چهارشنبه ۲ فروردين ۱۴۰۲ - 22 Mar 2023
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۰ / ۰۷:۲۴
کد مطلب: 56801
۳

اگر می‌خواهید پولدار شوید به این ۱۳ توصیه ساده عمل کنید

اگر می‌خواهید پولدار شوید به این ۱۳ توصیه ساده عمل کنید
آیا تا بـه حال از خود پرسیده‌اید کـه چگونه سریع پولدار شوم؟ یقیناً هر شخصی دوست دارد بدون فوت وقت بـه پول زیادی دست پیدا کند، اما چگونه می‌شود در زمان کم بـه پول زیاد دست پیدا کرد.

کمپانی ویکی هو مجموعه‌ای از متخصصان در زمینه‌های مالی را در اختیار دارد و راه‌های ساده برای پولدار شدن و راه‌های ذخیره و در بعضی زمینه‌ها سرمایه گذاری را ارائه می‌دهد کـه در ادامه بخشی از ساده‌ترین راه‌های پولدار شدن را می‌خوانید.

۱. پس‌انداز کنید
این بدان معنا نیست کـه پول‌های اضافی خودرا جمع و ذخیره کنید بلکه قانون اصلی این نخریدن لوازم اضافه و پیشگیری از ولخرجی اسـت.یعنی زمانی کـه بـه بیرون از خانه می‌روید و در محل عبور خود بـه فروشگاه کفش و یا عطر فروشی می‌رسید آن را ندید گرفته و از کنارش بی‌توجه عبور کنید.

نکته‌ ساده و البته مهم دیگر ذخیره کردن پول‌های خُرد اسـت برای خود قلکی تهیه کرده و مختص پول‌های با ارزش پایین‌تر قرار دهید بعد از مدتی خواهید دید کـه چقدر کمک‌کننده اسـت و یا اگر پول درشت دارید تا حد امکان آن را خُرد نکنید تا بستر خرج کردن آن فراهم نشود.

۲. تعیین کردن بودجه
اول یا آخر هر ماه هر زمانی کـه شـما پول مشخصی را دریافت میکنید همان موقع برایش برنامه‌ریزی کنید و برای خود حتی نقطه‌ی تشویق هم بگذارید کـه اگر بهتر از حد انتظار در دخل و خرجتان عمل کردید می‌توانید بـه تیک‌های موفقیت خود اضافه کنید.

۳. صرفه‌جویی کنید
شعاری اسـت کـه همیشه از طریق تلویزیون و رادیو می‌شنویم، اما همیشه فکر می‌کنیم کـه بـه نفع کس دیگری بـه جز خود ما اسـت، اما اگر دقت کنید پرداخت کننده‌ همین قبوض خود ما هستیم و اگر کمبودی در انرژی‌ها بـه وجود آید قیمت بالای آن‌ها را هم ما باید بپردازیم.

۴. حواستان به خرج کردنتان باشید
زمانی کـه پول شـما داخل کیف پول شماست حواستان بـه این هست کـه چه مقدار از پولتان خرج و چه مقدار از ان باقیمانده اسـت، اما زمانی کـه کارت اعتباری دارید قبول کنید کـه بی‌احتیاط‌تر خرج می‌کنید و این اصلا بـه نفع شـما نیست.

۵. آگاهانه خرج کنید
روی هدفتان تمرکز کنید و فکر و ذکرتان را بـه آن اختصاص دهید آن گونه می‌توانید از وسوسه خرید یک وسیله غیرضروری و هوس آن نجات پیدا کنید و پولتان را متفکرانه و هوشمندانه خرج کنید تا بـه هدفتان نزدیک شوید.

۶. ارائه بهترین خدمات و محصولات
یکی از راه‌هایی کـه اکثر ثروتمندان خودساخته طی کرده‌اند تا بـه ثروت برسند، خدمت بـه مردم اسـت. شـما با ارائه خدمات بـه مردم می‌توانید در ازای این خدمت پول دریافت کنید، هر چه خدمتی کـه ما ارائه می‌کنیم با ارزش‌تر باشد قطعا پول بیشتری بـه سمت می‌آید.

۷. سرمایه‌گذاری
یکی از بهترین راه‌ها برای ثروتمند شدن سرمایه‌گذاری و کار کشیدن از پول اسـت پس بـه جای خرید وسایل پر زرق و برق و چشم و هم‌چشمی با دیگران پولتان را با سرمایه‌گذاری‌های مناسب نظیر خرید سهام، اوراق قرضه و دیگر سرمایه‌گذاری‌های قانونی و سودآور- چند برابر کنید و یا این کـه پولتان در بازار مسکن و یا در طلا و حتی ارز سرمایه‌گذاری کنید.

