پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - 2 Dec 2021
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ / ۱۱:۲۴
کد مطلب: 56051
۶

عادت‌هاي سالم براي زندگي كم‌استرس

ساراحق بین
عادت‌هاي سالم براي زندگي كم‌استرس
براي داشتن زندگی سالم لازم است هر از گاهي سبك زندگي‌مان را تغيير داده و عادت‌های جدیدي را جايگزين كنيم. از آن جمله مدیریت استرس است؛ از غذایی که می‌خوريم، ورزشی که انجام مي‌دهيم و شيوه خواب‌مان، همگي اثرات مهمی در کنترل استرس دارند. زندگی کم‌استرس می‌تواند در سایر جنبه‌های سلامتی به ما کمک کند. مثلاً موجب مي‌شود از نظر جسمی احساس بهتری داشته باشيم، در بهبود آسیب‌ها به ما کمک مي‌کند، می‌توانیم یاد بگیریم چگونه آرام بمانیم و از طرق سالم به حل چالش‌ها بپردازیم. ترجمه ساراحق بین
مديريت استرس مهارتي است كه نياز به يادگيري داشته و شامل مراحل متعددي است:
مرحله 1: استرس را بشناسيد.
مرحله 2: وضعیت خود را ارزیابی کنید.
مرحله 3: اکنون تنش را متوقف کنید.
مرحله 4: استرس در سبک زندگی را کاهش دهید.
مرحله 5: عادات سالم را حفظ کنید.
در مراحل بالا، گام نهایی و مهم حفظ عادات سالم است كه سطح استرس را پایین نگه داشته و ما را قادر می‌سازد از پس هر استرسی برآييم.

استفاده از تكنيك‌هاي زير مي‌توانند در مديريت استرس كمك كنند:
 • استراتژی‌های مراقبت از خود را در اولویت قرار دهید: اغلب اوقات، به‌خصوص هنگامی که پرمشغله‌ايد، فراموش می‌کنید از خود و بدن خود به خوبی مراقبت کنید. متأسفانه، این بی‌توجهی سطح استرس را تشدید کرده و منجر به مشکلات سلامتی مي‌شود. یکی از بهترین اقداماتی که می‌توانيد در جهت کاهش سطح استرس انجام دهید، عادت به مراقبت از خود است: خواب کافی، خوردن غذای سالم و تمرکز بر پرورش خود.
  رژیم غذایی سالم داشته باشید: ممکن است از همه تأثيرات تغذیه نامناسب بر سطح استرس آگاهی نداشته باشید، اما اين يك واقعيت اثبات شده است كه تغذیه مناسب، معجزه‌ایی برای سلامتی است. با تغذيه سالم شما احساس بهتری داريد، سلامتی خود را حفظ می‌کنید و صبر و استقامت بیشتری برای انجام کارها دارید.
  روز خود را درست شروع کنید: کاری که صبح انجام می‌دهید زمینه را برای کل روز شما فراهم می‌کند. ممکن است از این نکته مطلع نباشید که برخی از کارهایی که انجام می‌دهید یا انجام نمی‌دهید، می‌تواند باعث ایجاد استرس غیرضروری در شما شود. عادت‌های سالم صبحگاهی، شما را برای یک روز عالی آماده مي‌سازد.
  روز خود را عالی تمام کنید: خواب منبعی بسیار مهم و ارزان است. استرس می‌تواند از بسیاری جهات بر روی خواب شما تأثیر بگذارد، مثلاً ذهن شما را بیش از حد فعال نگه دارد یا هورمون‌های استرس را بالا ببرد تا در روند خواب اختلال ایجاد کند. عادات سالم زندگي می‌تواند اثرات استرس را کاهش داده و به شما کمک کند تا شب بهتر بخوابید.
  ورزش منظم داشته باشید: اهمیت ورزش در کاهش استرس به خوبي شناخته شده است. یک سبک زندگی سالم که شامل ورزش منظم باشد، به شما کمک مي‌کند استرس‌های روزمره را بهتر مديريت کنید، یک راه خروجی برای تخليه تنش‌هاي زندگي است، سطح کورتیزول را کاهش داده و سطح اندورفین را افزایش می‌دهد.
  ترجمه سارا حق بین از اینجا
نام شما

آدرس ايميل شما
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
 • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تکنیک‌های مختلف درس خواندن و زمان استفاده از آن‌ها
چه شوهرانی دست بزن دارند؟
آیا شاد بودن به ژنتیک وابسته است؟
چرا خواهر و برادرها کارد و پنیرند؟! راه حل چیست؟
آیا سفید کردن دندان ها کاری اشتباه است؟
درمان متمرکز بر هیجان (emotional focused therapy) چیست ؟
۵ فوبیای نادر بین افراد در جهان
چگونه تصمیماتی ماهرانه و سالم بگیریم؟
چهار دلیل برای اینکه همیشه گرسنه هستید
درون سازی و برون سازی از دیدگاه پیاژه
این موارد نشان می‌دهد شما افسرده‌اید
ميزان هوش، با توانايى تغيير كردن، اندازه گيرى ميشود. آلبرت انشتين