يکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ - 1 Oct 2023
تاریخ انتشار :
جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ / ۱۰:۰۱
کد مطلب: 56260
۶

روان جامعه آرام نیست اما نمی توانیم خدمات روانشناسی را بیمه کنیم!

روان جامعه آرام نیست اما نمی توانیم خدمات روانشناسی را بیمه کنیم!
دریافت خدمات روانشناسی برای خانواده ها در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه امری رایج است و روانشناس برای سلامت روان خانواده ها به عنوان پزشک خانواده به کار گرفته می شود.

اما متاسفانه در کشور ما نه تنها بحث سلامت روان دغدغه اصلی خانواده ها نیست بلکه به هیچ عنوان در اولویت های ده گانه خانواده ها نیز به دلیل هزینه بالایی که از نظر مردم دارد، قرار ندارد.

یکی از راهکارهایی که برای افزایش میل مردم به مراجعه به روانشناس و روانکاو ارائه شده بحث بیمه روانشناسی است که در این زمینه نباید تنها نظام روان شناسی را مسئول بدانیم و باید دولت، مجلس شورای اسلامی و حتی بیمه نیز اهتمام لازم را داشته باشند.

همایون سامه‌یح نجف‌آبادی عضو کمیسیون بهداشت و سلامت مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار رکنا، درباره این مسئله که سلامت روان جامعه وضعیت خوبی ندارد حال آیا می توان بحث بیمه روان شناسی را به نتیجه رساند گفت: بیمه روانشناسی یا بیمه رواندرمانی برای مردم با شرایط موجود کرونا و اوضاع اقتصادی دولت شدنی نیست کمااینکه مشکلات روانی در جامعه خیلی بیشتر شده است و ما نمی توانیم آن را انکار کنیم.

عضو کمیسیون بهداشت و سلامت مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بعید می دانم که بیمه روان شناسی اجرایی شود چراکه این کار نیاز به بودجه دارد و در شرایط فعلی کشور نمی توان کاری در این زمینه کرد.

وضعیت اقتصادی دولت مناسب نیست
او ادامه داد: وضعیت اقتصادی دولت در حال حاضر به هیچ عنوان مناسب نیست و نمی تواند کاری اضافه، علاوه بر وظایف خود انجام دهد.

 

سامه یح نجف آبادی در پایان با بیان اینکه مشاهدات ما حاکی از آن است که مردم عصبانی هستند و خشونت در بین آنها افزایش داشته است خاطر نشان کرد: فلذا امیدواریم دولت به شرایط اقتصادی مناسب برسد تا مسئله روانشناسی و روان درمانی را نیز تحت پوشش بیمه قرار دهد.
مرجع : رکنا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

انواع قلدری در مدرسه و نشانه‌های آن در کودکان را بشناسید
آئین معارفه رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره برگزار شد+تصاویر
کلینیک روانشناسی چیست؟
آداب حرف زدن با تلفن که باید بلد باشیم
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
برای موفقیت لازم نیست نابغه باشی فقط کافیه یه قدم جلوتر باشی/ انیشتن