شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - 13 Aug 2022
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۱ دی ۱۴۰۰ / ۰۸:۵۴
کد مطلب: 56783
۱

محتوای درسی «مدارس استعدادهای درخشان» در اختیار تمام دانش آموزان قرار می‌گیرد

محتوای درسی «مدارس استعدادهای درخشان» در اختیار تمام دانش آموزان قرار می‌گیرد
الهام یاوری در آیین تجلیل از دانش‌آموزان برگزیده مدارس سمپاد استان بوشهر، اظهار کرد: عمومی سازی محتوای مدرسه‌های سمپاد برای تقویت مشارکت بین این دانش آموزان و سایر دانش‌آموزانی که از استعداد خوبی برخوردار هستند از مهم ترین رویکردهای این سازمان است که در آینده نزدیک انجام می‌شود. در همین ارتباط همه کلاس‌های درس دوره اول متوسطه ضبط شده و به زودی در اختیار همه دانش‌آموزان کشور قرار داده می‌شود.

وی ضمن اشاره به تولید الگوی آموزش و پرورش کارآمد و قابل تعمیم افزود: سمپاد می‌خواهد دیوارهای بین خود و سایر مدارس را برچیند تا در یک تعامل دوسویه تمامی مدارس از این الگوی ارائه شده بهره مند شده و رشد و توسعه یابند.

یاوری گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری دوره‌های آموزشی المپیادهای علمی برای استفاده تمامی دانش‌آموزان صورت گرفته است و در این راستا تولید دوره‌های آموزشی المپیادهای علمی در تمامی ١٢ رشته موجود با بهره‌گیری از ظرفیت بهترین استادان کشوری به زودی آغاز خواهد شد و با هماهنگی‌های صورت گرفته از طریق صدا و سیما پخش خواهد شد.

وی با تأکید بر این که دانش‌آموزان سمپاد تک ساحتی نیستند، بیان کرد: برنامه‌های فرهنگی، هنری، قرآنی و ادبی برای دانش‌آموزان استعدادهای درخشان در کنار سایر برنامه‌های درسی آنان ارائه می‌شود و حضور چشمگیر این دانش آموزان بیانگر استقبال آنان از این برنامه‌ها است.

وی ادامه داد: در زمان حاضر مطابق استاندارد جهانی ۲درصد جمعیت دانش‌آموزان کشور در مدرسه‌های استعدادهای درخشان مشغول به تحصیل هستند و این سازمان برنامه‌ای برای پوشش درصد بیشتری از دانش‌آموزان در این مدرسه‌ها ندارد.

یاوری گفت: در زمان حاضر قریب به ۱۲۰هزار دانش آموز در مقطع اول و دوم متوسطه دختران و پسران در ۶۸۰مدرسه در رشته‌های تجربی، انسانی و هنرستان (در قالب سمپاد مهارتی) مشغول به تحصیل هستند.

وی در باره مدرسه‌های سمپاد مهارتی گفت: دانش آموزانی که در مدرسه‌های سمپاد مهارتی تحصیل می‌کنند به سمت حضور و مشارکت در جشنواره ها و مسابقه‌های بین المللی سوق داده می‌شوند و موفقیت آنها به سایر دانش آموزان نشان داده می‌شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، یاوری افزود: تلاش می‌شود به دانش آموزان سمپاد ثابت شود با حرکت درست در مسیر مهارتی، افراد می‌توانند همانند سایر عرصه‌های علمی موفقیت‌هایی کسب کنند.

شایان ذکر است؛ در این آیین از ۶۰دانش آموز برگزیده در مسابقه‌های علمی، فرهنگی، هنری، پژوهشی و فناوری تقدیر شد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چرا باید روانشناسی بخوانیم؟/ اشتغال ۹۵ درصدی فارغ‌التحصیلان دکتری
نامه روسای شش انجمن علمی حوزه سلامت روان به رئیس مجلس
سلامت روانِ پزشکان جدید در خطر است
هشدار دانشمندان: مغز انسان برای بیداری در نیمه شب ساخته نشده است
۷ درسی که آدم‌ها یک عمر طول می‌کشد تا بیاموزند!
شما صاحب کدام شخصیت آب‌وهوایی هستید؛ بیزار از باران یا عاشق تابستان؟
آینده ای روشن با انتخابی آگاهانه
اختلال پدوفیلیا چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟
زنان اثرگذار در تاریخ روانشناسی
جدایی یک رویداد نیست یک فرایند است
چگونه از کودک‌مان در برابر پدوفیلی‌ها محافظت کنیم؟
افراد دارای خالکوبی و پیرسینگ، مشکلات کودکی بسیاری داشته‌اند!
خوشبختی یعنی بدست آوردن یک زندگی و تقسیم آن با دیگران!