چهارشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 18 May 2022
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ / ۱۴:۰۳
کد مطلب: 57105
۱
احمدرضا فتوت

دور كردن كلمات منفی بسیار در زندگی تاثیر گذار است

دور كردن كلمات منفی بسیار در زندگی تاثیر گذار است
احمد رضا فتوت روانشناس در رادیو اقتصاد گفت:  افراد مثبت نگر به خوبی درك می كنند كه گاهی اوقات نیاز دارند به جای تلاش برای عالی بودن، آهسته تر به جلو حركت كنند و اهداف و جاه طلبی های خود را كاهش دهند دور كردن كلمات منفی بسیار در زندگی تاثیر گذار است و باید تكلیف خودشان را با منفی بافان روشن كنند تا در زندگی دچار مشكلات نشوند افراد مثبت گرا برای دور كردن افكار منفی بر این باورند كه همیشه راهی وجود دارد.

او اضافه كرد: نق زدن و ایراد گرفتن بین ما و دیگران جدایی بوجود می آورد و فاصله ما را با دیگران بیشتر می كند و دیگران هم با ما همانطور رفتار خواهند كرد.

وی ادامه داد: افراد مثبت اندیش همیشه رفتار چشمگیری دارند، اما انرژی منفی تقریبا همه جا وجود دارد افرادی هستند كه دائما در مورد زندگی گله و شكایت می كنند، و نق می زنند و رفتارهای بدی از خود نشان می دهند و با حس منفی، ممكن است شما را از پای در بیاورند. انرژی ای كه این افراد منتشر می كنند روی افكار و اعمال شما اثر نامطلوبی می گذارد؛ پس اگر به دنبال موفقیت بیشتر هستید دوری از منابع انرژی منفی برای شما اجباری است.

اوبا اشاره به داستان دوران كودكی گالیور اشاره كرد و گفت: گالیور همان انسان است و آدم كوچولوها و كوتوله ها افكار ما هستند و گالیور همیشه تكرار می كرد نمی شود وقتی فردی در زندگی هدفی را دنبال می كند و همیشه بگوید من می توانم قطعا اثرات بازدارنده ای را خواهد داشت. انرژی منفی می تواند به راحتی روی هركسی اثر بگذارد و استثنای این قضیه تنها كسانی هستند كه مقابله با این اثرات را یادگرفته اند.

او گفت: برای دور كردن انرژی های منفی شادی را در وجودتان خلق كنید و در ادبیات ما كلمات شادی زا بود و به جای كلمه خسته نباشید كه بار منفی دارد از كلمه خدا قوت و یا به فرزندان از گفتن كلماتی كه كجا نرو این كار را نكن و .....از كلمات مثبت گرا استفاده كنند.

احمد رضا فتوت روانشناس در پایان خاطر نشان كرد: افراد شاد، مبنای شادی های شان را انگیزه های بیرونی قرار نمی دهند. آن ها این موضوع را به خوبی درك می كنند كه اگر یك بار انگیزه های بیرونی، از بین برود حال خوب آن ها نیز خراب خواهدشد. پس به دنبال منابع درونی انرژی مثبت هستند و روی تمركز ذهن خود كار می كنند.
مرجع : رادیو اقتصاد
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

آشنایی با گروه درمانی و مزایای آن
گربه‌های هم‌خانه یکدیگر را به نام می‌شناسند!
چرا نداشتن شریک زندگی باعث قضاوت زودهنگام مردم می‌شود؟!
۱۰ توصیه برای مقابله با عصبانیت
بررسی تاثیر حمایت اجتماعی بر سلامت روان
۱۷ مهارت ضروری که بچه‌ها باید یاد بگیرند
علائم شخصیت ضد اجتماعی
.افراد مبتلا به افسردگی بیشتر در اینستاگرام پست می‌گذارند
در هر خودکشی شش نفر به صورت مستقیم تحت تاثیر قرار می گیرند
۴‌ روان‌زخمِ کودکی و پیامدهای بی‌شمارش
آیا کودک شما گوشه‌گیر است؟!
مدت زمان افسردگی بعد از زایمان چقدر است؟
کلمات بیش از آنچه که شما تصور می کنید تاثیر گذارند. همیشه پیش از صحبت کردن فکر کنید.