سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲ - 30 May 2023
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۵ آبان ۱۳۹۰ / ۱۹:۵۵
کد مطلب: 5631
۱۳
۵۵
زمان مناسب آب خوردن

هفت اثر شگفت انگیز آب بر روی بدن !

هفت اثر شگفت انگیز آب بر روی بدن !
 آب یک مایع حیات بخش است که بخش اعظم از وزن بـدن انـسـان را بـه خـود اخـتـصاص داده اسـت. 3/2 و یـا %70 وزن بـدن انســان را آب تشـکـیـل می دهـد. بــدن یــک انـسـان بـا وزن مـتـوسـط 75 کیـلوگـرم حـاوی 50-40 لـیــتر آب میـــباشد. میـزان آب بدن مردان اندکی از زنان بیـشــتر است.

با افـزایش سن نیز از میزان آب بـدن کـاستـه مـــی گـــردد. %83 خــون، %75 عـضـلات، %74 مــغز، %22 استخوانها و %25 چربیهای بدن از آب تشکیل یافته است.

همانطور که مشاهده کردید آب برای بدن بسیار ضروری و حیاتی میباشد. انسان تنها قادر است 10-5 روز بدون آب زنده بماند. بدن بزرگسالان در طی روز 3-2 لیتر آب از دست میدهد که برای جبران آن باید مجددا آب بنوشند تا آب از دست رفته را مجددا به بدنشان بازگرداند. بطور متوسط هر فرد در طول روز نیاز به نوشیدن 2 لیتر آب و یا 8 لیوان آب دارد.

شنیده ایم که می گویند هر کس روزی یک سیب بخورد، دیگر نیازی به دکتر پیدا نمیکند. اما 8 لیوان آب در روز چه نفعی برای ما دارد؟ صرفنظر از نفخ شکم، آب مزایای زیادی برای سلامتی ما دارد. هر سلول از بدن ما برای درست عمل کردن به آب نیاز دارد و هر عمل متابولیک در بدن نیز تشنه آن است. در این مقاله می خواهیم شما را 5 نکته درمورد آب آشنا کنیم تا شاید مشوقی باشد برای اینکه 8 لیوان آب در روز را با کمال میل بخورید!


راه های ورود آب به بدن
-از طریق نوشیدن مایعات.
- همراه با مصرف مواد غذایی (حتی بیسکوئیت نیز حاوی آب میباشد).
- توسط اکسیداسیون هیدروژن مواد غذایی در جریان متابولیسم. این میزان روزانه به نیم لیتر میرسد. 

راه های دفع آب از بدن
- ادرار توسط کلیه ها (%50) 
- تعریق از راه پوست (در آب و هوای گرم و مرطوب و پس از فعالیت بدنی این میزان افزایش می یابد). 
- از طریق هوای بازدمی (که در آب و هوای سرد و خشک میزان آن افزایش می یابد) 
- از طریق مدفوع (حدود150 میلی لیتر) اما این میزان هنگام اسهال افزایش می یابد. 
- گریه کردن.
 
فواید آب برای بدن
- حفظ سلامتی و کارایی سلولهای بدن.
- به عنوان یک حلال بسیار قوی در بدن.
- رقیق ساختن جریان خون برای تسهیل جریان خون در عروق.
- تنظیم درجه حسارت و خنک سازی بدن توسط تعریق.
- حفظ رطوبت غشای مخاطی واقع در دهان و ریه ها.
- روانکاری مفاصل، سیستم گوارشی و نسوج بدن.
- کاهش آماس مثانه با زدودن باکتریها از مثانه.
- کمک به هضم و گوارش غذا و جلوگیری از یبوست.
- حمل مواد مغذی و اکسیژن به سلولها ی بدن.
- مرطوب کننده پوست، چشمها، دهان و مجاری تنفسی.
- به عنوان یک ضربه گیر در چشم،نخاع و کیسه آمنیوتی پیرامون جنین.
- حمل و پاکسازی مواد زائد حاصل از متابولیسم درون بدن مانند اوره و دی اکسید کربن.
- تنظیم الکترولیتهای درون بدن مانند سدیم و پتاسیم.
- افزایش انرژی بدن.
- افزایش عملکرد فیزیکی و ذهنی.
- زدودن سموم بدن. 
- کمک به کاهش وزن.
- کاهش سردرد و سرگیجه.
- نوشیدن آب کافی از ایجاد عارضه های پوستی مانند اگزما، پسوریازیس، خشکی و چین و چروک پوست پیشگیری میکند.
هنگامی که شما آب کافی به بدن خود نمیرسانید دچار کم آبی در بدن خود میشوید .

