يکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - 17 Oct 2021
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ / ۱۵:۰۳
کد مطلب: 55084
۲
۱۰۰ هزار فارغ‌التحصیل روانشناسی تا پایان سال عضو « مرکز روانشناسی جهت» می‌شوند

بیکاری بیش از ۳۰۰هزار فارغ‌التحصیل رشته روانشناسی در کشور

بیکاری بیش از ۳۰۰هزار فارغ‌التحصیل رشته روانشناسی در کشور
مسعود کمبرانی، رئیس جهاد دانشگاهی استان تهران درباره اقدامات در راستای روند ارتقای خدمات مشاوره روانشناسی در گفت و گو با خبرنگار آنا گفت: «مرکز مشاوره روانشناسی جهت» در جهاد دانشگاهی تهران به ارائه خدمات مشاوره می‌پردازد. برای فعالیت این مرکز روال، روش و طرح جدید ارائه شده است. در این اقدام متقاضیان می‌توانند به آنجا مراجعه و از مشاوران خدمات دریافت کنند.

بیکاری بیش از ۳۰۰هزار فارغ‌التحصیل رشته روانشناسی در کشور
وی معتقد است:« بر اساس بررسی‌های انجام شده ۳۰۰ هزار فارغ‌التحصیل رشته روانشناسی در کشور بیکار هستند یا در رشته خودشان صاحب شغل نیستند.»

کمبرانی تاکید کرد: «در ایران با توجه به شرایط موجود در مقوله کرونا و مشکلات اقتصادی نیاز به مشاوره‌های روانشناسی فراوان است.»


مراجعه به روانشناس به فرهنگ تبدیل شود/ سازمان‌های بیمه‌گر از خدمات روانشناسی حمایت کنند
رئیس جهاد دانشگاهی استان تهران دیدگاه‌ها فرهنگی را از جمله دلایل عدم مراجعه یا کمبود مراجعان به روانشناسان و مشاوران دانست و گفت: برای مثال اگر هر فردی در کشور به‌دلیل مسائل فرهنگی برای دریافت خدمات مشاوره مراجعه کند حتماً انگ دیوانگی به او می‌زنند، در صورتی که هر فرد باید مشاوره داشته و در صورت بروز هر مشکل می‌تواند از خدمات مشاوره‌ای بهره‌مند شود.

کمبرانی افزود: اگر روال مراجعه به مشاوره در کشور عادت شود. افراد می‌توانند به‌طور سالانه یک یا دو بار برای دریافت خدمات مشاوره روانشناسی رجوع کنند. امیدواریم سازمان‌های بیمه‌گر از مشاوره‌های روانشناسی پشتیبانی و دریافت این نوع خدمات در صورت نیاز اجبار شود.۱۰۰ هزار فارغ التحصیل روانشناسی تا پایان سال «عضو روانشناسی جهت» می‌شوند
رئیس جهاد دانشگاهی استان تهران تاکید کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده تا پایان سال باید بتوان ۱۰۰ هزار فارغ‌التحصیل رشته روانشناسی را زیرپوشش «مرکز روانشناسی جهت» عضو کرد. با این اقدام تمامی افراد در سطح کشور تحت شبکه‌ای از سوی جهاد دانشگاهی تهران این افراد صاحب شغل شده و متقاضیان هم خدمات مشاوره‌ای ارزان قیمت ارائه می‌کنند و از طریق سایت در یک شبکه اطلاعات هدایت می‌شوند.

وی در پاسخ به اینکه افراد جذب شده به عنوان مشاوره چه نوع مدرک تحصیلی در اختیار دارند، گفت: اغلب این افراد از مدرک فوق لیسانس و دکتری روانشناسی در زمینه‌های روانشناسی و مشاوره خانواده، مشاوره‌ شغلی، مشاوره حقوقی، مشاوره مالی و مشاوره‌های مختلف می‌توانند به ارائه خدمات بپردازند.

کمبرانی درباره روند خدمات‌رسانی درمانگران در این مرکز تاکید کرد: افراد نیازمند خدمات مشاوره با تماس با مراکز مشاوره می‌توانند در اولین فرصت خدمات مشاوره را در شهر، منطقه و استان‌های متعدد دریافت کنند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان تهران درباره روند مهار آموزی مشاوران ادامه داد: مشاوران به صرف در اختیار داشتن مدرک مرتبط جذب می‌شوند، اما زیرنظر مشاوران ارشد دوره‌های تکمیلی را آموزش می‌بینند.


فارغ التحصیلان رشته‌های روانشناسی چگونه می‌توانند به ارائه خدمات مشاوره بپردازند؟
وی درباره روند مهارت آموزی به متقاضاین گفت: بهترین روانشناسان کشور در مجموعه‌ای با عنوان سوپروایزر فعالیت می‌کنند که در ۱۷ دپارتمان تخصص‌های مختلف را طی یک دوره سه ماهه آموزش می‌بینند و هر فرد با گذراندن آن دوره می‌تواند به عنوان مشاور در روستا، شهر یا استان به ارائه خدمات مشاوره بپردازد. هرچند که نظارت کامل از طریق مراکز مربوطه اعمال می‌شود.
 
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تاثير وابستگی و دلبستگی دركودكی
چگونه با اختلالات خُلقی ناشی از تغییر فصل کنار بیاییم؟
با این ۲۰ نکته بی‌نظیر خود را جوان نگه دارید!
جوان ۳۰ساله‌ای که پدر ۴۰فرزند است!
به من نگوئید روانی/ چگونه با بیماران روحی رفتار کنیم؟
راه حل پرخوری چیست؟
غلظت کورتیزول در موی سر معیار سنجش استرس
طلاق گرفته بودند اما همچنان عکس عاشقانه می‌گذاشتند!
واکنش سازمان نظام روانشناسی به ارائه خدمات روانشناسی توسط اسنپ | غیرقانونی است
ترس از حیوانات، هیولای ترسناک ذهن کودکان
درمان درد مزمن با مداخلات روانشناسی
ویژگی که باور نمی‌کنید، آن را به ارث برده باشید
هیچوقت برای تبدیل شدن به کسی که میخواستین باشین دیر نیست... فقط کافیست اولین قدم را بردارید.