جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ - 28 Jan 2022
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۰ / ۱۵:۴۲
کد مطلب: 55353
۵
۲

اهداف تشکیل انجمن صنفی کارفرمایی مراکز روانشناسی و مشاوره اعلام شد

اهداف تشکیل انجمن صنفی کارفرمایی مراکز روانشناسی و مشاوره اعلام شد
به گزارش میگنا احمدرضا فتوت، در گفتگو با خبرنگار مهر، به اهداف تشکیل انجمن صنفی کارفرمایی مراکز روانشناسی و مشاوره اشاره کرد و گفت: هدف از تشکیل این انجمن، احقاق حقوق بر زمین مانده کسانی است که در این حوزه مشغول ارائه خدمات به مردم هستند، اما با مشکلات عدیده ای مواجه هستند.
 
وی با عنوان این مطلب که سازمان نظام روانشناسی از سال ۸۴ شکل گرفته و در حال حاضر بیش از ۳۶ هزار عضو دارد، افزود: متأسفانه یکی از مشکلات در مسیر فعالیت روانشناسان، صدور پروانه فعالیت است که با تأخیر طولانی مدت انجام می‌شود. به طوری که تا کنون از جمع ۳۶ هزار عضو، فقط برای ۵ هزار عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره، پروانه صادر شده است.

فتوت در ادامه با عنوان این مطلب که کلینیک‌های روانشناسی ایجاد کسب و کار می‌کنند اما حمایت نمی‌شوند، گفت: از همین رو در صدد بر آمدیم تا با تشکیل انجمن صنفی کارفرمایی مراکز روانشناسی و مشاوره، به دنبال احقاق حقوق کارفرمایان و البته سایر روانشناسان باشیم.

وی تاکید کرد: این انجمن در گام اول و با توجه به اینکه اخیراً مجوز فعالیت از وزارت کار دریافت کرده است، اما توانستیم با رایزنی با یکی از بانک‌ها، وام ۲ درصد سود تا سقف ۱۲۰ میلیون تومان را برای کلینیک‌های روانشناسی و مشاوره بگیریم.

فتوت با گلایه از چالش‌هایی که در گذشته در مسیر صدور اعطای پروانه برای فعالیت مراکز روانشناسی وجود داشت، گفت: در گذشته سازمان بهزیستی و سازمان ملی جوانان هم مجاز به صدور پروانه فعالیت روانشناسان بودند و در عین حال، سازمان نظام روانشناسی و مشاوره نیز پروانه صادر می‌کرد که تنها اقدام سازمان نظام روانشناسی و مشاوره در سال‌های گذشته این بود که جلوی اقدام این دو سازمان برای صدور پروانه گرفته شود. به طوری که سازمان بهزیستی ملزم شده برای مراکز پروانه بدهد به شرطی که فرد متقاضی باید ابتدا پروانه از سازمان نظام روانشناسی بگیرد که این اقدام خود یک سنگ اندازی در مسیر خدمت روانشناسان است که قصد راه اندازی مراکز روانشناسی و مشاوره را دارند.


دبیر انجمن صنفی کارفرمایی مراکز روانشناسی و مشاوره، با اشاره به خدمات روانشناسان به مردم که در راستای فعالیت حوزه سلامت تلقی می‌شود، افزود: متأسفانه خدمات روانشناسان از حمایت‌های بیمه‌ای برخوردار نیست. در حالی که وقتی تعرفه‌های روانشناسی تحت پوشش بیمه نباشد، آحاد مختلف مردم امکان پرداخت تعرفه‌ها را ندارند. این در حالی است که تعرفه‌های خدمات روانشناسی در اروپا و آمریکا، چند برابر کشور ما است که بخشی از تعرفه‌ها را دولت‌های آنها پرداخت می‌کنند.

فتوت گفت: در اروپا تعرفه روانشناسی ۵۰ یورو است که بخشی از آن را دولت می‌دهد و در آمریکا و کانادا ۱۰۰ دلار است که بیشتر آن را دولت تقبل می‌کند.

وی با اشاره به شرایط جامعه و مشکلات سلامت روان، افزود: وقتی یک نفر بخواهد با تعرفه ۲۰۰ هزار تومان نزد روانشناس بیاید و نیاز به حداقل ۱۰ جلسه مشاوره داشته باشد، قطعاً دچار مشکل خواهد شد. لذا، این خدمات باید تحت پوشش بیمه‌های پایه قرار بگیرد.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی مراکز روانشناسی و مشاوره تاکید کرد: هدف ما از تشکیل این انجمن، احقاق حقوق کارفرمایان است تا مردم بتوانند خدمات بهتری دریافت کنند.
 
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

Iran, Islamic Republic of
باز این انجمن میاد حق عضویت میگیره که مثلا از اون حق عضویت های سازمان دفاع کنه؟ بابا پول توی این کارها نیست بیخیال
معصومه جداری
Iran, Islamic Republic of
از کدام بانک وام را بگیریم
6 خطای ذهنی بزرگ که مانع تصمیم گیری درست می شوند
نظریه اریک برن
۱۰ مهارتی که کودکان برای شغل آینده‌شان به آن نیاز دارند
معرفی  کتاب “جادوی عشق به خویشتن” اثر دکتر مهوش معاذی نژاد
مشاوره پیش از ازدواج و باورهای نادرست
گزارشی از جزئیات تعرفه‌های مشاوره‌های روانشناسی و روانپزشکی در تهران و چالش بیمه‌ها
دختران از کجا به کجا فرار میکنند ؟!
چرا خاطراتمان را فراموش می‌کنیم؟
متلک ها و مزه‌پراکنی نوجوانان نشانه هوش آن‌هاست!
چرا تشخیص افسردگی در مردان سخت‌تر است؟
نشانه‌های ابتلا به افسردگی چیست؟
راهبردهاي آموزش براي دانش‌آموزان داراي ناتواني يادگيري باهوش
دو بیگانه همدرد، از دو خویشاوند بی‌درد یا ناهم‌درد، با هم خویشاوندترند… علی شريعتی