جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - 9 Jun 2023
تاریخ انتشار :
جمعه ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ / ۰۷:۱۹
کد مطلب: 57994
۴
پرسش های باز به ضمیر فرا آگاه پیوند خورده‌اند

کوچینگ و پیوند سوالات باز به فراآگاه/ پندار فاضل

پندار فاضل
کوچینگ و پیوند سوالات باز به فراآگاه/ پندار فاضل
پندار فاضل در یادداشتی اختصاصی برای میگنا نوشت : مکالمات مؤثر توانمندساز و کوچینگ متمرکز بر راه حل، به افراد کمک می‌کند تا به سرعت از سیستم عادت‌های قدیمی عبور کنند (بهتر است بگوییم فراتر از آن‌ها ‌می‌روند) و به سمت قابلیت‌های جامع ضمیر فرا آگاه حرکت کنند. هر بار که از خود یا شخص دیگری سؤالاتی می‌پرسید که تصاویری در ذهن فرد ایجاد می‌کند (به عنوان مثال، "به نظر شما بهترین و کارآمدترین مراحل چیست؟ ")، با توانایی تصورات سازنده مثبت ضمیر فراآگاه تصور انتخاب‌ها و شروع به کار امکان‌پذیر می‌شود. در فضا‌های مختلف می‌توانید پاسخ‌های متعددی را تجسم کنید. در این حال برای تدوین برنامه‌ای عالی و انجام اقدامات مؤثر، توانمند می‌شوید.

ترکیبی از سؤالات باز رهیاری و کنجکاوی واقعی می‌تواند پنجره جدیدی را به سوی دنیای درونیتان باز کند. در این صورت می‌آموزید که به طور مؤثر به آنچه در درونتان و همچنین آنچه در اطرأفتان می‌گذرد توجه کنید.

اکثر انسان‌ها به طور معمول در هر لحظه از چهار قدرت تمرکز آگاهانه، استفاده می‌کنند. مثال انگشت شست پا را به خاطر دارید؟ شما می‌توانید انعطاف‌پذیری این سیستم را گسترش دهید و بیاموزید که چطور حوزه‌های توجه خود را گسترش دهید؛ همینست که بسیاری از سؤالات رهیاری برای گسترش این انعطاف‌پذیری طراحی شده‌اند. در این راستا، به تدریج به سیستم رشدی یکپارچه زندگی‌تان دسترسی منعطفی خواهید یافت و لذت زندگی آگاهانه با ارزش‌هایتان را گسترش خواهید داد. همچنین به طیف وسیعی از ابزار‌های برنامه‌ریزی درونی که از قبل در اختیار داشته‌اید، دسترسی بیشتری پیدا خواهید کرد. با اینکه ذهن عمیق و درونیتان ظرفیت این را دارد که در هر زمان چشم‌انداز مبتنی بر ارزش‌ها را ببیند، اما گاهی سردرگم می‌شود.

به همین دلیل، لازم است که از آنچه برایتان مهم‌تر است شناخت بیشتری پیدا کنید. با تمام وجود نسبت به چگونگی استفاده از خرد ضمیر فرا آگاه کنجکاو باشید. با کشف درونی خود، همانطور که افراد مختلف زندگی خود را می‌شناسید و با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنید، راه‌هایی برای جستجو و شناخت این بخش از درونتان پیدا می‌کنید. در این حال تمرین می‌کنید و یاد می‌گیرید که چطور دانش عمیق‌تر و احتمالاً بی‌صدای درون‌تان را آشکار کنید.

با توسعه دسترسی منعطف خود، نه تنها عادات هیجانی مغزی مرتبط با امنیت خود را پشت سر می‌گذارید بلکه از آن فراتر هم می‌روید. ما به شوخی از این به عنوان "سختی دسته‌بندی‌ها" یاد می‌کنیم. دسته‌بندی‌های سفت و سخت شوخی نیستند! طبقه‌بندی سیستم امنیت هیجانی که برای محافظت از خود ساخته‌ایم، تمرکز بر شباهت‌ها را ایجاد می‌کند که اکثر مردم را به تدریج به سمتی سوق می‌دهد که که از زندگی شخصی خود کناره‌گیری کنند و به شدت پتانسیل زندگی‌شان را از بین می‌برد.

مهم است کمی تامل کنیم و به خاطر بیاوریم که آینده همان گذشته نیست؛ توجه کنید و ببینید که جهان امروز چقد متفاوت از قبل است. این تامل فرصتی برایتان ایجاد می‌کند که با دیدگاهی تازه برای قدم بعدی برنامه‌ریزی کنید. همین طور که این روش را با سبک زندگی‌تان ادغام می‌کنید، به راه‌هایی دست می‌یابید که نبوغ واقعی سیستم بهم پیوسته ذهن و مغزتان را به ظهور برسانید. شما هم مانند هلن کلر، که با دیدن نور هدایت‌کننده روحش و گوش دادن و احترام به بینش‌های اصیل درونیش، دنیای جدیدی را فراتر از سیستم اصلی خود یافت، خواهید شد.

به طور خلاصه، در قدم گذاشتن به جایگاهی که شریک گفتگویی می‌شوید که نبوغ را در افراد بیدار می‌کند تا آن‌ها با بالاترین پتانسیل‌شان زندگی کنند، نیاز است به طور کامل مطمئن باشید که:

1. همه عبارات منفی را به صورت مثبت چارچوب‌بندی مجدد کنید ("اگر نمی‌خواهید __، چه چیزی می‌خواهید؟ ")
2. به افراد کمک کنید تا از قابلیت‌های بصری خود استفاده کنند و در آن تصاویر وارد شوند و بر آنچه می‌خواهند ایجاد کنند تمرکز کنند.
3. از لحن صدای گرم و آرام استفاده کنید که فرد آزادانه حرف بزند و به جای سکوت و واکنش‌هایی از طیف پاسخ‌های مرسوم از واکنش او به فرصت‌ها حمایت کنید.
-
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

ویژگی شخصیتی که موجب طول عمر می‌شود
قلدری چیست و انواع آن کدامست ؟
انواع فوبیا و ترس‌هایی که باید درمان آن را جدی بگیرید
پسران بیشتر از دختران بیش فعال می‌شوند؟
مهارت‌های ده‌گانه برای غلبه بر خشونت علیه کودکان
تاثیر خیانت بر روی همسر وفادار چیست؟
چگونه به دام «فرسودگی تحصیلی» نیفتیم؟
احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
در نهان به آنان دل می بندیم ؛ که دوستمان ندارند و در آشکار از آنان که دوستمان دارند غافلیم شاید این است دلیل تنهایی ما... دکتر علی شریعتی