شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - 10 Jun 2023
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۱ / ۰۹:۵۵
کد مطلب: 58330
۰

اثرات زیان بار روانشناسی زرد فضای مجازی بر روان افراد

اثرات زیان بار روانشناسی زرد فضای مجازی بر روان افراد
دکتر محمد حاتمی در پاسخ به این سوال که آیا سازمان نظام روانشناسی بر این محتوا در فضای مجازی نظارت دارد یا خیر، افزود: نظارت می‌شود، اما روانشناسی زرد فضای مجازی، مسئله حاد و همه گیری در جامعه شده است و در این دو سال که ما گرفتار کرونا هستیم، اخبار نامربوط آن در فضای مجازی گسترش پیدا کرده است، محتوایی که می‌تواند برای سلامت و روان مردم آسیب زا باشد.

وی با بیان اینکه برای ارائه راهکار‌ها به مردم در سامانه ۴۰۳۰، فضای مجازی، بیمارستان‌ها و کلینک‌ها آموزش‌هایی داشته‌ایم، ادامه داد: به علت آنکه شرایط بحرانی است و در شرایط بحران همه چیز امکان پذیر است، به همین علت ما آموزش‌هایی داشتیم و مردم به طور مجازی با آموزش‌های ما ارتباط برقرار کردند، به هر حال مردم یکسری انتظارات و نیاز‌هایی دارند، زیرا هنوز امکان سرایت این بیماری وجود دارد.

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور در واکنش به فقدان بیمه سلامت روان در ایران برخلاف آن چه که در دنیا وجود دارد، گفت: این از اشکلاتی است که نظام بیمه سلامت کشور ما دارد، اما اصل این موضوع مسئله پیشگیری است و در موضوع پیشگیری نه در ساختارسازی و نه در سیاست گذاری نتوانسته ایم، خوب عمل کنیم و هیچ گونه برنامه ریزی در این زمینه نداریم.

دکتر حاتمی افزود: متاسفانه ما در موضوع سلامت کمتر نگاه پیشکیری محور داریم، در حالیکه رهبر معظم انقلاب تاکید کردند پیشکیری بر درمان اولویت دارد.

وی ادامه داد: باید مسئله روان را در کشور جدی بگیریم، سلامت روان از اصلی‌ترین مسائل کشور است که باید به آن بیشتر توجه شود، موضوع سلامت روان در آموزش و در جامعه بسیار مهم است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تنهایی احتمال زنده ماندن پس از تشخیص سرطان را کاهش می دهد
ویژگی شخصیتی که موجب طول عمر می‌شود
قلدری چیست و انواع آن کدامست ؟
انواع فوبیا و ترس‌هایی که باید درمان آن را جدی بگیرید
پسران بیشتر از دختران بیش فعال می‌شوند؟
مهارت‌های ده‌گانه برای غلبه بر خشونت علیه کودکان
تاثیر خیانت بر روی همسر وفادار چیست؟
چگونه به دام «فرسودگی تحصیلی» نیفتیم؟
احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
برای کشتی های ساکن، موج های دریا تصمیم می گیرند!