کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

ترفند جذب شخصی که از شما متنفره

21 دی 1400 ساعت 3:32

گاهی اوقات بنابر برخی دلایل ممکن است باعث شویم که دیگران از ما متنفر شوند. در این مواقع باید چگونه فرد آزرده خاطر که از ما متنفر است را به خودمان جذب کنیم؟


چطور افرادی که از شما متنفرند جذب شما می شوند؟
شما هرگز نمی توانید کسی را در جهان مجبور کنید که دوست تان داشته باشد اما گاهی اوقات در شرایطی قرار می گیرید که به یک نفر خیلی نیاز دارید یا می خواهید که او به هر دلیلی در کنارتان باشد. فرقی ندارد که این شخص همکار، رئیس، دوست یا هر کس دیگری باشد. در هر صورت این شرایط را به سختی سپری خواهید کرد اما ارزش دارد که راهکارهایی را امتحان کنید تا ذهنیت این افراد را تغییر دهد اما به نظر شما چگونه باید این کار را انجام داد؟

با ما در این بخش همراه شوید تا به پاسخ مناسب برسید.
متوجه شوید که آیا واقعا این افراد از شما تنفر دارند
تنفر یک احساس بسیار قوی است و در کمتر کسی اتفاق می افتد. آیا واقعا این فرد از شما متنفر است یا شما از او توقع بیش از حد دارید؟ اگر می خواهید متوجه این موضوع شوید، علائم زیر را در این شخص بررسی کنید که نشان دهنده تنفر از شماست: 
 
این شخص عمدتا سعی می کند که زندگی شما را سخت تر کند. به عنوان مثال محل کارتان را به هم می ریزد، یا کارهایی انجام می دهد که نقطه ضعف شماست. 

حتی زمانی هم که می خواهید با او صحبت کنید، از مکالمه با شما طفره می رود و جواب تان را نمی دهد. 
همیشه پشت سر شما بدگویی می کند. 

زبان او با شما بسیار خشن است و حتی توهین هم می کند. 

با شما بسیار بد صحبت می کند اما با دیگران بسیار مهربان است و زمانی که شما را می بیند، ناگهان عوض می شود و رفتارش منفی می گردد. 
 
حال به دنبال دلیل تنفر آن شخص از خودتان باشید
از خودتان بپرسید به نظرتان چرا این اتفاق افتاده است ؟ رفتار خودتان را با این شخص تجزیه تحلیل کنید و ببینید هنگامی که مقابل هم قرار می گیرید، چگونه برخورد می کنید؟ اگر احساس می کنید که تنفر آن شخص از شما خیلی زیاد نیست و هنوز هم فرصت دارید، اقدامات زیر را به انجام برسانید: 
 
اگر آن شخص در حضور شما احساس راحتی ندارد، به او بگویید که مشکلی نیست. ما می توانیم در آینده دوستان بهتری برای هم باشیم. من متوجه شدم که تو ترجیح می دهی با من صحبت نکنی اما به نظر نمی رسد که مرا دوست نداشته باشی و درموردم کنجکاو نباشی. 

اگر او دلیل مشکلات را با شما مطرح کرد، بگویید خوشحالم که متوجه موضوع شدم. سعی می کنم که رفتارم را تغییر دهم و فلان کار را انجام ندهم. اگر رفتار شما تغییر کرد و این فرد هم دیگر اقدامات کلافه کننده ای را انجام نداد، به او احترام بگذارید و بابت این کارش تشکر کنید. 

اگر دلیلی که آن شخص برای شما آورد اصلاً منطقی نبود، آن را بپذیرید و به این فکر کنید که همه انسان ها عالی و کامل نیستند و از آن عبور کنید و بهتر است که در مورد روابط، وقت خود را هدر ندهید، زیرا نمی توانید بدون منطق ، رابطه ای را پیش ببرید. 

اگر دلیل آن شخص این بود که بدون هیچ دلیلی به شما علاقه ندارد، بهتر است این موضوع را بپذیرید که بعضی از افراد نمی توانند بعضی از اشخاص خاص را دوست داشته باشند و این مسئله هیچ ربطی به شخص شما ندارد و قرار نیست تلاش کنید.