نشانه های کم آبی در بدن به قرار زیر است:
- سردرد 
- رخوت و بی حالی
- تغییرات خلقی
- واکنش های کند
- خشکی مجاری بینی
- لبهای خشک و ترک خورده
- ادرار تیره رنگ
-ضعف و خستگی
- پریشانی

علل پدیدآمدن کم آبی در بدن
- تعریق شدید در پی فعالیت بدنی، تب، رطوبت و گرمای زیاد
- نشونیدن میزان کافی آب
- دیابت
- فشار خون بالا
- داروهای مدر
- نارسایی های کلیوی
- اسهال و استفراغ
- مسمومیت غذایی
- سوختگی
- مصرف مواد افزایش دهنده ادرار مانند :چای،قهوه ، نوشابه های گازدار و مشروبات الکلی

عوارض کم آبی خفیف اما مزمن در بدن
- افزایش خطر ابتلا به سنگ کلیه و یبوست
- افزایش خطر ابتلا به سرطان مجاری ادرار
- افزایش خطر ابتلا به سرطان های سینه و روده بزرگ
- افزایش خطر ابتلا به چاقی در خردسالان
- کاهش عملکرد فیزیکی و ذهنی
- کاهش ترشحات بدن مانند بزاق دهان
- هرگاه شما تنها %5-4 از 8 لیوان آب توصیه شده آب کمتری بنوشید عملکرد فیزیکی و ذهنی شما %30-20 کاهش می یابد.  

 

زمان هایی که بدن به آب بیشتری نیاز دارد
- هنگامی که فرد مواد پروتئینی زیادی مصرف میکند چون برای جذب آن به آب بیشتری نیاز است.
- هنگامی که فرد در رژیم غذایی خود فیبر بیشتری میگنجاند.
- کودکان به آب بیشتری نیاز دارند. 
- هنگامی که فرد دچار اسهال و یا استفراغ میگردد.
- هنگامی که فرد فعالیت بدنی دارد.
- در آب و هوای گرم و مرطوب بدن به آب بیشتری نیاز دارد.
- هنگامی که فرد تب دارد و یا بیمار است.
- هنگامی که فرد از فراورده های حاوی کافئین و یا الکل مصرف میکند مانند: چإی، قهوه، نوشابه های گاز دارو مشروبات الکلی.   چند نکته
- هنگامی که سردتان است جای نوشیدن چای و یا DGهوه داغ، آب گرم بنوشید.
- هیچگاه منتظر نمانید تا احساس تشنگی کنید و سپس آب بنوشید زیرا در آن زمان بدن شما دچار کم آبی گشته است و اندکی دیر شده است بهتر است همواره با نوشیدن منظم آب در طی روز از کم آبی بدن جلوگیری کنید. 
- هر میزان که دمای آب آشامیدنی به دمای بدن نزدیک تر باشد، آسانتر و سریعتر جذب بدن میگردد. آب خیلی سرد و یخ سبب تحریک بیش از حد کلیه ها میگردد.
- نوشیدن آب داغ همراه با آب لیمو ترش پیش از صبحانه سیستم بدن شما را پاکیزه و تصفیه میکند. 

عملکرد مثبت آب بر بدن
1. کارایی مغز را بالا می برد
اگر یادتان نمی آید که در مقدمه این مقاله چه نوشته بود، احتمالاً مغزتان خشک شده است. از آنجا که تقریباً %80 از بافت مغزی از آب تشکیل شده است، ضروری است که آب کافی به آن برسانید. آزمایشات بالینی نشان داده است که کمبود آب کارایی حافظه کوتاه مدت را پایین می آورد و به قدرت تمرکز آسیب می رساند. منطق پشت این مسئله کاملاً واضح است: اگر آن ماده را از مغزتان کم کنید، گرفتار مشکلات عملکردی می شوید. این مثل راندن ماشین بدون بنزین است. در مغز، آب مایعاتی را که پروتئین و آنزیم ها را حمل می کنند را رقیق می کند، و به رساندن این مواد به مقصد کمک می کند. وقتی آب بدن کم می شود، این مایعات برای رساندن بار خود کندتر می شوند و عملکرد مغز نیز آسیب می بیند. همچنین آب باعث از بین بردن رادیکال های آزاد که باعث خرابی سلول ها در مغز میشود را از بین می برد.

2. از بسیاری از بیماری های خطرناک جلوگیری می کند
ورم مفاصل، سرطان و بیماری های قلبی، بیماری هایی خطرناک و جدی هستند که میلیون ها نفر را گرفتار می کنند، اما شما می توانید با خوردن آب از ابتلا به این بیماری ها پیشگیری کنید.

آب یکی از مهمترین عناصر در غضروف و نرمه استخوان و مایع زلالی، مایعی که در اطراف مفاصل وجود دارد که باعث چرب کردن محیط می شود، است. وقتی میزان کافی از آب در این ناحیه وجود داشته باشد، اصطکاک کمتری دراطراف مفاصل به وجود می آید و احتمال ابتلا به ورم مفاصل نیز کمتر می شود.

