سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲ - 30 May 2023
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ / ۲۱:۲۳
کد مطلب: 58585
۰

سرطان ها هم اثر انگشت دارند

سرطان ها هم اثر انگشت دارند
یک مطالعه گسترده، ژنوم سلول‌های سرطانی را در بیش از ۱۲۰۰۰ بیمار تجزیه و تحلیل کرده است و ۵۸ جهش ژنتیکی جدید را شناسایی کرده است که سرنخ‌هایی را برای علل جدید سرطان ارائه می‌دهد.

سلول‌های سرطانی می‌توانند هزاران جهش مختلف و غیرعادی را در خود جای دهند، اما تنها تعداد کمی از آن‌ها شناخته شده‌اند که باعث ایجاد تومور می‌شوند.

یک مطالعه پیشگامانه در سال ۲۰۲۰ برای اولین بار شروع به فهرست نویسی جهش کرد، این تحقیق جدید به طور چشمگیری یافته‌های قبلی را گسترش می‌دهد و کامل‌ترین تصویر را از آنچه جهش‌ها باعث اکثر سرطان‌های انسانی می‌شوند ارائه می‌دهد.

سرنا نیک زینال، یکی از نویسندگان این مطالعه توضیح داد: دلیل مهم شناسایی اثر جهش‌یافته این است که آن‌ها مانند اثر انگشت در صحنه جرم هستند - آن‌ها به شناسایی مقصران سرطان کمک می‌کنند برای یافتن برخی از اثر جهش‌یافته که پیامد‌های بالینی یا درمانی دارند آن‌ها می‌توانند ناهنجاری‌هایی را که ممکن است با دارو‌های خاصی مورد هدف قرار گیرند را برجسته کنند.

فهرست‌نویسی این «اثرانگشت‌های» جهشی به محققان این امکان را می‌دهد تا به شیوه زندگی یا عوامل محیطی خاصی که می‌توانند باعث سرطان شوند، توجه کنند. به عنوان مثال، مطالعات قبلی نشان داده است که یک جهش مشخص در ملانوم می‌تواند با قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش (UV) مرتبط باشد، بنابراین ما با اطمینان می‌دانیم که قرار گرفتن در معرض بیش از حد اشعه UV عامل مهم سرطان پوست است. دانستن چگونگی ایجاد این سرطان‌ها به محققان کمک می‌کند تا راه‌هایی را برای هدف گیری درمانی آن مسیرها، ایجاد درمان‌های جدید و شخصی‌تر سرطان آزمایش کنند.منبع:سایت نیو اطلس منتشره از دانشگاه کمبریج
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
معنویت در حل مشکلات روانی بیرون‌زاد راهگشاست
تعریف و طبقه بندی کودکان استثنایی
اعلام ضوابط کارورزی، برگزاری کارگاه و دوره‌های توانمندسازی روانشناسی
برای کشتی های ساکن، موج های دریا تصمیم می گیرند!