جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - 2 Jun 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۱ دی ۱۴۰۰ / ۱۳:۲۷
کد مطلب: 56789
۱

خداحافظی ابراهیم خدایی از سازمان سنجش/ معرفی رئیس جدید

خداحافظی ابراهیم خدایی از سازمان سنجش/ معرفی رئیس جدید
متن نامه دکتر ابراهیم خدایی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور که در سایت این سازمان منتشر شده به شرح زیر است:

«همکاران عزیز سازمان سنجش همه شما عزیزان از اهمیت و جایگاه این سازمان آگاهی دارید. اگر نظام دانشگاهی کشور را به مزرعه یا کارخانه ای تشبیه کنیم سازمان سنجش آموزش کشور بذرهای مناسب این کشتزار و مواد اولیه این کارخانه عظیم را با رعایت عدالت آموزشی و قوانین بالادستی معرفی و عرضه می کند. مصداق آن ورود و توزیع دانشجو از اقشار و اقوام مختلف از همه شهرها و روستاهای کشور در دانشگاه ها است.

کسانی که بدون شعار، هیاهو و غوغاسالاری از سر عشق به میهن و نظام جمهوری اسلامی کار و تلاش کرده و می کنند از عمق جان می دانند که تک تک دستاوردهای کشور عزیزمان با خون دل خوردن های بسیار و دردهای بی سروصدا به انجام رسیده است.

سازمان سنجش با بیش از نیم قرن سابقه و کسب اعتماد عمومی مردم ریزبین و دقیق ایران از سازمان های مورد اعتماد مردم و با سرمایه اجتماعی وزین است. از حدود ۹ سال و ۶ ماه پیش که با طی سلسله مراتب اداری مسئولیت سازمان به این جانب محول شد می توانم اعلام کنم با کمک شما عزیزان توانستیم برای بیش از ۴۰ میلیون نفر متقاضی آزمون های ورودی دانشگاه ها، آزمون های حرفه ای و استخدامی را با برنامه ریزی دقیق و منظم برگزار کنیم و بیش از ۱۲ میلیون نفر از شایستگان کشورمان را وارد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کنیم.

بی شک دوست و دشمن به پیشرفت های خارق العاده کشور در حوزه علم و فناوری اذعان دارند و این بدون ورود شایستگان علم و دانش به آموزش عالی میسر نمی شد. این عمل سهم کوچک ما در خدمت به کشور است هر چند عده ای ندانند و نفهمند پروژه برگزاری آزمون با فشار دادن یک کلید صورت نمی گیرد بلکه با تلاش شبانه روزی، برنامه ریزی دقیق و منظم در گستره ملی شکل می گیرد که فقط در یک قلم آن یعنی آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ که بیش از ۱۷۰ هزار نفر عوامل اجرایی در کل کشور در برگزاری این آزمون مشارکت داشتند. همه این فعالیت ها افتخارآمیز است و نشأت گرفته از عشق به کشور و خدمت به کشور می باشد. یقین دارم به لطف الهی تا آخرین نفس هایم این عشق جاودانه خواهد ماند.

تغییر دولت و حق طبیعی دولت جدید جهت ایجاد تغییرات مدیریتی است، با توجه به ضرورت اتمام فرایند اعلام نتایج آزمون ها و سایر فرایندها و نظر وزیر فعلی تا حال حاضر به مدیریت سازمان ادامه دادم اکنون که دوره مدیریت اینجانب به پایان رسیده است بابت فرصت خدمت به نظام آموزش عالی کشور در سال های گذشته و میلیون ها داوطلب گرامی و خانواده ارجمند ایرانی شکرگزار هستم و از همه افرادی که به نحوی در ارتقای حرفه ای بنده نقش داشته اند از صمیم قلب تشکر می کنم و همیشه بابت داشتن همکاران زحمت کش، سالم، صادق و عملکرد روشن و شفاف به خود افتخار کرده و خواهم کرد.

به ویژه برگزاری آزمون های سراسری طی دو سال اخیر و در شرایط سخت کرونایی به تلاش تمام وقت و جهادگونه همکاران سازمان علیرغم هجمه ها و فعالیت های سازماندهی شده عده ای فرایند علم، دانش، تعلیم و تربیت در کشور ادامه یافت، جای تشکر و قدردانی ویژه دارم.» 
رئیس جدید سازمان سنجش آموزش کشور منصوب شد
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی، دکتر عبدالرسول پورعباس را به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور منصوب کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در حکم انتصاب دکتر محمد علی زلفی گل خطاب به دکتر پور عباس آمده است:

جناب آقای دکتر عبدالرسول پورعباس
سلام علیکم؛
 

با توجه به مراتب تعهد، دانش، شایستگی و تجارب ارزنده جناب‌عالی در آموزش عالی کشور به موجب این حکم به سمت «معاون وزیر و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور» منصوب می شوید.

