چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ - 25 May 2022
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ / ۱۵:۳۷
کد مطلب: 58699
۰

سرفه کردن‌ها انسان را از سکته قلبی نجات نمی دهد

سرفه کردن‌ها انسان را از سکته قلبی نجات نمی دهد
رسانه‌های اجتماعی مدت هاست که پست‌هایی را منتشر می‌کنند که سبب فریب افراد در خصوص این مسأله می‌شوند که سرفه قادر است فرد را از سکته قلبی نجات دهد. اما باید بگوییم این ادعایی نادرست است و حتی تلاش‌هایی مشابه در چنین مواقعی می‌تواند منجر به مرگ فردی شود که باید سریعا خود را به نزدیک‌ترین بیمارستان برساند.
 
طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، کارشناسان و متخصصان می‌گویند هیچ ارتباطی میان سرفه و سکته قلبی وجود نداشته و هیچ مدرکی مبنی بر اینکه سرفه ممکن است فرد مبتلا به سکته قلبی را نجات دهد، وجود ندارد.

سکته قلبی زمانی رخ می‌دهد که جریان خون و اکسیژن به قلب مسدود می‌شود و برای همین نیز امکان ندارد سرفه‌ای که از ریه‌ها نشأت می‌گیرد، بتواند این انسداد را رفع کند.

متخصصان می‌گویند: سکته قلبی ممکن است سبب مرگ و یا آسیب وارد آمدن به عضلات و سلول‌های قلب شود و این یک مورد اورژانسی است که نیازمند مراجعه سریع به نزدیک‌ترین بیمارستان برای درمان است.


در خانه نمی‌توان کاری انجام داد
بدانید نمی‌توان کاری را در خانه انجام داد و بهترین کار این است که در صورتی که فرد احساس سنگینی در سینه و تنگی نفس ناگهانی و سردرد ناگهانی داشته و در برخی اوقات دردی که به کتف، بازو و فک کشیده می‌شود را حس می‌کند، از دیگران کمک بخواهد تا برای انتقال به بیمارستان کمک کنند.

هشدار انجمن‌های قلب در سراسر جهان
انجمن قلب انگلیس نیز در این باره می‌گوید هیچ سند علمی که نشان دهد سرفه و یا تکنیکی که به انگلیسی «cough CPR» (به معنای احیای قلبی ریوی با سرفه) خوانده می‌شود، ممکن است بتواند سکته قلبی را سرکوب کند، وجود ندارد؛ مسأله‌ای که «کریستوفر آلن» متخصص بیماری عروق کرونر نیز در مقاله‌ای به آن اشاره کرده است.

همچنین انجمن قلب آمریکا و انجمن قلب استرالیا نیز با هشدار در این خصوص گفته اند سرفه، درمانی معتبر برای سکته قلبی نیست و ممکن است درمانی را که می‌تواند جان فرد را نجات دهد را نیز به تعویق بیاندازد.


منبع: خبرگزاری فرانسه
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

در تایید اقدام سازمان نظام در معرفی روانشناسان فاقد مجوز
اعلام اسامی روانشناس نماهای فاقد مجوز
چرخهٔ پُرخوری‌های هیجانی را بشناسید
روانشناسی انتقام
آشنایی با گروه درمانی و مزایای آن
گربه‌های هم‌خانه یکدیگر را به نام می‌شناسند!
چرا نداشتن شریک زندگی باعث قضاوت زودهنگام مردم می‌شود؟!
۱۰ توصیه برای مقابله با عصبانیت
بررسی تاثیر حمایت اجتماعی بر سلامت روان
۱۷ مهارت ضروری که بچه‌ها باید یاد بگیرند
علائم شخصیت ضد اجتماعی
.افراد مبتلا به افسردگی بیشتر در اینستاگرام پست می‌گذارند
از آدمهای حسود؛ متنفر نباشید، دلیل حسادت آنها این است که فکر می کنند شما از آنها بهتر هستید... پائولو کوئلیو