همچنین وقتی میزان کافی آب در سیستم ما باشد، گرچه باعث می شود مجبور شویم تند تند به دستشویی برویم، اما بدن از سموم پاک می شود. اگر این سموم کمتر در بدن ما باقی بمانند، احتمال ابتلا به سرطان نیز کاهش می یابد. آب نه تنها کمک می کند تا سموم از بدن دفع شوند، نمک اضافی بدن را نیز دفع میکند. تحقیقات نشان داده است که وجود نمک زیاد در بدن باعث بالا رفتن فشار خون شده که این هم منجر به بروز بیماری های قلبی می شود.

3. به کاهش وزن کمک می کند
اگر گرسنه هستید، سعی کنید شکمتان را با آب پر کنید. آب حاوی هیچ میزان کالری یا چربی نیست و ثابت شده است که گرسنگی را نیز برطرف می کند. همچنین یک لیوان آب متابولیسم بدن شما را نیز افزایش می دهد. از آنجا که همه ی عملیات های بدن به آب نیاز دارند، بدیهی است که وقتی کم آب بخورید همه چیز در بدنتان کندتر پیش می رود.

آب بیشتر باعث بالا بردن متابولیسم می شود که این هم به نوبه ی خود کالری سوزی می کند. تحقیقات
نشان داده است که پس از خوردن دو لیوان آب، 10 تا 40 دقیقه طول می کشد تا متابولیسم بدنتان شروع شود و  وقتی متابولیسم آغاز شد، شما %30 سریعتر کالری می سوزانید.  migna.ir تحقیقات نشان داده است که اگر آب مصرفی خود تا 6 لیوان در روز بالا ببرید، 5.3 پوند در سال کم خواهید کرد.

4. کرم خوردگی دندان را برطرف می کند
می گویند که یک لبخند با آینه یک تومان هم خرج ندارد، اما میلیون ها تومان می ارزد. پس محافظت از دندان ها واجب می شود. می دانیم که تامین آب مورد نیاز بدن، به تولید مایعات مختلف در بدن کمک می کند، مثل بزاق دهان که باعث از بین بردن کرم خوردگی دندان ها می شود.
پوسیدگی دندان از تولید اسید ایجاد می شود که مینای دندان را می خورد، اما بزاق دهان این اسید را خنثی می کند. همچنین حاوی مواد معدنی خاصی است که به بازسازی دندان ها کمک می کند. اگر میزان کافی آب به بدنتان برسانید، و کمتر شکلات و آبنبات بخورید، مطمئن باشید که دندانهایی سالم خواهید داشت.

5. نوشیدن آب زیاد ضرر دارد
نوشیدن میزان معین آب در روز ضروری است اما نیازی به زیاد کردن این میزان نیست. کاری که باید بکنید جبران میزان آبی است که از دست می دهید. یک فرد متوسط روزانه حدود 2 تا 3 لیوان آب از تنفس، و 1 لیوان دیگر از طریق عرق کردن از دست می دهد. اگر 3 تا 4 لیوان نیز به طور تقریبی از طریق ادرار دفع کند، بدن حدوداً به 8 لیوان در روز آب نیاز پیدا می کند. شما باید همان میزان آبی که در روز از دست داده اید، را برای بدن دوباره تامین کنید نه بیشتر. اگر بیشتر از میزان مورد نیاز آب به بدن برسانید، تعادل سدیم در بدن از بین می رود که منجر به مشکلات گوارشی، حملات ناگهانی و حتی بیهوشی می شود.   


یازده فایده نوشیدن آب

• كاهش وزن
نوشيدن آب كمك مي كند كه وزن بدن كاهش يابد چرا كه تركيبات جانبي ناشي از چربي ها را مي شويد. نوشيدن آب اشتها را كم مي كند و ميل شما براي خوردن را متوقف مي نمايد. پس كمتر مي نوشيد. علاوه بر اين، آب كالري صفر دارد.  • درمان طبيعي سر درد
به از بين بردن سر درد و دردهاي پشت بر اثر كم شدن آب بدن، كمك مي كند. دليل اصلي سر درد هم همان از دست دادن آب بدن مي باشد.

• جوانتر خواهيد بود
پوستي شاداب خواهيد داشت.زماني كه پوست شما آب دار باشد، شما جوانتر به نظر خواهيد رسيد. آب كمك مي كند كه بافت هاي پوست مجددا ساخته شوند، پوست مرطوب شود و الاستيسيته آن افزايش يابد.

• بازدهي در محيط كار افزايش مي يابد.
حجم زيادي از مغز شما از آب تشكيل شده است. علاوه بر اينكه خوردن آب باعث مي شود كه شما بهتر فكر كنيد، باعث مي شود كه هوشيارتر باشيد و بهتر تمركز كنيد.

