چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - 22 Sep 2021
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۸ شهريور ۱۴۰۰ / ۱۸:۴۰
کد مطلب: 54902
۱

نقش جالب ایموجی‌ها در دنیای پزشکی

نقش جالب ایموجی‌ها در دنیای پزشکی
به گزارش مدیکال اکسپرس، بیمارستان عمومی ماساچوست استدلال می‌کند که ایموجی، این واژه نامه جهانی از نماد‌های رنگارنگ و هوشمند به منظور جایگزینی کلمه نوشتاری و گفتاری، می‌تواند یک ابزار ارزشمند در زمینه پزشکی باشد که به بیماران اجازه می‌دهد علائم، نگرانی‌ها و سایر اطلاعات مربوط به بالینی را بهتر بیان کنند.
 
در توضیح مندرج در مجله انجمن پزشکی آمریکا، شوهان هی، نویسنده ارشد این مطالعه پیشنهاد می‌کند که هر رشته پزشکی بحث‌هایی را در مورد ایجاد مجموعه منحصر به فرد خود از شمایل نگاری برای پذیرش رسمی و ادغام در تمرینات روزمره آغاز کند.

او که مدیر رشد مرکز نوآوری MGH در دیجیتال است می‌گوید: نیاز به گوش دادن به بیماران در مرکز ماموریت ما به عنوان پزشک وجود دارد و استفاده از ایموجی فرصتی عالی برای انتقال ارتباطات به سطح دیگری است. شکلک‌ها می‌توانند در درمان کودکان با مهارت‌های زبانی هنوز در حال توسعه، افراد دارای معلولیت که در برقراری ارتباط دچار اختلال هستند و بسیاری از بیمارانی که به زبان‌های مختلف صحبت می‌کنند، بسیار مهم باشد.

ایموجی (که به معنی «شخصیت تصویر» است، بیش از یک دهه پیش در ژاپن به راه افتاد و امروزه تخمین زده می‌شود که روزانه پنج میلیارد از آن فقط در فیسبوک مسنجر استفاده می‌شود. در حالی که در حال حاضر حدود ۳۵۰۰ ایموجی در حوزه کنسرسیوم یونیکد ، سازمان غیر انتفاعی که استاندارد‌های متن را در رایانه‌ها حفظ می‌کند و باید قبل از استفاده دیجیتالی از هر ایموجی تایید کند، تنها حدود ۴۵ ایموجی را می‌توان مربوط به پزشکی دانست. اولین مورد، که در سال ۲۰۱۵ معرفی شد، سرنگ و قرص بود. در سال ۲۰۱۷، اپل ایموجی‌هایی را برای نشان دادن افراد دارای معلولیت اضافه کرد و به دنبال آن نماد‌های گوشی پزشکی، استخوان، دندان و میکروب در سال ۲۰۱۹ ایجاد و معرفی شد. او یکی از خالقان قلب آناتومیک و ایموجی ریه بود که در سال ۲۰۲۰ به طور جهانی معرفی شد.

شوهان هی می‌گوید: ترویج ایموجی‌ها به عنوان یک مد هزاران ساله، وسوسه انگیز است، اما آن‌ها دارای استاندارد، همگانی و آشنایی هستند و در اختیار پزشکان و سایر ارائه دهندگان خدمات درمانی می‌تواند راهی جدید و بسیار موثر برای ارتباط تصویری با بیماران باشد. 

او می‌افزاید: در شرایط فوریت‌های پزشکی که زمان بسیار مهم است، ایموجی می‌تواند منجر به ارتباطی نقطه‌ای و سریع شود که می‌تواند تصمیمات بالینی مهم را تسهیل کند. نماد‌های کوچک گرافیکی که در حال حاضر در تمام سیستم عامل‌های دیجیتالی، از تلفن همراه تا رایانه لوحی - رومیزی قرار دارند، همچنین می‌توانند به عنوان حاشیه نویسی در دستورالعمل‌های ترخیص از بیمارستان مفید باشند که اغلب برای برخی از بیماران گیج کننده است.

علاوه بر این، رشد اخیر پزشکی از راه دور می‌تواند فرصتی غنی برای ایموجی‌ها باشد تا بتواند در پزشکی پیشرفت کند. به نظر می‌رسد که بستر تعاملی برای انتقال اطلاعات بصری به ارائه دهندگان مراقبت‌های بهداشتی که شدت درد آن‌ها را در طی روز‌ها، هفته‌ها یا ماه‌ها نشان می‌دهد، مناسب است و برای ارائه دهندگان آن به بخشی از دیجیتال بیمار تبدیل می‌شود.

او تحقیقات خود را ادامه می‌دهد تا بفهمد چگونه ایموجی می‌تواند به بیماران و پزشکان در ارتباط با علائم مشترک مانند تحرک، خلق و خو، مدت و کیفیت درد که با بیماری‌ها و شرایط مختلف مرتبط است، کمک کند.

او می‌گوید: واضح است که ایموجی‌ها به بخشی از مکالمات جهانی اصلی تبدیل شده‌اند و مجامع پزشکی و کمیته‌ها و سازمان‌های پزشکی باید آن‌ها را جدی بگیرند. این بدان معناست که آن‌ها باید در حال حاضر تعیین کنند که کدام ایموجی به بهترین شکل برای منافع بیماران آن‌ها مفید است، در مورد صحت پزشکی این ایموجی‌ها اجماع ایجاد کرده، سپس برای تایید آن‌ها از طریق سازمان جهانی تنظیم استاندارد و کار در طول سازگاری و پیاده سازی طولانی تلاش می‌کنند.

جنیفر لی، بنیانگذار Emojination، یک گروه مردمی است که در بیش از ۱۰۰ ایموجی جدید در پنج سال گذشته کمپین‌های موفقیت آمیزی را رهبری کرده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

زن‌ها بوی ترس را می‌فهمند؟
قوانین خانه امن
اختلالی که با تغییر فصل خود را نشان می‌دهد
پنج مهارت افراد موفق که در مدرسه یاد نمی‌گیریم
چرا بلاگرنماها مضر هستند؟/ خسارات مادی و معنوی بلاگرها به کاربران فضای مجازی چیست؟
خود شفقتی برای اختلال اضطراب اجتماعی
۱۷ روش یادگیری دوست داشتن خود و شاد بودن
چگونه احساس تنهایی نکنیم ؟
ششمین مرحله سوگواری چیست؟ آیا این مراحل را درست فهمیده‌ایم؟
خودکارآمدی؛ چرا باید خودمان را باور داشته باشیم؟
چرا هیچ‌وقت به اندازۀ کافی وقت نداریم؟
رفتار‌های ویرانگر والــدیــن!
کسانی که شما را دوست دارند حتی اگر هزار دلیل برای رفتن وجود داشته باشد هرگز رهایتان نخواهند کرد، آنها یک دلیل برای ماندن خواهند یافت.