شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ - 23 Sep 2023
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ / ۲۱:۲۳
کد مطلب: 58585
۰

سرطان ها هم اثر انگشت دارند

سرطان ها هم اثر انگشت دارند
یک مطالعه گسترده، ژنوم سلول‌های سرطانی را در بیش از ۱۲۰۰۰ بیمار تجزیه و تحلیل کرده است و ۵۸ جهش ژنتیکی جدید را شناسایی کرده است که سرنخ‌هایی را برای علل جدید سرطان ارائه می‌دهد.

سلول‌های سرطانی می‌توانند هزاران جهش مختلف و غیرعادی را در خود جای دهند، اما تنها تعداد کمی از آن‌ها شناخته شده‌اند که باعث ایجاد تومور می‌شوند.

یک مطالعه پیشگامانه در سال ۲۰۲۰ برای اولین بار شروع به فهرست نویسی جهش کرد، این تحقیق جدید به طور چشمگیری یافته‌های قبلی را گسترش می‌دهد و کامل‌ترین تصویر را از آنچه جهش‌ها باعث اکثر سرطان‌های انسانی می‌شوند ارائه می‌دهد.

سرنا نیک زینال، یکی از نویسندگان این مطالعه توضیح داد: دلیل مهم شناسایی اثر جهش‌یافته این است که آن‌ها مانند اثر انگشت در صحنه جرم هستند - آن‌ها به شناسایی مقصران سرطان کمک می‌کنند برای یافتن برخی از اثر جهش‌یافته که پیامد‌های بالینی یا درمانی دارند آن‌ها می‌توانند ناهنجاری‌هایی را که ممکن است با دارو‌های خاصی مورد هدف قرار گیرند را برجسته کنند.

فهرست‌نویسی این «اثرانگشت‌های» جهشی به محققان این امکان را می‌دهد تا به شیوه زندگی یا عوامل محیطی خاصی که می‌توانند باعث سرطان شوند، توجه کنند. به عنوان مثال، مطالعات قبلی نشان داده است که یک جهش مشخص در ملانوم می‌تواند با قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش (UV) مرتبط باشد، بنابراین ما با اطمینان می‌دانیم که قرار گرفتن در معرض بیش از حد اشعه UV عامل مهم سرطان پوست است. دانستن چگونگی ایجاد این سرطان‌ها به محققان کمک می‌کند تا راه‌هایی را برای هدف گیری درمانی آن مسیرها، ایجاد درمان‌های جدید و شخصی‌تر سرطان آزمایش کنند.منبع:سایت نیو اطلس منتشره از دانشگاه کمبریج
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
چرا اول مردان می‌گویند دوستت دارم؟!
سلامتي هميشه با دارو بدست نمياد بيشتر اوقات از آرامش خيال آرامش قلب و روح مياد سلامتي با خنده و عشق مياد