کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

بصورت برخط به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه برگزار شد

نخستین همایش ملی علوم انسانی و حکمت اسلامی

خبرگزاری آنا , 10 آبان 1400 ساعت 14:55

پنل تخصصی کمیسیون حکمت اسلامی و تعالی روانشناسی نخستین همایش ملی علوم انسانی و حکمت اسلامی به‌صورت برخط و با سخنرانی معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.


پنل تخصصی کمیسیون حکمت اسلامی و تعالی روانشناسی نخستین همایش ملی علوم انسانی و حکمت اسلامی به‌صورت برخط و با سخنرانی معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.
 
به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از کرمانشاه، پنل تخصصی کمیسیون حکمت اسلامی و تعالی روانشناسی نخستین همایش ملی علوم انسانی و حکمت اسلامی به‌صورت برخط و با سخنرانی معاون علوم انسانی و هنردانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه برگزار شد.

فرهاد گل‌محمدی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد کرمانشاه در پنل تخصصی کمیسیون حکمت اسلامی و تعالی روانشناسی نخستین همایش ملی علوم انسانی و حکمت اسلامی که از سوی معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی واحد کرمانشاه برگزار شد، گفت: علاقه‌مند بودیم میزبان این همایش به صورت حضوری باشیم و از فضای فرهنگی و تاریخی شهر کرمانشاه نیز استفاده شود که امیدواریم در آینده نزدیک پذیرای دانشجو، استاد و همکاران از سراسر کشور باشیم.

وی ادامه داد: امیدوارم مقالات ارائه شده در این همایش مفید واقع شود و بتوانیم از این جلسات بهره کافی ببریم و از تجربیات و تحقیقات استفاده کنیم.
رئیس دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه نیز اظهار کرد: ویژگی‌های انسانی زیبایی توسط خداوند در وجود انسان‌ها به ودیعه گذاشته که می‌تواند اثرهای ماندگاری داشته باشد و انسان‌ها را به هم نزدیک کند، در مورد حکمت اسلامی و تعالی روان‌شناسی نیز این دو از هم جدا نیستند؛ بلکه لازم و ملزوم هم محسوب می‌شوند و می‌توانند باعث و بانی ارتباط منطقی تمام دنیا شوند.
حسن امیری گفت: در کشوری اسلامی زندگی می‌کنیم و به دین باور و اعتقاد داریم و دین باعث آرامش انسان‌هاست و غرب و شرق هم به این باور رسیده‌اند.

وی افزود: مبانی دینی و اسلامی انسان‌ها را به هم نزدیک می‌کند؛ زیرا در تعالی انسان نخستین موضوع بحث روان است، روان‌شناسی یعنی اینکه انسان‌هایی در کنار خود ببینیم که نگاه آنان به هم‌نوعان مثبت و اثرگذار باشد؛ اما اگر این نگاه منفی باشد، باعث دوری می‌شود.
رئیس دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه ادامه داد: به برکت جمهوری اسلامی ایران شاهدیم که علم روانشناسی نگاه خاصی به انسان‌ها، کشور و جهان دارد؛ زیرا بر اساس ایده نزدیک‌سازی انسان‌ها به هم با مهر و محبت صفا در خانواده‌ها شکل گرفته است؛ اما آرمش از چه راهی به دست می‌آید؟ بدون شک از طریق نگاه خوب به انسان‌های دیگر و باور آنان و باید به همنوعان خود نگاه مثبت داشته باشیم و مسئله بعدی خدامحور بودن است.


کد مطلب: 55755

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/55755/نخستین-همایش-ملی-علوم-انسانی-حکمت-اسلامی

میگنا
  https://www.migna.ir