• فعاليت بدنيتان را افزايش مي دهد.
نوشيدن آب دماي بدنتان را تنظيم مي كند شما احساس انرژي بيشتري مي كنيد، زماني كه در حال نرمش هستيد و همچنين تغذيه عضلاتتان بهتر مي شود.

• كمك كردن در هضم غذا و جلوگيري از يبوست.
خوردن آب به دليل بالا بردن متابوليسم بدن در هضم غذا كمك مي كند. فيبر و آب دست به دست هم داده و حركت روده شما را راحتتر مي كند.

• رگ به رگ شدن و گرفتگي عضلات كمتر مي شود.
آب رساني مناسب به بدن باعث مي شود كه مفاصل و عضله هاي شما روغن كاري شود و شما گرفتگي و رگ به رگ شدن كمتري پيدا مي كند.

• كمتر مريض مي شويد و احساس سلامت مي كنيد.
نوشيدن مقادير زيادي آب باعث مي شود در مقابل آنفولانزا مقاومت كنيد و ساير امراضي مثل سنگ كليه يا سكته قلبي به دور باشيد. از ليمو و آب براي درمان بيماري هاي تنفسي و مشكلات روده اي، روماتيسم، دردهاي آرتروز و ... استفاده مي شود همچنين از فوايد ديگر آب مي توان به افزايش ايمني بدن اشاره كرد.

• از بين بردن خستگي
آبي كه وارد بدن مي شود، باعث مي شود كه مواد سمي و مواد زائد از بدن شسته شود و از بدن خارج گردد. اگر بدن شما دچار كمبود آب شود، قلب شما، بطور مثال، بايد خيلي سخت كار كند تا بتواند به همه سلولهاي بدن اكسيژن رساني كند، پس كليه ارگان هاي حياتي بدن شما خسته خواهند شد و در نهايت شما نيز خسته مي شويد.

• حوصله خوب
زماني كه بدنتان احساس خوبي داشته باشد روح شما نيز احساس خوبي پيدا مي كند.

• كاهش احتمال سرطان
در رابطه با سيستم هضم، برخي تحقيقات نشان داده كه نوشيدن مقادير زيادي آب، خطر ابتلا به سرطان مثانه و روده بزرگ را كاهش مي دهد. آب تمركز سلول هاي سرطان زا را در اوره كم مي كند و آن هم به دليل رقيق كردن اوره است. لذا زمان تماس اوره با پوشش مثانه كاهش مي يابد.  

آب بخورید، سالم بمانید!
آب برای بدن شما ضروری است، و بدون آن فعالیت های بدن شما دچار مشکل می شود. پس اطمینان یابید که میزان کافی آب به بدنتان برسانید تا سلاامتی بدنتان تامین شود. از فواید و اثرات شگفت انگیز آب می توان به هفت مورد اصلی زیر اشاره کرد: افزایش انرژی بدن
شما در بسیاری از مواقع بدون اینکه کاری انجام داده باشید احساس خستگی می کنید، علت این خستگی ممکن است کمبود آب بدن باشد. آب باعث انتقال اکسیژن و سایر مواد غذایی به سلول های بدن می شود و کمبود آن باعث اختلال در رسیدن این مواد به سلول ها می شود. اگر بدن شما به اندازه کافی پر آب باشد، قلب شما نیز مجبور نیست برای رساندن خون به نقاط مختلف بدن، با شدت بیشتری کار کند.

حفظ تناسب اندام
اگر به دنبال کاهش وزن هستید، بدانید که آب باعث افزایش متابولیسم بدن می شود و باعث می شود احساس سیر بودن به شما دست دهد. بنابراین سعی کنید به جای نوشیدن نوشیدنی های پر کالری، آب بنوشید. همچنین چنانچه شما یک لیوان آب یخ بنوشید بدن شما بایستی این آب را گرم کند، در نتیجه مقداری از این گرمای مورد نیاز را از سوزاندن چربی ها به دست می آورد.

کاهش استرس
۸۵ درصد بافت مغز را آب تشکیل می دهد. به هنگام تشنگی، بدن و مغز، برای انجام فعالیت های خود با فشار و استرس مواجه می شوند. برای کاهش سطح استرس، همیشه به هنگام کار یک لیوان آب بر روی میز خود داشته باشید و یا به هنگام ورزش، یک بطری آب به همراه داشته باشید تا با استرس کمتری به فعالیت بپردازید.

جلوگیری از گرفتگی عضلات
نوشیدن آب باعث می شود که عضلات کمتر دچار گرفتگی شوند و اکسیژن رسانی کافی و پاک سازی سموم از آنها راحت تر انجام شود. همچنین آب بعنوان یک روان کننده در مفصل ها عمل می کند. هنگامی که بدن شما آب کافی داشته باشد، می توانید با قدرت بیشتر و با مدت زمان بیشتری کارهای بدنی را انجام دهید.

