصوصیات این اشخاص می‌گوید: این افراد رفتاری اغواگرانه و انفجاری دارند. شاد و سرخوش بوده و خیلی زود ارتباط برقرار می‌کنند. آنها پس از برقراری ارتباط از مشکلات خود در زندگی می‌گویند و اگر از آنها درباره گذشته‌شان سوال کنید می‌توانند برای مدتی طولانی برای شما گریه کنند تا از پرسش خود منصرف شوید. آنها اگر وارد عشقی شوند ویرانگر عمل کرده و کم‌کم مساله تغییر می‌کند. ناگهان با فردی روبه‌رو خواهیدشد که شروع به غر زدن می‌کند و می‌خواهد تمام زندگی شما باشد. اگر فرد جدیدی وارد زندگی شما شود سیری از بدبینی را برای او همراه خواهدداشت.

به گفته وی، این فرد در صورتی که کم‌محلی ببیند سریع سراغ روابط با افراد دیگر می‌رود. این افراد نیاز به بستری شدن دارند و از لحاظ منطق حالت نرمالی ندارند. بیشتر قتل‌هایی که به خاطر خیانت رخ می‌دهد از سوی این بیماران است.این افراد برای جلب توجه طرف مقابل گاهی اقدام به خودزنی نیز می‌کنند.

به نظر می‌رسد در این زمینه باید با شکست برخی تابوها به ریشه‌یابی و چاره‌اندیشی در مورد این معضل اجتماعی پرداخت و افراد مرتکب را از نظر روانشناختی مورد بررسی قرار داد و بالاخره این که اغلب این روابط با گذشته فرد مرتبط بوده و زوجین باید یاد بگیرند پس از ازدواج با تمایلات و خواسته‌های دوران قبل از ازدواج خداحافظی کرده و واقع‌بینانه به زندگی مشترک و مشکلات آن نگاه کنند.


مجید غمخوار - ضمیمه تپش روزنامه جام جم
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

فتحی آشتیانی: نباید دانشجویی بدون کنکور وارد رشته روانشناسی شود
انواع قلدری در مدرسه و نشانه‌های آن در کودکان را بشناسید
آئین معارفه رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره برگزار شد+تصاویر
کلینیک روانشناسی چیست؟
آداب حرف زدن با تلفن که باید بلد باشیم
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چرا همیشه بدنبال این هستیم که بدانیم چرا گل خار دارد؟ بیایید گاهی بدنبال آن باشیم که بدانیم چرا خار گل دارد؟