چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - 22 Sep 2021
تاریخ انتشار :
جمعه ۱۹ شهريور ۱۴۰۰ / ۰۳:۱۳
کد مطلب: 54908
۰

چرا کودک نوپای من عصبانی است؟

چرا کودک نوپای من عصبانی است؟
 فرزند شما گرسنه است:

گاهی اوقات علت عصبانیت کودک شما ممکن است به سادگی به گرسنگی ارتباط داشته باشد. در بیشتر موارد تغذیه آنها به خشم آنها پایان می‌دهد.

کودک نوپای شما خسته است:
 اگر کودک شما به دلیل خستگی عصبانی است ممکن است متوجه شوید که او کند و تحریک پذیر است یا از انجام هر گونه فعالیتی خودداری می‌کند.
 

 کودک شما بیش از حد تحریک می‌شود:
 اگر کودک شما بیش از حد تحریک شده باشد می‌تواند عصبانی شود. کودک شما ممکن است به دلیل نورهای زیاد یا صداهای بلند تحریک بیش از حد شود. در این صورت ممکن است چشم‌های خود را بپوشانند یا دستان خود را روی گوش خود بگذارند.

 فرزند شما توجه شما را می‌خواهد:
 یکی دیگر از دلایل رایج بسیاری از کودکان نوپا این است که آنها توجه شما را می‌خواهند. آنها ممکن است بخواهند شما کمی وقت بگذارید و آنها را بغل کنید. فقط انجام این کار می‌تواند عصبانیت آنها را آرام کند.

چه زمانی باید نگران خشم کودک نوپای خود باشم؟
عصبانیت بخش عادی و سالم رشد کودک شما است. یک مطالعه نشان می‌دهد که تقریباً نیمی از کودکان در هفته احساس عصبانیت می‌کنند. این عصبانیت‌ها خفیف گزارش شده‌اند و به طور متوسط دقیقه طول می‌کشد. اگر متوجه شدید که عصبانیت های کودک شما مکرر و شدید است و کاهش آنها تقریباً غیرممکن است مسئله دیگری در بازی وجود داشته باشد. در اینجا مواردی وجود دارد که می‌تواند باعث عصبانیت کودک شما شود.

 اضطراب دارد:
ممکن است برای کودک نوپا عجیب به نظر برسد که دچار اضطراب است اما بسیاری از کودکان اضطراب را به اشکال مختلف تجربه می‌کنند. برخی از کودکان ممکن است با اختلال اضطرابی تشخیص داده شوند در حالی که برخی دیگر به دلیل استرس یا ضربه دچار اضطراب می‌شوند.
 

 اوتیسم:
 بسیاری از کودکان در طیف نیز با تحریک بیش از حد حسی دست و پنجه نرم می‌کنند. این زمانی رخ می‌دهد که هر یک از حواس آنها تحت فشار قرار گیرد.

 اختلالات خلقی:
عصبانیت به دلایل زیادی اتفاق می‌افتد. برای والدین مهم است که علت اصلی عصبانیت کودکان خود را بیابند. این به شما کمک می‌کند تا بهتر با آن کنار بیایید. چند دلیل رایج که باعث می‌شود عصبانیت‌ها اتفاق بی‌افتند عبارتند از: کودک غرق شده کودک خسته است. کودک گرسنه است؛ کودک یک اسباب بازی یا فعالیتی می‌خواهد که نمی‌تواند انجام دهد. کودک می‌خواهد موقعیتی را ترک کند.
چگونه با خشم کودک نوپای خود کنار بیاییم؟

اگر کودک شما فقط برای اینکه راهش را بگیرد عصبانی می‌شود نباید او را تحریک کنید. در این حالت نادیده گرفتن آنها بهترین کار است. اگر بتوانید کودک نوپای خود را منحرف کنید هنگامی که توجه او جابجا شد به عصبانیت آنها پایان می‌دهد. شما همچنین می توانید به فرزند خود کمک کنید تا از موقعیت‌هایی که باعث عصبانیت آنها می‌شود  جلوگیری کنید.

نتیجه‌گیری:
عصبانیت طبیعی است و حتی در برخی موارد نشان می‌دهد که فرزند شما در حال رشد سالم است. با این حال آنها می‌توانند برای والدین ناامید کننده باشند به ویژه هنگامی که به طور مکرر رخ می‌دهند. این مهم است که بررسی کنید چرا کودک شما دچار عصبانیت می‌شود تا بتوانید به او کمک کنید. اگرچه ممکن است دشوار باشد اما هنگامی که کودک نوپا در حال عصبانیت است آرامش خود را حفظ می‌کند. كودكان با بزرگ شدن خود از عصبانيت‌ها پيشي مي‌گيرند و احساسات و مهارت‌هاي ارتباطي خود را بهتر درك مي‌كنند.


منبع: www.verywellfamily.com
مرجع : نی نی سایت
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

زن‌ها بوی ترس را می‌فهمند؟
قوانین خانه امن
اختلالی که با تغییر فصل خود را نشان می‌دهد
پنج مهارت افراد موفق که در مدرسه یاد نمی‌گیریم
چرا بلاگرنماها مضر هستند؟/ خسارات مادی و معنوی بلاگرها به کاربران فضای مجازی چیست؟
خود شفقتی برای اختلال اضطراب اجتماعی
۱۷ روش یادگیری دوست داشتن خود و شاد بودن
چگونه احساس تنهایی نکنیم ؟
ششمین مرحله سوگواری چیست؟ آیا این مراحل را درست فهمیده‌ایم؟
خودکارآمدی؛ چرا باید خودمان را باور داشته باشیم؟
چرا هیچ‌وقت به اندازۀ کافی وقت نداریم؟
رفتار‌های ویرانگر والــدیــن!
با خودت صادق باش و نگران آنچه دیگران درباره ات فکر می کنند نباش . تعریفی را که آنها از تو دارند نپذیر ، خود ، خودت را تعریف کن