تغذیه پوست
خطوط ریز و شیارهای پوست به هنگام کمبود آب، بیشتر و عمیق تر می شوند. نوشیدن آب باعث چاق تر شدن سلول های پوستی و کاهش چین و چروک و جوان کردن پوست می شود. همچنین آب باعث بهبود بخشیدن به جریان خون در پوست می شود و پوست را از وجود ناخالصی ها پاک می کند و امکان تغذیه بهتر پوست را فراهم می کند.

بهبود کارکرد دستگاه گوارش
آب نیز همانند فیبرها باعث بهبود کارکرد دستگاه گوارش می شود. آب باعث تسهیل حرکت محتویات دستگاه گوارش در طول مسیر آن می شود. همچنین جذب بعضی از مواد معدنی از دستگاه گوارش با کمک مولکول های آب انجام پذیر است.

کاهش خطر ابتلا به سنگ های کلیه و مثانه
با کاهش نوشیدن آب، خطر ابتلا به سنگ های مجرای ادراری افزایش می یابد. آب باعث رقیق کردن نمک ها و مواد معدنی موجود در ادرار می شود و مانع از تشکیل کریستال های سنگ های مجرای ادراری می شود. سنگ های کلیه و مثانه در ادرار رقیق نمی توانند شکل بگیرند، بنابراین خطر ابتلا به این عارضه های دردناک کاهش می یابد.   

زمان های صحیح آب خوردن :
با زمانبندی صحیح آب خوردن اثر آن را در بدن خود بالا ببرید
دو لیوان آب (بعد از بیداری) کمک می کند به فعال کردن ارگان های داخلی
یک لیوان آب (۳۰ دقیقه قبل از غذا) کمک می کند به هضم راحت غذا
یک لیوان آب (قبل از گرفتن حمام) کمک می کند به کاهش فشار خون
یک لیوان آب (قبل از خواب) به منظور جلوگیری از سکته مغزی یا حمله قلبی  

