پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - 1 Jun 2023
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ / ۰۷:۲۸
کد مطلب: 58089
۱

مدارس سمپاد کنکور محورند

مدارس سمپاد کنکور محورند
یوسف نوری در جلسه هیئت امنای مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان که با موضوع بررسی آئین‌نامه پیشنهادی مدارس استعداد‌های درخشان، در سالن جلسات ساختمان شهیدرجایی و با حضور سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار شد، با تبریک ایام خجسته شعبان و میلاد منجی عالم بشریت (عج)، اظهارکرد: رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در سال‌های اخیر همواره بر پرورش استعداد‌های درخشان تاکید کردند.

وی با بیان این‌که دانش آموزان مدارس سمپاد در تولید ناخالص ملی و تولید فرهنگی بسیار موثرند، افزود: اغلب مدارس پرورش استعداد‌های درخشان به سمت کنکور محوری می‌روند؛ لذا ضروری است در چند ماه آینده الگوی راهبری مدارس پرورش استعداد‌های درخشان تدوین و ارائه شود تا این رویه اصلاح شود.

وی تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب و همچنین دانش آموزان مستعد برطرف شود؛ لذا ضروری است زمینه تحقق اهداف مدارس سمپاد را مهیا کنیم.

نوری ادامه داد: بیشتر مدارس سمپاد به موضوع کنکور اهمیت می‌دهند و برخی مدارس نیز پژوهش محور هستند و تعدادی از مدارس سمپاد که آمارشان بسیار محدود است مدارس کارآفرین هستند لذا این نوع مدارس باید توسعه دهیم.

عضو کابینه دولت مردمی با تاکید بر این‌که پژوهش‌سرا‌ها و همچنین طرح شهاب باید بیش از پیش فعال شوند، خاطرنشان کرد: ضروری است سکوی طرح شهاب ایجاد شود تا استعداد‌های مختلف دانش آموزان در حوزه‌های علمی و هنری شناسایی و هدایت شوند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی یادآوری کرد: موضوع استعدادیابی که در مدارس سمپاد و همچنین از طریق طرح شهاب انجام می‌شود نیازمند یک مدیریت واحد است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
معنویت در حل مشکلات روانی بیرون‌زاد راهگشاست
تعریف و طبقه بندی کودکان استثنایی
اعلام ضوابط کارورزی، برگزاری کارگاه و دوره‌های توانمندسازی روانشناسی
هیچوقت برای تبدیل شدن به کسی که میخواستین باشین دیر نیست... فقط کافیست اولین قدم را بردارید.