۸. راه‌اندازی یک کسب و کار
راه اندازی کسب و کار برای خود بهترین روش برای کسب ثروت اسـت، زیرا وقتی صاحب کسب و کار خودتان شدید، بعد از رسیدن بـه سوددهی مناسب می‌توانید با آرامش خیال در زمینه‌های دیگر هم سرمایه گذاری کنید. این قدم منطقی‌ترین روش برای پولدار شدن اسـت، اما کمی زمان خواهد برد.

۹. قبل از شروع یاد بگیرید
قبل از انجام هر کاری، حتی با دوستان و آشنایان خود قرارداد بسته و در مورد جزئیات بـه توافق برسید، زیرا ممکن اسـت آشنایان شـما بـه دلیل نزدیکی بـه شـما هم اندازه خدمت ارائه شده بـه آنها، بـه شـما پول نپردازند.

۱۰. برنامه‌ریزی کنید
اگر در فکر پولدار شدن هستید باید هدف شـما خاص و مشخص شده باشد. شـما با یافتن هدفتان و تمرکز بر روی آن بی‌نظم و شلختگی و بی‌برنامگی را از زندگی خود دور می‌کنید و راه‌های رسیدن بـه این هدف را سرمشق زندگی‌تان خواهید کرد. مثلاً اگر هدفتان اندوختن پول باشد از خرج‌های اضافی چشم‌پوشی می‌کنید و با درایت بیشتر پول خرج خواهید کرد.

۱۱. عاشق کارتان باشید
شـما برای پولدار شدن و رسیدن بـه موفقیت باید عاشق کارتان باشید، اگر بیش از حد بـه کارتان و هدفتان علاقه نداشته و روی آن‌ها تمرکز نداشته باشید مسیر شـما برای موفقیت و پولدار شدن بسیار طولانی و شاید هم بی پایان خواهد بود.

اشتیاق بـه کار را نمی‌توان بـه صورت آگاهانه بالا برد و اگر عاشق کارتان نباشید بـه سختی می‌توان دیدگاه شـما در مورد آن را تغییر دهید. اگر هم نتوانید آن کار را رها کنید باید دلیلی برای دوست داشتن و ادامه کار خود پیدا کنید.

۱۲. قرض نگیرید
برای پولدار شدن حتی برای خرید مسکن و یا سرمایه گذاری نیز پول قرض نگیرید. قرض گرفتن راحت اسـت، ولی پس دادن آن بسیار سخت اسـت پس هیچگاه پول قرض نگیرید.

۱۳. تغییر افکار
پول یعنی رفاه بیشتر، آرامش، فرصت بیشتر و …اصولا در تفکر ثروت، ناآرامی و عدم امنیت جایگاهی ندارد پس این کـه جمع کردن و خرج کردن آن اغلب همراه اضطراب و احساس نا امنی اسـت را دور بریزید.

نکاتی کـه بالاتر گفته‌ایم می‌تواند خیلی کاربردی باشد بـه شرطی کـه موبـه‌مو بـه آن‌ها عمل کنید. مطمئن باشید با مشورت با دیگران و حس اعتماد بـه نفس بالا و تلاش مستمر برای رسیدن بـه هدف بالاخره جواب می‌دهد.
 
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

ویژگی‌های یک برنامه‌ریزی موفق چیست؟!
آیا ۶ ساعت خواب شبانه کافی است
درمان راه حل مدار اضطراب اجتماعی
تفاوت‌های اختلال دوقطبی و اختلال شخصیت مرزی
قاطعیت در تصمیم‌گیری و یا انعطاف پذیری؛ کدام راه‌حل بهتری است؟!
معیارهایی برای انتخاب یک مرکز مشاوره روا‌‌نشناسی ایده‌آل!
چه چیزی ما را در زندگی بیشتر شاد می‌کند؟/ نتایج تحقیقات را بخوانید
تخلیه عاطفی چیست و انواع آن
قرص کاهش استرس سخنرانی و کنفرانس+ عوارض
چرا برخی زنان اقدام به خودکشی می کنند؟
مغز چگونه تصمیم می‌گیرد به چه چیزی فکر کند؟
کدام غذاها برای کودکان بیش‌فعال مناسب است؟
شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!