 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

Iran, Islamic Republic of
ای ول عالی بود.
Iran, Islamic Republic of
سلام من دانشجوی پزشکی ام.ازتون درخواستی داشتم.من مشغول انجام پروپوزالی هستم که ره رفرنس این ازلاعات شما اختیاج دارم.اگه زحمت بکشین و به ایمیل بفرستین خیلی خیلی ازتون ممنون میشم.
سلام.واقعا مطالب جالبی بود خیلی ممنون .من الان 2 روزه شروع کردم به خوردن آب و 8لیوان در روز میخورم واقعا احساس خوبی دارم ومشکل یبوستم هم برطرف شده
طاهری
United States
lمتشکریم استفاده کردیم
پرهام
جالب بودممنون
سارا
سلام من 31 ساله هستم تا حالا هم هيچ وقت آب مصرف نميكردم خيلي كم شايد يك يا دوليوان ر روز ولي مصرف چاي زياد داشتم ،پوستمم به شدت خشكه وچروك افتاده اين آب خوردن اونم 8 ليوان در روز ميتونه تاثيري تو رفع اين مشكل داشته باشه؟و اينكه منظورتون از 8 ليوان چه نوع ليوانيه ؟ يه جاي ديگه خوندم گفته بودن 8 فنجان؟ من دو سه روزه شروع كردم به آب خوردن وتقريباً ميشه گفت معادل4 بطري آب معدني كوچيك آب ميخورم كافيه؟ولينكه طعم آب رو دوست ندارم ميشه همه آب مصرفيه من كمي طعم دهنده مثل آب ليمو يا كمي شربت داشته باشه كه طعمش عوض بشه؟ جواب بديد ممنون ميشم
نسیم
Iran, Islamic Republic of
سلام منم نمیدونم منظورازلیوان چه لیوانیه
كسري
بدك نبود
سلام ممنون از اطلاعاتتون ولی من شنیدم که :ناشتا نوشيدن باعث امراض عصبى و رخوت و طپش قلب مى شود.
خسته نباشید.
سوگند
United Kingdom
دقیقا همینطور است ایرانی ها تمایلی ندارند به گفتن مضرات یک عمل فقط از فواید آن نام می برند .. من دو سه روز است به توصیه همین سایتها ناشتا دو لیوان آب ولرم می خورم برای باصطلاح سم زدایی بدن اما چند روز است که مضراتش را بیشتر از فوایدش احساس می کنم طپش قلب در تمام روز خستگی صبح بعد از نوشیدن آّب ... تنگی نفس در طول روز و درد قلب از علائم آن است که مجبور شدم در سایت جستجو کنم مضرات نوشیدن ناشتای آب که دقیقا آمد که به قلب و کبد آسیب جدی وارد می کند!!!
Iran, Islamic Republic of
دوست عزیز لطفا شما آب را نشسته و جرعه جرعه مصرف کن
و در صورتی که عادت به مصرف آب نداری از کم شروع کن روز اول یه استکان و روز بعد یه لیوان بعد دو لیوان
اینطوری از مزایاش بیشتر استفاده میکنی البته اگه چن قطره لیموی تازه هم داخل لیوانت استفاده کنی عالیه
Dorna
Iran, Islamic Republic of
شما حتما مشکلی دارید برید دکتر ،ما خانوداگی ۴ سال که داریم صبح ناشتا آب وررم می خوریم نه تنها بد نشدیم بلکه حالمون خیلی خوب شده!!!!!
مریمT
United Kingdom
سلام عالی بود .ولی لطفا به من ایمل بدید.من هرشب شام هم خوردم ولی بازم چند بار نصف شب از خواب بیدار میشم وخیلی گرسنه هستم ...به دلیل جلوگیری از چاقی کمی آب میخورم البته گاهی هم کمی بسکیویت یایه میوه./ایا این آب خوردن ضرر نداره.ممنون.البته وزنم هم متعادله.
آوا
United Kingdom
عالی بود مرسی
رضابنده اي
Iran, Islamic Republic of
بسم الله الرحمن الرحيم
من تست كردم
آب خوردن واقعا تاثير خوب روي بدن داره
tahmine
Iran, Islamic Republic of
سلام.خسته نباشیدواقعاعالی بود.ممنون اززحماتتون.فقط1سوال.شماگفتیدروزی8لیوان اب..خب این زمانبندی اب شامل خواب ظهرهم هست که قبل و بعدان اب بخوریم؟؟
زامیاد
Estonia
بله منظورم هربارکه می خوابید
مهدی دانش فر
Iran, Islamic Republic of
باسلام بسیار مطلب آموزنده و خوبی بود .به آرزوی خشبختی
سپیده
Iran, Islamic Republic of
بد بود
رحیم
لیوان از بچه بزرگ است
اکرم کریمی
Iran, Islamic Republic of
با سلام و درود فراوان
من چند ماه پیش سنگ کلیه داشتم که به حمدالله دفع شد . مطالب شما بسیار مفید بود واقعاً ممنون
علی باوی
Iran, Islamic Republic of
