جمعه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 20 May 2022
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲ آبان ۱۳۹۰ / ۱۸:۱۱
کد مطلب: 5577
۰

تاسیس پژوهشکده رباتیک در دانشگاه امیرکبیر/ راه‌اندازی گروه آموزشی رباتیک

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر از تاسیس پژوهشکده رباتیک در این دانشگاه خبر داد و گفت: برای توسعه این علم، گروه آموزشی رباتیک در این دانشگاه راه اندازی شده که در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد.
به گزارس مهر، دکتر علیرضا رهایی پیش از ظهر امروز دوشنبه در مراسم تقدیر از تیمهای برتر رباتیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مسابقات جهانی با اشاره به برنامه های این دانشگاه در زمینه توسعه علم رباتیک افزود: تشویق گروههای علمی از جمله برنامه های دراز مدت این دانشگاه بوده که در این راستا ظرفیت های مناسبی ایجاد شده است. رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به برخی موفقیت های علمی این دانشگاه در سطح ملی و بین المللی، اظهار داشت: تیمهای رباتیک این دانشگاه در سطح ملی و بین المللی موفقیت های خوبی را کسب کردند به نحوی که در آخرین رقابتهای جهانی، این تیمها در ترکیه موفق به کسب مقاوم اول جهانی شده اند.
 
وی با اشاره به موفقیت تیم دانشکده هوا فضا در رقابتهای هلند، خاطرنشان کرد: با توجه به این موفقیتها اقدام به تاسیس پژوهشکده رباتیک در این دانشگاه کردیم؛ علاوه بر این گروه آموزشی رباتیک راه اندازی شد که قرار است در رشته رباتیک در دوره کارشناسی ارشد دانشجو بپذیرد.
 
رهایی هدف از اجرای این دو برنامه در این دانشگاه را تمرکز در بخش آموزش و پژوهش در حوزه رباتیک دانست و اضافه کرد: در تلاش هستیم تا با تجهیز پژوهشکده رباتیک و آموزش دانشجویان در سطوح تحصیلات تکمیلی بستر مناسبی برای توسعه فعالیت های علمی در این حوزه فراهم کنیم.
 
وی کار تیمی را از جمله مزایای شرکت در مسابقات رباتیک عنوان کرد و ادامه داد: یکی از برنامه های این دانشگاه تشویق دانشجویان به انجام فعالیتهای تیمی است که با تشویق دانشجویان برای مشارکت در مسابقات رباتیک فعالیتهای تیمی چند تخصصی شکل می گیرد. 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چرخهٔ پُرخوری‌های هیجانی را بشناسید
روانشناسی انتقام
آشنایی با گروه درمانی و مزایای آن
گربه‌های هم‌خانه یکدیگر را به نام می‌شناسند!
چرا نداشتن شریک زندگی باعث قضاوت زودهنگام مردم می‌شود؟!
۱۰ توصیه برای مقابله با عصبانیت
بررسی تاثیر حمایت اجتماعی بر سلامت روان
۱۷ مهارت ضروری که بچه‌ها باید یاد بگیرند
علائم شخصیت ضد اجتماعی
.افراد مبتلا به افسردگی بیشتر در اینستاگرام پست می‌گذارند
در هر خودکشی شش نفر به صورت مستقیم تحت تاثیر قرار می گیرند
۴‌ روان‌زخمِ کودکی و پیامدهای بی‌شمارش
انسانهاي شاد دنياي درونشان را ميسازند، انسانهاي غمگين دنياي بيرونشان را سرزنش ميكنند.