انتظار می رود با پیروی از آموزه های اسلامی، مبانی علمی و روحیه انقلابی و راهبردهای اساسی دولت مردمی و جلب همکاری استادان، پژوهشگران، مدیران و کارکنان (یاوران علمی) گرامی، نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام آموزش عالی ایفا نمایید. انتظار می رود که با توکل به خداوند متعال، ماموریت ها و وظایف آن سازمان را به شرح ذیل به انجام برسانید:

- پیگیری اجرای اسناد بالادستی نظام آموزش عالی در حوزه سنجش و پذیرش دانشجو و مصوبات قدیم و جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی
- برنامه ریزی دقیق، تدوین و اجرای فرایندهای نو برای سنجش و پذیرش دانشجو در کلیه مقاطع و دوره ها
- بکارگیری راهکارهای علمی، کارشناسی و روزآمد نمودن استانداردها در طراحی سوالات آزمون های ورودی مقاطع مختلف و نظارت بر حسن اجرای آزمون بر اساس موازین استاندارد
- اجرای عدالت در سنجش و پذیرش داوطلبان با لحاظ امکانات آموزشی محلی، منطقه ای و همسو نمودن منافع فردی با منافع ملی
- اتخاذ راهبردها و سیاستهای راهبردی پیشگیرانه در اجرای صحیح و دقیق آزمونهای سنجش و پذیرش
- بازنگری و اصلاح جامع سازوکار امنیت آزمونها و برخورد جدی و قاطع و قانونی با تخلفات احتمالی در راستای صیانت از منافع فردی و ملی
- تجزیه و تحلیل و انجام بررسی های آماری نتایج پذیرش ها و آزمون ها
-تعامل و تکامل هم افزا از طریق همفکری، همکاری و هماهنگی با اداره کل آمار، فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی وزارت عتف و موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی
- برگزاری منظم جلسات شورای سنجش و پذیرش و استفاده بهینه از همه ظرفیتهای کارشناسی و اجرایی کشور برای افزایش دقت و ارتقای سطح آزمونها
- تلاش در جهت افزایش سرمایه اجتماعی سازمان با ایجاد و اجرای سیستم و سکوی شفافیت جامع و کامل برای فرآیندها و برآیندهای سنجش و پذیرش و امکان نظارت عمومی و به ویژه نخبگانی بر آنها
- بکارگیری هوش مصنوعی و سیستم کارآمد جهت مشارکت هرچه بیشتر، بهتر و ایمن تر در طراحی و ارایه سوالات آزمونها
- تلاش در جهت تحقق عدالت آموزشی با بررسی دقیق، کارشناسی، امکانسنجی و اجرای طرح انتخاب و پذیرش استاد-محور دانشجویان تحصیلات تکمیلی بجای دانشگاه محور
- تلاش در جهت تحقق اهداف نظام ایده ها و نیازها (نان) و نیاز
-محور کردن پایان نامه ها و رساله های (پارساها) دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری با بررسی دقیق، کارشناسی، امکانسنجی و اجرای طرح پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی با پارساهای کاربردی
-برنامه ریزی و برگزاری کنکور ها و آزمونها براساس زمانبندی دقیق به طوریکه مراحل ثبت نام و حضور پذیرفته شدگان در موسسات آموزش علی طبق تقویم آموزشی انجام بشود .

توفیق روزافزون جنابعالی را در پیشبرد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی و منویات رهبر حکیم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی)، از درگاه پروردگار متعال خواستارم.


گفتنی است دکتر عبدالرسول پورعباس عضو هیات علمی دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر با مرتبه استادی است و از سوابق اجرایی وی می توان به ریاست سازمان سنجش آموزش کشور، ریاست دانشگاه جامع علمی و کاربردی و معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد.

وزیر علوم در نامه جداگانه ای از خدمات دکتر ابراهیم خدایی رئیس پیشین سازمان سنجش در زمان تصدی این مسولیت قدردانی کرد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
معنویت در حل مشکلات روانی بیرون‌زاد راهگشاست
تعریف و طبقه بندی کودکان استثنایی
اعلام ضوابط کارورزی، برگزاری کارگاه و دوره‌های توانمندسازی روانشناسی
شاید باورتون نشه اما دنیا به کوچک‌ترین خوبی‌های شما نیاز داره، خوب بمونید.