سلام علیکم.. درقرآن کریم خداوند متعال می فرماید..وجعلنامن الماء کل شئٍ حی..از آب همه چیز رازنده گردانیدیم..ودرایه ای دیگر می فرماید...کلوا واشربوا ولا تُسرفوا.. بخورید وبیاشامید ولی اسراف نکنید.. اسراف یعنی پرخوری نکنید .. وکلاًدر زندگی خوردن واشامیدن هدف نیست.وسیله است برای رسیدن به هدف کمال..والسلام علیکم
الهام.
Romania
نوشیدن اب از ائمه ما هم ذکر شده در رژیم درمانی من هم ۴لیوان اب هنگام اذان صبح به فاصله یک دقیقه هست ...البته از اداب نوشیدن آب در حالت چشیده نوشیدن ان هست ....خوردن اب به صورت سر کشیدن و قلوپ قلوپ نوشیدن مذموم هست و البته طب امروز هم به این مطالب صحه گذاشته
hamid
United States
slm...aqa vaqean mamnonam azaton.....komakam kardid be khaylia sabt knm abe ziadi mozere....moafaq bashid.
Aref
Iran, Islamic Republic of
سلام رفقا ب جای چای مثل من هر روز آبجوش بخورید از چای بهتره و آب هم میده
محمد حسن زاده
Iran, Islamic Republic of
ممنونم از مطالب مفید شما
سحر
Iran, Islamic Republic of
سلام من ۵روزی هست آب زیاد میخورم ،جوشهام از بین رفت!
نیک صفات
Iran, Islamic Republic of
ضمن عرض سلام وخسته نباشید بسیار خوب وجامع بود آستانه لازم را بردم متشکرم
فریبا جوان
Germany
اطاعات کامل وجامع است متشکرم
محمد
Iran, Islamic Republic of
واقعا عالی بود
محمد باقر
Iran, Islamic Republic of
والا ما اخرش نفهمیدیم اب خوردن ناشتا خوبه یا بد ی سایت پزشکی میگه خوب ی سایت پزشکی میگی بد مجله سلامت میگه خوب ایسنا میگه بد
منکه نفهمیدم بالاخره خوبه یا بد
Iran, Islamic Republic of
آب ولرم
امیر
Iran, Islamic Republic of
ولامنم دنبال ای بودم ایااب بادل ناشتاخوبه یابد
سعيد
Iran, Islamic Republic of
سلام ، ممنونم از اطلاعات مفيد شما، از شما خواهشي داشتم ، من ٤٤ سال سن مرد هستم قدم ١٨٨ ميباشد ، ايا نياز روزانه بدن من هم همان هشت ليوان ميباشد؟ لطفا ، خواهش ميكنم جواب بدهيد ، سپاس
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
سلام من حدود دو ماه است که به رکتر های مختلف میروم و هیچ پاسخ مطلوبی نگرفتم اولین مشکلی که در اثر کمبود آب من به آن مبتلا شدم خشکی چشم هایم بود که فکر میکردم چون زیاد توی کامپیوتر رفتم چشمهای من ضعیف شده من دکتر های چشم پزشکی مختلفی رفتم که یکی میگفت تو باید عینک بگیری ودیگری میگفت تو سالمی ولی من بلخره عینک گرفتم وقتی که عینک گرفتم و زدم اصلا خوب نشودم تازه بلکه درد های بیشتری را هم گرفتم مثل یبوست کیپ شدن دماغم دوبینی سر درد های خیلی شدید احساس مورمور در بدنم که فکر من را به خود مشقول کرده بود و گرفتگی عضلات و لرزش دست ها وپا هایم من دهنم خشک شده بود ولی نمی دانستم آنها همه فقط فقط با آب خوردن حل می شود من در طول دو روز حدود 100لیوان آب خورم تا اینکه من دارم روبه بهبودی پیش میروم این یک امتحان بزرگ بود من قدر تمام نعمت های خداوند که در بدن انسان قرار داده و اگر که یکی از آنه دچار اختلال شود کل بدن از کار می افتد را حال درک میکنم ومیدانم بیاید تا از اسراف این نعمت بزرگ جدا خوداری کنیم این مشکلاتی که گفتم تنها نیمی از مشکلات بود که من داشتم پس باز تکرار میکنم قدر این نعمت را بدانید ونگزارید بدنتان دچار کم آبی شود ممنون از سایت خوبتون.
وحید
Iran, Islamic Republic of
سلام من ۲۹سالمه ده روزه عمل جراحی ران کردم وداخل رانم پلاتین گذاشتن الان دوسه روزی هست که تب خیلی شدید وسرگیجه وحالت تهوع دارم اصلا میلی به غذا ندارم فقط دوس دارم مایعات بخورم دکترم هم گفته اب زیاد بخور ,حالا سوال من اینه من روزی چقدر اب ومایعات بخورم خیلی زیاد اب بخورم ضرر داره ایا ؟خواهشنا کمکم کنید حالم خوب نیست
مایکل
Romania
سلام خدا شفا بده ایشالا

