پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - 2 Dec 2021
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ / ۰۲:۰۹
کد مطلب: 55498
۱

چطور یک خواستگار خوب از بد را تشخیص دهیم؟

چطور یک خواستگار خوب از بد را تشخیص دهیم؟
 افراد مختلفی به خواستگاری یک دختر خانم می‌آیند که او باید از بین آن‌ها فردی را که شایستگی زیادی برای ازدواج دارد را انتخاب نماید. ملاک انتخاب برای همه افراد یکسان نیست، اما معیار‌هایی وجود دارد که می‌توانیم با توجه به آن‌ها یک خواستگار خوب را از یک خواستگار بد تشخیص دهیم و بفهمیم که خواستگارمان، فردمناسبی برای یک عمر زندگی هست یا خیر؟

به زن‌ها احترام می‌گذارد:
برای پی بردن به شخصیت اصلی خواستگارتان به رفتار او با خانم‌های اطرافش مانند مادر یا خواهرش دقت کنید. در جلسه خواستگاری دقت کنید او با عقاید مادر، خواهر یا سایر وابستگان مؤنثش چگونه برخورد می‌کند.

آیا با عقاید آن‌ها محترمانه برخورد می‌کند و یا عقاید آن‌ها را به دلیل این که از طرف یک زن ابراز می‌شود، رد می‌کند و آن‌ها را مجبور به قبول حرف خودش می‌کند. اگر او برای “زنان” ارزشی قائل نیست، مناسب ازدواج با شما نمی‌باشد.

او حامی و مشوق شماست:
ازدواج یعنی حمایت زن و شوهر از یکدیگر در شرایط بحرانی و متلاطم زندگی، پس باید دقت کنید که او فقط به کار‌ها و مشغولیت‌های خودش است یا شما اولویت زندگی اش هستید. مردی که در شرایط بحرانی و هنگام ضعف همسرش از او حمایت می‌کند و راه چاره را به او نشان می‌دهد، کسی است که می‌توانید در زندگی آینده به او تکیه کنید و به عبارتی مرد ایده آلی برای تشکیل زندگی مشترک است.

او محرم وامین است:
شما باید در زندگی مردی راانتخاب کنید که وفادار باشد و در موارد مختلف مانند کار و شغل و درآمدش با شما صادق باشد و در زندگی برنامه ریزی داشته باشد به طوری که بتوانید به او اعتماد کنید. در صورت پنهان نمودن چیز مهمی از گذشته خود و یا دادن یک وعده دروغ، از ازدواج با او صرف نظر کنید.

بسیاری از ما در گذشته دچار اشتباهاتی شده ایم پس فقط نباید گذشته و بعضی از اشتباهات مبنای قضاوت باشد، اما دقت و احتیاط برای تشکیل زندگی مشترک لازم است.

خانواده و دوستان شما او را تصدیق می‌کنند:
مهر تأییدیه خانواده و دوستانتان بر انتخاب شما و نظر مثبت آن‌ها درباره خواستگارتان می‌تواند باعث به وجود آمدن یک تعامل خوب و زیبا با او شود، اما اگر از سوی خانواده انتخابتان تایید نشود، شما باید نگران باشید، زیرا خانواده زمانی فرد را برای ازدواج با شما تایید می‌کنند که متقاعد شوند که او یک فرد شایسته شماست.

او به شما افتخار می‌کند:
اگر خواستگارتان در جمع و زمانی که نزد اقوام و خانواده اش هستید خوشحال است و از شما با احترام یاد می‌کند، شما می‌توانید به فکر زندگی مشترک با او باشید.

او حس مسئولیت پذیری دارد:
از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک مرد لازم است داشته باشد احساس مسئولیت پذیری است. اگر مردی بداند مورد اعتماد قرار گرفته و طرف مقابل را نا امید نکند، فرد با ارزشی است. مردی که همه پول هایش را پس انداز نمی‌کند و گاهی آن را خرج می‌کند برای ازدواج کردن قابل اعتماد است.

مردی که از خود مایه می‌گذارد و از زیر کار در نمی‌رود وبرای آسایش شما هر کاری انجام دهد، مرد رویاهایتان است. این مرد با زمانی که در خانه پدری زندگی می‌کرده تفاوت دارد و چشم انداز روشنی از زندگی آینده برای شما ترسیم می‌کند که بسیار جذاب است.

او مشتاق آینده است
هنگام صحبت کردن با یکدیگر، به حرف‌های خواستگارتان توجه کنید، اگر دیدید که خواستگارتان از آینده و تعداد و نحوه تربیت بچه صحبت می‌کند این معنا را دارد که او تصمیم خود را گرفته است و دوست دارد مشتاقانه به سوی آینده حرکت کند.

مواظب تنبلی و بی نظمی او باشید:
دقت کنید اگر بی نظمی‌ها و تنبلی‌های خواستگارتان کم است او برای زندگی مشترک مرد ایده آلی است، زیرا شما نمی‌توانید همیشه به دنبال او باشید و وسایل پراکنده جمع آوری کنید. اگر همسر آینده شما بتواند خود از عهده کارهایش بر آید می‌تواند مرد آرزو‌های شما باشد، چون بسیار با نظم و مسئولیت پذیر است. بی نظمی‌ها و تنبلی‌های فرد مورد نظر شما بدین معنی است که او تربیت خوبی ندارد و اگر می‌خواهید با او پیوند ازدواج داشته باشید باید روش سنجیده‌ای پیش گیرید.

رفتار او با شما خوب است:
هنگامی در خلوت به سر می‌برید رفتار او با شما چگونه است آیا دائما در پی بحث و جدل و یا به دنبال گفتن حرف‌های نیش دار و تلخ و گزنده به شماست و یا اینکه شما را در چشم دیگران تحقیر می‌کند، اگر اینطور است از این ازدواج صرف نظر کنید، زیرا مهم‌ترین ملاک ازدواج این است که با خود شما درست رفتارکند، همچنین شما باید به نحوه رفتار او با دیگران نیزدقت کنید.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تکنیک‌های مختلف درس خواندن و زمان استفاده از آن‌ها
چه شوهرانی دست بزن دارند؟
آیا شاد بودن به ژنتیک وابسته است؟
چرا خواهر و برادرها کارد و پنیرند؟! راه حل چیست؟
آیا سفید کردن دندان ها کاری اشتباه است؟
درمان متمرکز بر هیجان (emotional focused therapy) چیست ؟
۵ فوبیای نادر بین افراد در جهان
چگونه تصمیماتی ماهرانه و سالم بگیریم؟
چهار دلیل برای اینکه همیشه گرسنه هستید
درون سازی و برون سازی از دیدگاه پیاژه
این موارد نشان می‌دهد شما افسرده‌اید
مردم هرگز خوشبختی خود را نمیشناسند اما خوشبختی دیگران همیشه جلو دیدگان آنهاست به داشته هاي خود عميق تَر نگاه كنيم