به تعاملات خودتان در گذشته نگاهی بیندازید
آیا ناخواسته به این فرد توهینی کرده اید؟
آیا کاری را که او دوست نداشته در مقابلش انجام داده اید؟
آیا باعث خجالت و شرمندگی او شده اید؟ 
همه این اتفاقات می تواند عاملی برای دوری آن فرد از شما باشد. پس سعی کنید به تعاملات خود در گذشته با او بیشتر توجه کنید. 

به دنبال حل مسئله باشید
زمانی که متوجه مشکل شدید و علت را فهمیدید ، باید تلاش کنید که آن را برطرف کنید
قرار نیست که با آن فرد بجنگید، فقط کافی است لبخند بزنید.
هر زمان که نیاز بود، عذرخواهی کنید و برنامه ریزی کنید تا دفعه بعد رفتار بهتری داشته باشید.
به او بگویید که می دانید اختلاف نظر ها زیاد است اما می خواهید مسیر خوبی را در کنار او طی کنید.
به او احترام بگذارید و سعی کنید شرایط را بهبود بخشید. 

بپذیرید که همه قرار نیست شما را دوست داشته باشند
اگر این قضیه را بپذیرید، احساس راحتی بیشتری خواهید داشت. قرار نیست که شما با تمام مردم کره زمین رابطه خوبی داشته باشید. هیچ راهی هم برای تغییر عقیده کسی که بی دلیل دوستتان ندارد وجود ندارد. پس بپذیرید بعضی از انسان ها هستند که به هر دلیلی نمی توانند با شما کنار بیایند و شما هم نمی توانید کاری از پیش ببرید و باید از این مسئله عبور کنید. 

به دشمن خود دست دوستی بدهید
هیچ کس نمی خواهد که در حق دیگری بدی کند. شما باید سعی کنید عکس العمل خوبی برای طرف مقابل باشید. به دنبال راه های حمایتی از این شخص بگردید و مهربانی خود را به او نشان دهید. نقاط قوت او را نیز یادآور شوید. کار های کوچکی انجام دهید که نشان می دهد به علایق او توجه می کنید، همه این اقدامات، نگاه او را نسبت به شما تغییر خواهد داد. 
به عنوان مثال اگر او در ساعت نهار چیزی برای خوردن نداشت، مقداری از نهار خود را با او به اشتراک بگذارید.
اگر برای دیگران لطیفه تعریف کرد، حتماً شما هم بخندید.
اگر با خشم و عصبانیت به شما پاسخ داد، آرامش خود را حفظ کنید.
حالت تدافعی نگیرید و به او توهین نکنید. 

از او کمک بگیرید
مطالعات نشان می دهد کمک کردن به شخص دیگر باعث حس بهتری نسبت به آن شخص می شود. سعی کنید درخواست های کوچکی از او داشته باشید که او قادر به انجام دادنش باشد. همین باعث می شود که نسبت به شما حس خوبی پیدا کند و دیگر قصد آزار و اذیت شما را نداشته باشد. 

چندین بار با او حرف بزنید
اولین قدم را باید خودتان بردارید. می توانید او را به یک چای یا دیدن یک فیلم دعوت کنید و از او بخواهید که کار مشترکی با هم به انجام برسانید  سپس در این مکالمه از او در مورد روز های هفته اش بپرسید ف به عنوان مثال: 
اوضاع زندگی او را جویا شوید.
بیشتر سوال پرسید تا اینکه در مورد خودتان صحبت کنید.
در همه این گفتگو ها علایق مشترک بین خودتان و این شخص را پیدا کنید.
بهتر است که این قرار ملاقات ها در خارج از محل کار باشد. 

با دوستانش رفتار خوبی داشته باشید
زمانی که دوستان این شخص ببینند که شما دشمنی با دوستشان ندارید، احتمالاً نظرشان راجع به شما مثبت خواهد شد. شما قصد ندارید دوستان این فرد را از او بدزدید اما می خواهید به آن ها نشان دهید که رفتار بدی ندارید. سعی کنید صمیمانه و دوستانه تر رفتار کنید. احتمالاً تاثیر مثبت شما روی دوستان این فرد باعث می شود که خود او هم نسبت به شما نظر بهتری داشته باشد.
 
 
منبع: نمناک


کد مطلب: 56980

آدرس مطلب :
https://www.migna.ir/news/56980/ترفند-جذب-شخصی-متنفره

میگنا
  https://www.migna.ir