چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ - 19 Jan 2022
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ / ۱۹:۱۵
کد مطلب: 55086
۰

شناسایی کودکان مبتلا به اوتیسم با اسکن چهره والدین

محققان دانشگاه ادیث کوان استرالیا با استفاده از سیستم تجزیه و تحلیل اسکن فوق پیشرفته صورت توانستند به بررسی ۵۰۰۰ نقطه از صورت والدین کودکان مبتلا به اوتیسم به نتیجه‌ای قابل توجه برسند که می‌تواند در آینده به عنوان یک غربالگری مورد استفاده قرار بگیرد.
 
عوامل ژنتیکی نقش مهمی در اوتیسم ایفا می‌کنند، اما شواهدی وجود دارد که عوامل محیطی و سلامت مادر نیز می‌تواند بر پیشرفت این بیماری کمک کند.

در این مطالعه دانشمندان به مقایسه تقارن صورت والدین ۱۹۳ کودک اوتیسمی و ۱۶۳ غیر اوتیسمی پرداختند که متوجه شدند در والدین کودکان اوتیسمی عدم تقارن بیشتری وجود دارد.

به گفته دکتر ذوالقرنین گیلانی که بعنوان همکار دانشگاه ادیث در این پروژه حضور داشته است این تحقیق گامی مهمی در درک بهتر علل ژنتیکی اوتیسم است.

این یافته‌ها نشان می‌دهد که می‌توان بین ژن‌هایی که بر احتمال عدم تقارن صورت و اوتیسم تأثیر می‌گذارد ارتباطی وجود داشته باشد.

دکتر دایاناتان مدیر اصلی این پروژه گفت: اوتیسم در گذشته به عنوان یک بیماری با ویژگی‌های متمایز کننده صورت شناخته نمی‌شد، اما تحقیقات ما این مفهوم را به چالش کشیده است.

پیش بینی می‌شود که در آینده نه چندان دور با در دسترس قرار گرفتن این نوع پیشرفته از اسکن در غربالگری‌های تولد روش مطمئنی برای کاهش احتمال تولد کودکان مبتلا به اوتیسم به وجود بیاید.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

منظور ما از به زیستی چیست؟
سبک های ارتباطی بین زوجین
اینفوگرافی/ خطرات گوشی هوشمند و بازی های آنلاین برای کودکان
کلینیک تخصصی روانشناسی و مشاورۀ راهیل
گول صفحات و جملات انگیزشی را نخورید
کاربرد نظریه های یادگیری در آموزش
چرا زن ها خیانت می کنند؟ ۸ دلیلی که بیشتر مردها نادیده می‌گیرند
بحران‌های روانشناختی
وقتی نوجوانتان دروغ می‌گوید چه کار کنید؟
ابعاد اجتماعی و روانشناختی شایعه
کتاب آسان­ آموز روانشناسی تربیتی
درمان بیش فعالی کودکان
در نهان به آنان دل می بندیم ؛ که دوستمان ندارند و در آشکار از آنان که دوستمان دارند غافلیم شاید این است دلیل تنهایی ما... دکتر علی شریعتی