روزی 10یا 12لیوان مصرف کن داداش
Iran, Islamic Republic of
وای روزی چند لیوان؟نباید زیاده روی کرد چون باعث مشکلات جدیدی میشه. آب هم باید ولرم باشه
طراحی سايت
United States
یسیار عالی ممنون
امیر
Iran, Islamic Republic of
خوب بود
shahin
Iran, Islamic Republic of
واقعا بیست بود.
مهتاب صميم
Iran, Islamic Republic of
سلام من ٢٧ ساله هستم چند روزي مي شود از ماهانه ام گذشته و دچار كم آبي واسهال خفيف شدم خيلي دوست دارم چه چيزي بخورم كه دچار نشوم
Iran, Islamic Republic of
سلام
حضور شما خانمی هستم که طبق نظرکارشناسی روزانه قبل ازصبحانه چهارلیوان آب می نوشم تحمل می کنم بعد ازیکساعت صبحانه می خورم سوال دارم آیااین روش خوب است یا نه یابرایم خطردارد50ساله هستم
حمیدی
Iran, Islamic Republic of
با عرض سلام .اسفند ماه سال گذشته سرما خوردم و سوزش گلو پیدا کردم هرچه دارو مصرف کردم تاثیر آنچنانی نداشت .دکتر برونشیت تشخیص داد خیلی ترسیدم با یک سرفه غرش سینه ام شروع میشد . صدام بم شد و سنگین تا ششهریور ماه حالت سردرد و سنگینی بدن و تنگی نفس داشتم لذا همه جور مبارزه با این درد را شروع کردم .شش روز فقط آب خالی خوردم دارو را کنار گذاشتم سپس هشت روز دیگر فقط اب خالی خوردم خیلی بهم فشار اومد و الان یک ماه از چهار ماه آبدرمانی به روش ژاپنی را در حال اجرا هستم و با آب درمانی یبوست مزمن و دانه ای که در انتهای مقعدبود کاملا بر طرف شده با غذا خوردن احساس سنگینی ندارم و بسیار ریلکس و راحت هستم و امیددارم با طی 6ماه آبدرمانی ژاپنی تمامی آثار برونشیت و ناراحتی گلو و سینه را به لطف خدا بر طرف شود
ماشاالله کیخایی
Iran, Islamic Republic of
فقط میتوانم ب شما دعا کنم بسیار سود مند و مفید موفق باشید
پرنیا
Germany
سلام من۱۱ساله هستم به ما که پیک بهاری دادند جزء تحقیقم بود اطلاعات خیلی خوبی دریافت کردم ودرتحقیقات مدرسه نفر اول شدم
با تشکر پرنیا
خنده رد
Germany
به نام خدا
امتحان کردم...
خوبه
مهدیس
Iran, Islamic Republic of
سلام. دوستان عزیز من الان چندین ماهه روزی سه لیتر اب میخورم. اوبش سخت بود ولی بدنم کم کم عادت کرد. من مشکل IBS و یبوست و شن کلیه داشتم. گرفتگی عضلات و سردرد داشتم. پوستم خشک بود. و صورتم لاغر. اما از زمانی ک اب درمانی رو شروع کردم تمام این بیماری هام کاملا خوب شده و پوستم ب قدری پر و صاف و سفید شده که همه بهم میگن چیکار کردی. بهتون توصیه میکنم همیشه یه بطری 1.5 لیتری پر از اب کنید و بزارید کنارتون. اینجوری هی ناخوادگاه اب میخورید. یعنی من معجزه اب درمانی رو دیدم. خدایا شکرت بخاطر این نعمت بزرگت... اب مایه حیات است.
امید
Iran, Islamic Republic of
بسیار عالی،ادمین عزیز بی نهایت ممنون،من روزی 15 لیوان آب میخورم
Iran, Islamic Republic of
عزیزم این میزان خیلی زیاد نیست ؟ ممکنه مشکل دیگه ای خدای نکرده براتون پیش بیاد
حسام الدین
Russian Federation
سلام از نوع دوستی شما تشکر میکنم.مرحوم دکتر باتمان قلیج سلهای دور راجع به این موضوع مفصل کتاب نوشتن و در بند بیماران بسیاری را از این طریق درمان نمودند.
هدیه
Iran, Islamic Republic of
به نظر من خوردن آب در روز خیلی خوب و برای سلامتی بدن مفید و اکسیر جوانی است من قبلا آب نمی خوردم ولی از وقتی با خواص اسرار آمیزش آشنا شدم روزی 10 لیوان آب می خورم ولی نکته ای مهم اینجاست که نباید سر ناهار یا شام آب بخوریم چون باعث چربی کبد و سرطان میشودپس 1ساعت قبل یا بعد از غذا بخوریم
X20
Iran, Islamic Republic of
پروردگارا ...
به امید رحمتت درگاهت را می كوبم
و به امید پناهت به‌ درگاه كرمت روی می آورم
به سوی تو می آیم از هر آنچه كه مرا از تو دور می كند ..
Being a family means you are a part of something very wonderful. It means you will love & be loved for the rest of your life.
سعیید
Iraq
خیلی مقاله جالبی بود دستتون درد نکونه من چند سالی است شب بقل ازخاب 2لیوان اب میخورم بعد از یک ساعت بیدار میشوم برای دست شویی وهربار دوباره یک لیوان میخورم
رضا
Iran, Islamic Republic of
سلام من كلا اهميتي به آب آشاميدني نميدادم و تا تشنه نميشدم سمتش نميرفتم و هميشه يك حس كرختي و بي حالي و سنگيني كه انگار غلظت خون پيدا كرده باشم بهم دست ميداد يك هفته هست كه شروع كردم طبق برنامه آب مصرف ميكنم و حتي روزي ٤ ليتر مصرف هم داشتم ولي تقريبي روزي ٣ ليتر اب مصرف ميكنم طبق برنامه و ميتونم بگم ديگه خبري از ضربان قلب بالا ي ١٠٠ bpm و حس بي حالي و سنگيني و كرختي نيست و سرحالي مطلق و بسيار دلچسب پيشنهاد ميكنم به همه دوستان كه اين روش رو پيش بگيرن من كه خيلي جواب گرفتم اما چون من فعلا هدفم سم زدايي بدن هم هست يك مقدار دارم بيشتر اب مصرف ميكنم حدود روزي ١٠ الي ١٣ ليوان ٢٠٠ الي ٢٥٠ ميلي ليتري
احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
معنویت در حل مشکلات روانی بیرون‌زاد راهگشاست
تعریف و طبقه بندی کودکان استثنایی
اعلام ضوابط کارورزی، برگزاری کارگاه و دوره‌های توانمندسازی روانشناسی
نمی توانی به عقب برگردی و شروع را عوض کنی، ولی می توانی از جایی که هستی آغاز کنی و پایان را عوض کنی...